Spouštíme novou rubriku s názvem Kondice a zdraví při létání

28.6.2017

Spouštíme novou rubriku s názvem Kondice a zdraví při létání

Letecká sezóna je v plném proudu a jen zdravý člověk může pilotovat bezpečně. I pro leteckého cestujícího jsou kondice a zdravotní stav důležité. Flying Revue nyní proto přináší pilotům a leteckým cestujícím cenného pomocníka - sekci Kondice a zdraví při létání, v níž na jednom místě najdete všechny potřebné informace ke zdravotní způsobilosti pilotů, ale i řadu užitečných rad navíc. 

Kondice a zdraví

Létáte a nejste si jistí, kdy musíte opět navštívit leteckého lékaře v rámci pravidelných povinných prohlídek? Intervaly pro jednotlivé druhy průkazů způsobilosti najdete v části Zdravotní způsobilost pilota. Důležité je znát také své povinnosti při změně zdravotního stavu. V části Zdravotní způsobilost pilota najdou potřebné informace také uchazeči o pilotní průkaz - dozví se tu, jak získat potvrzení o zdravotní způsobilosti, kde najít aktuální požadavky na zdravotní způsobilost pro pilotování, najdou tu i odkaz na aktuální seznam akreditovaných zdravotnických zařízení, kde mohou prohlídky absolvovat (resp. leteckých lékařů (AME)). 

Aktivní piloti i uchazeči by měli mít přehled i o legislativě - abyste nemuseli pátrat "na vlastní pěst", najdete v nové rubrice Flying Revue i odkaz na aktuální legislativu, formuláře žádostí a zpráv týkajících se zdravotní způsobilosti ap. 

Za velmi důležité považujeme i základní povědomí o tom, za jakých podmínek lze léta při konkrétním onemocnění - akutním i dlouhodobém. Proto je součástí sekce Kondice a zdraví při létání i část Pilotování při onemocnění.

A protože zdravotní stav úzce souvisí s naší kondicí, můžete se na stránkách sekce Kondice a zdraví při létání také on-line otestovat. Kalkulačky BMI indexu, Bazálního metabolismu a Maximální tepové frekvence (pro spuštění klikněte sem) jsou uživatelsky komfortní a vaše kondiční předpoklady spočítají během zlomku vteřiny. 

I piloti se čas od času stávají leteckými cestujícími - i zde je dobré znát svůj zdravotní stav a vědět, jak může vaše tělo během letu na dovolenou či prací reagovat. Nahlédněte do části Nemoci a létání

Obsah sekce jsme vytvořili ve spolupráci s Ústavem leteckého zdravotnictví v Praze (ÚLZ). ÚLZ je specializované zdravotnické zařízení Armády České republiky a má celostátní působnost pro veškerý létající personál - vojenský, policejní i civilní. 

Sekci Kondice a zdraví při létání budeme postupně rozšiřovat a proto uvítáme vaše připomínky a nápady. Prosíme, napište nám je na na . Děkujeme!

-fr-

logo_fr_transp.jpg

shutterstock_70352440_2.jpg

Flying Revue > Pro piloty > Kondice a zdraví při létání > Spouštíme novou rubriku s názvem Kondice a zdraví při létání
Loading...

Kondice a zdraví při létání

Loading...

Kondice a zdraví při létání

.

         Máme pro vás »

FR 3/2022: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

SPECIÁL C VFR průvodce 1

VFR letecký průvodce Evropou 1 »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorologie pro piloty »

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Učebnice přístrojového létání!

Učebnice přístrojového létání »

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

Přednášky Flying Revue!

Přednášky Flying Revue »

Kalendárium:

Dne 27.05.1955 se stalo...
27.05.1955
První let francouzského dopravního letounu Sud Aviation Caravelle (F-WHHH). První let trvající 41 minut provedla posádka ve složení Pierre Nadot (kapitán), André Moynot (první důstojník), Jean Avril (mechanik), André Préneron (radiotelegrafista) a Roger Beteille.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »