Spouštíme novou rubriku s názvem Kondice a zdraví při létání

28.6.2017

Spouštíme novou rubriku s názvem Kondice a zdraví při létání

Letecká sezóna je v plném proudu a jen zdravý člověk může pilotovat bezpečně. I pro leteckého cestujícího jsou kondice a zdravotní stav důležité. Flying Revue nyní proto přináší pilotům a leteckým cestujícím cenného pomocníka - sekci Kondice a zdraví při létání, v níž na jednom místě najdete všechny potřebné informace ke zdravotní způsobilosti pilotů, ale i řadu užitečných rad navíc. 

Kondice a zdraví

Létáte a nejste si jistí, kdy musíte opět navštívit leteckého lékaře v rámci pravidelných povinných prohlídek? Intervaly pro jednotlivé druhy průkazů způsobilosti najdete v části Zdravotní způsobilost pilota. Důležité je znát také své povinnosti při změně zdravotního stavu. V části Zdravotní způsobilost pilota najdou potřebné informace také uchazeči o pilotní průkaz - dozví se tu, jak získat potvrzení o zdravotní způsobilosti, kde najít aktuální požadavky na zdravotní způsobilost pro pilotování, najdou tu i odkaz na aktuální seznam akreditovaných zdravotnických zařízení, kde mohou prohlídky absolvovat (resp. leteckých lékařů (AME)). 

Aktivní piloti i uchazeči by měli mít přehled i o legislativě - abyste nemuseli pátrat "na vlastní pěst", najdete v nové rubrice Flying Revue i odkaz na aktuální legislativu, formuláře žádostí a zpráv týkajících se zdravotní způsobilosti ap. 

Za velmi důležité považujeme i základní povědomí o tom, za jakých podmínek lze léta při konkrétním onemocnění - akutním i dlouhodobém. Proto je součástí sekce Kondice a zdraví při létání i část Pilotování při onemocnění.

A protože zdravotní stav úzce souvisí s naší kondicí, můžete se na stránkách sekce Kondice a zdraví při létání také on-line otestovat. Kalkulačky BMI indexu, Bazálního metabolismu a Maximální tepové frekvence (pro spuštění klikněte sem) jsou uživatelsky komfortní a vaše kondiční předpoklady spočítají během zlomku vteřiny. 

I piloti se čas od času stávají leteckými cestujícími - i zde je dobré znát svůj zdravotní stav a vědět, jak může vaše tělo během letu na dovolenou či prací reagovat. Nahlédněte do části Nemoci a létání

Obsah sekce jsme vytvořili ve spolupráci s Ústavem leteckého zdravotnictví v Praze (ÚLZ). ÚLZ je specializované zdravotnické zařízení Armády České republiky a má celostátní působnost pro veškerý létající personál - vojenský, policejní i civilní. 

Sekci Kondice a zdraví při létání budeme postupně rozšiřovat a proto uvítáme vaše připomínky a nápady. Prosíme, napište nám je na na . Děkujeme!

-fr-

logo_fr_transp.jpg

shutterstock_70352440_2.jpg

Flying Revue > Pro piloty > Kondice a zdraví při létání > Spouštíme novou rubriku s názvem Kondice a zdraví při létání
Loading...

Kondice a zdraví při létání

Loading...

Kondice a zdraví při létání

.

Časopis FR 4/2019CIDNA 2019: Už brzy!

Kalendárium:

Dne 21.08.1908 se stalo...
21.08.1908
Francouzský letecký průkopník Leon Levavasseur dosáhl prvního úspěchu, když jím navržený letoun Antoinette II provedl první let po uzavřené dráze uskutečněný jednoplošníkem ve Issy-les-Moulineaux. Let trval 1 min a 36 sekund.
zavřít

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Učebnice pilota 2019:

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Předplatné:

..
12345

Knihy FR:

..
1234

Inzerce: 

..
12345

Letecká videa FR:

Legendy čs. letectví:

Exkurze s FR:

Inzerce

Reklama

Naši partneři:

..
12345