Tipy letiště vol. 2: Jak se dostat na letiště a kde zaparkovat

25.6.2022

Letiště Praha druhým dílem pokračuje v detailních informačních radách pro cestující.

S ohledem na blížící se silnou letní sezónu přinášíme tipy, jak si začátek dovolené užít už na letišti, a to bez zbytečných komplikací. V této části se zaměříme na to, jak se dopravit na letiště a kde zaparkovat.

dokončení_výstavby_1937.jpg

Veškeré informace najdete ZDE

Tipy letiště vol. 1

V první řadě je nutné dostavit se na letiště včas. Cestující by měli mít na paměti, že v letních měsících budou probíhat rekonstrukce v hlavním městě, v rámci předsednictví EU mohou vznikat kolony před letištěm. V období od 11. – 15. července bude uzavřena estakáda k Terminálu 2. Vozidla veřejnosti budou v těchto obdobích směrována na Parking B a P1 Expres. Policie bude asistovat u vjezdu na estakádu a na křižovatce Schengenská / Aviatická.

V této sezóně to znamená být na letišti ideálně dvě a půl hodiny před odletem v rámci letů po Evropě, tři hodiny pak v případě dálkových letů nebo v případě odbavení nadměrných zavazadel.

Ať už cestující míří na delší dovolenou, prodloužený víkend nebo jen přivítat své příbuzné, Letiště Praha nabízí celou řadu možností, jak zaparkovat přímo u letištních terminálů. Je zde také možnost dopravit se na Letiště Praha pomocí hromadné městské dopravy či taxislužbou.

111111.jpg

banner_do_clanku_special_c_2022.jpg

Pokud vezete nebo vyzvedáváte své blízké

Pokud sami nikam neletíte, ale odvážíte či vyzvedáváte své příbuzné nebo přátele, využijte možnost expresního stání na parkovištích P1 EXPRESS a P2 EXPRESS, která jsou určena zejména pro krátké zastavení. Vjezd na expresní parkoviště, které slouží pro rychle vystoupení před odletem či nastoupení do auta po příletu, je jednou denně na dobu 15 minut zdarma. Po uplynutí této doby je parkování zpoplatněno 100 Kč / 30 minut.

Potřebuji se na letišti zdržet

Pokud se potřebujete na letišti zdržet trochu déle, využijte služeb venkovního hodinového parkoviště PB ECONOMY u Terminálu 2 nebo stání v krytém parkovacím domě PC COMFORT před Terminálem 1. Za hodinu parkování zde zaplatíte 80 Kč. Platí se před odjezdem v automatu. Platba je možná v hotovosti i platební kartou. Tato varianta je ideální zejména pro ty, kdo jedou na letiště a nevědí, jak dlouho se zdrží.

11111.jpg

Letím na prodloužený víkend nebo dovolenou

Pokud letíte z Letiště Václava Havla Praha na dovolenou, můžete bez obav zaparkovat v krytých parkovacích domech PA SMART, PD HOLIDAY nebo PC COMFORT. Nabízíme také prémiové parkování PC PREMIUM, kde jsou k dispozici XXL místa a zvýšený dohled ostrahy. S online rezervací, kterou je nutné provést nejpozději tři hodiny před příjezdem, budete mít nejen vaše parkovací místo garantované, ale navíc ušetříte až 50 procent. Rezervujte na www.AeroParking.cz

banner_knizni_edice_fr_640x200.jpg

Chci jet na letiště městskou hromadnou dopravou

Spojení na Letiště Praha je možné také autobusovými linkami MHD, které jezdí v několikaminutových intervalech. Ze zastávky metra A - Nádraží Veleslavín můžete zvolit linku 119. Ze zastávky metra B - Zličín jezdí na letiště linka 100. Ze zastávky Na Knížecí, v blízkosti zastávky metra B Anděl, pak odjíždí linka 191. Zvolit můžete i přímou autobusovou linku na letiště Airport Express, která má stanoviště u budovy Hlavního nádraží. Ideální je především pro mimopražské, kteří do Prahy cestují vlakem. 

 

Autor: Tisková zpráva Letiště Praha

banner_fr_300x300_videobanka_cz_fin.jpg

Flying Revue > Články > Letecká doprava > Tipy letiště vol. 2: Jak se dostat na letiště a kde zaparkovat
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Speciály:

..
123

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


FireGold:

SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 22.05.1946 se stalo...
22.05.1946
První let cvičného dvoumístného letounu de Havilland Canada DHC-1 Chipmunk.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »