Unikátní sférické video z VFR letu nad východním pobřežím Grónska

11.11.2021

Letní expedice Flying Revue do Grónska přinesla řadu poznatků a zkušeností jak se špatným tak se skvělým počasím, sháněním covidových potvrzení i řešení řady provozních záležitostí.

Kromě 5 letišť v Grónsku nám také umožnila nafilmovat kolem 20 letišť na Islandu a Faerských ostrovech pro videobanku Flying Revue. Zároveň se podařilo sférickou kamerou nafilmovat každou minutu letu nad velmi neobvyklou krajinou Grónska. Ihned po návratu jsme pak také připravili dvojjazyčnou (ČJ/AJ) publikaci Malým letadlem do Grónska (By Small Plane to Greenland), která se již na našem webu úspěšně prodává.

dsc07515.jpg

banner_gronsko_2021_640x200.jpg

Aby čtenáři Flying Revue získali možnost co nejplnějšího vnímání toho, jak Grónsko z letadla vypadá, připravili jsme nyní sférické video z celého čtyřhodinového letu z letiště Kulusuk na letiště Narsarsuaq. Celý tento let proběhl v překrásném počasí, a tak kamera pod křídlem zachytila jak kry a moře, tak ledovce, pobřeží, hory, fjordy, sněhovou čepici, horská údolí, i vzlet z letiště Kulusuk a přistání v Narsarsuaqu. Jedná se o první video z dílny Flying Revue, na kterém je možné s pomocí dynamických změn rychlosti projekce během 20 minut prožít celý čtyřhodinový let a pochopit tak krásu Grónska. Video je doprovázené také komentářem pilota. Postupně plánujeme vytvořit takováto videa ze všech záznamů letu nad Grónskem, ale nechceme čekat až bude hotová celá série a  v této chvíli vám chceme nabídnout možnost se podívat již na první část. 

 dsc07523.jpg

Pokud si tedy chcete prohlédnout celý 4hodinový let nad východním pobřežím Grónska, klikněte si zde: Grónsko z nebe, VFR let Kulusuk - Narsarsuaq, 360° VR video! a nebo si jej pusťte přímo na naší stránce níže. S ohledem na to, že se jedná o sférické video budete mít také možnost si s pomocí myši nebo u aktivních obrazovek i ručně změnit úhel pohledu kamery. Můžete se tak dívat před letadlo, za letadlo či do stran. Toto i další připravovaná videa z letu nad Grónskem tak skvěle doplní publikaci Malým letadlem do Grónska a čtenáři tak získají příležitost komplexního zážitku.

 

Přeji hezkou podívanou i příjemné čtení!

Jiří Pruša

064_065_vnitrek_ml_do_gronska_2021_nahled.jpg

Flying Revue > Flying Revue > FR informuje > Unikátní sférické video z VFR letu nad východním pobřežím Grónska
.

         Máme pro vás »

FR 6/2021: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

Přednášky Flying Revue!

Přednášky Flying Revue »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorologie pro piloty »

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

Učebnice přístrojového létání!

Učebnice přístrojového létání »

Káva o šesté!

Káva o šesté »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Kalendárium:

Dne 30.11.1907 se stalo...
30.11.1907
Glenn Curtiss založil společnost Curtiss Aeroplane and Motor Company, první společnost na výrobu letadel na území Spojených států.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »