United Airlines dnes zahajuje provoz na lince Praha - New York/Newark

7.6.2019

Linku Praha - Newark bude obsluhovat Boeing 767-300 ER. Zdroj: Ami DigitalLinku Praha - Newark bude obsluhovat Boeing 767-300 ER. Zdroj: Ami Digital
Linku Praha - Newark bude obsluhovat Boeing 767-300 ER. Zdroj: Ami Digital
B767-300ER United Airlines bude od června 2019 spojovat Prahu s Newarkem přímým letem. B767-300ER United Airlines bude od června 2019 spojovat Prahu s Newarkem přímým letem.
B767-300ER United Airlines bude od června 2019 spojovat Prahu s Newarkem přímým letem.
Sedadla ve třídě Polaris na lince Praha - Newark. Zdroj: Ami DigitalSedadla ve třídě Polaris na lince Praha - Newark. Zdroj: Ami Digital
Sedadla ve třídě Polaris na lince Praha - Newark. Zdroj: Ami Digital
Sedadla ve třídě Polaris lze rozložit do podoby lůžka. Zdroj: Ami DigitalSedadla ve třídě Polaris lze rozložit do podoby lůžka. Zdroj: Ami Digital
Sedadla ve třídě Polaris lze rozložit do podoby lůžka. Zdroj: Ami Digital
Noční režim v kabině pro cestující B767. Noční režim v kabině pro cestující B767.
Noční režim v kabině pro cestující B767.
Palubní personál United Airlines.
Palubní personál United Airlines.

Letiště Václava Havla Praha     Dlouho očekávaná sezónní linka United Airlines mezi Prahou a New Yorkem dnes zahajuje provoz. Na letiště Newark bude Boeing 767-300 ER dopravovat cestující z Prahy a naopak až do října.

Podle odhadů Letiště Praha by linku mohlo využít v obou směrech přibližně 43 tisíc cestujících za rok. Letiště Newark Liberty International Airport leží v bezprostřední blízkosti New Yorku - na dolní Manhattan je to odsud zhruba 20 km. V rámci letního letového řádu 2019 tak budou z Letiště Václava Havla Praha v provozu již tři pravidelné linky do USA - do New Yorku/JFK s Delta Airlines, do Filadelfie s American Airlines a nově do Newarku s United Airlines.

Novou linku bude dopravce operovat letadlem typu Boeing 767-300ER s ekonomickou i business třídou. Kapacita letounu je 214 cestujících, přičemž 30 míst se nachází v byznys třídě United Polaris, která slibuje nadstandardní komfort a luxusní prostředí. Na cestující již před odletem čeká moderní soukromý salonek, na  palubě pak dostatek prostoru, možnost lůžkové úpravy, gurmánské speciality a exkluzivní vybavení. Byznys třída je v blízkosti přední části kabiny Economy, cestující tak mohou rychleji odejít z letadla při příletu. 

Letový řád linky od 7. června do 4. října 2019:

 Newark – Praha*Praha – Newark*
  Denně18:05 – 8:25+110:10 – 13:30
* Uvedené časy jsou místní.

„S nadšením oznamujeme zavedení našich nových každodenních sezónních služeb z Prahy na naši základnu na letišti Newark v New Yorku,“ sdělil Marcel Fuchs, viceprezident Atlantic and Pacific Sales společnosti United Airlines. „Tato nová linka rozšíří naši mezinárodní síť leteckých tratí a zákazníkům v České republice poskytne ještě větší možnosti cestování – díky více než 60 spojům z letiště Newark v New Yorku do destinací v celých Spojených státech, Kanadě, Mexiku a Karibiku.“

„Zavedením nové dálkové linky mezi Prahou a USA se nám potvrdil trend, který v poslední době sledujeme. Češi stále častěji upřednostňují cesty do dálkových destinací ve vyšších cestovních třídách. Během letu si tak mohou užít nejen většího pohodlí a soukromí, ale i dalších specifických služeb,“ říká Josef Trejbal, ředitel letenkového portálu Letuška.cz.

Mezinárodní letiště Newark Liberty International Airport, které leží jen 23 km od Manhattanu, nabízí nejrychlejší povrchovou přepravu do mnoha částí města. Patří k ní služba AirTrain na newyorské nádraží Penn Station v centru Manhattanu s dobou přepravy nepřesahující 30 minut. 

United Airlines

Společnost United Airlines a United Express provozují denně přibližně 4 600 letů, jejichž cílem je 357 letišť na pěti kontinentech. V roce 2017 společnosti United a United Express uskutečnily více než 1,6 milionů letů, při nichž přepravily přes 148 milionů cestujících. Společnost United se pyšní tím, že má nejkomplexnější síť leteckých tratí na světě, jejichž součástí jsou základny na území Spojených států v Chicagu, Denveru, Houstonu, Los Angeles, na letišti Newark v New Yorku, v San Franciscu a Washingtonu. Společnost United provozuje 757 letadel na hlavních linkách a letečtí dopravci pod značkou United Express provozují 551 regionálních letadel. Tyto aerolinky jsou zakládajícím členem Star Alliance. Tato aliance poskytuje služby ve více než 193 zemích prostřednictvím 28 leteckých společností, které jsou jejími členy.

-fr-

Zdroj: Letiště Praha, a.s., Letuška.cz

logo_fr_transp.jpg


Flying Revue > Zprávy > Letecká doprava > United Airlines dnes zahajuje provoz na lince Praha - New York/Newark
.

         Máme pro vás »

FR 4/2021: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorologie pro piloty »

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

Učebnice přístrojového létání!

Učebnice přístrojového létání »

Káva o šesté!

Káva o šesté »

Naše cestopisy:

Naše cestopisy »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Kalendárium:

Dne 28.10.1972 se stalo...
28.10.1972
Z letiště Toulouse–Blagnac International Airport vzlétl k prvnímu letu prototyp dopravního letounu Airbus A300. Posádku tvořili kapitán Max Fischl a první důstojník Bernard Ziegler.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »