V kokpitu Zeppelin NT

21.12.2014

Jméno Zeppelin je ještě dnes synonymem pro vzducholoď, létající dopravní prostředek spojený s dobou dávno minulou, dobou, kdy se nikam nespěchalo. Kdo by nechtěl stát se alespoň na krátkou dobu jeho pilotem?

Zeppeliny mne fascinovaly už jako malého kluka, který trávil veškerý svůj volný čas buď na letištích, nebo stavbou modelů letadel. Postavit funkční model větroně nebo motorového letadla bylo celkem jednoduché, ale postavit létající vzducholoď? Otec začal tušit problémy, když jsem se nevinně sháněl po možném zdroji vodíku, a s představou katastrofy rozměrů Hindenburgu udělal snaze postavit si doma létající model Zeppelina rychlý konec. Dorostl jsem, naučil se létat a splnil si řadu klukovských snů. Jen ten Zeppelin, ten chyběl. Můj první kontakt s moderním Zeppelinem v podobě vzducholodi Zeppelin NT se uskutečnil ve Spojených státech v roce 2010 díky společnosti Airship Ventures ze San Francisca. Společnost vlastnila jediný Zeppelin NT v USA a od října 2008 až do listopadu 2012 nechala ochutnat kouzlo letu vzducholodí více než dvaceti tisícům nadšených pasažérů. Bohužel, neschopnost sehnat za současné komplikované hospodářské situace dostatečné množství solventních sponzorů donutila společnost lety zastavit. Zeppelin NT se jménem Eureka byl demontován a vrácen do země svého vzniku.

Jenže ten jeden jediný let na palubě Eureky mne vyburcoval k horečné činnosti a posléze k cestě do Evropy, jejímž cílem bylo projít krátkodobým kurzem u společnosti Zeppelinflug. de, který vám umožní stát se alespoň na chvíli jedním z privilegovaných, jedním z těch, kteří usedají do Zeppelinů NT na to vůbec nejlepší křeslo na světě, levé přední v pilotním kokpitu.

.
 

Letecká angličtina:


            » Vše o VFR Communication »

CIDNA 2019: Už brzy!

FR 3/2019:

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Exkurze s FR:

Databáze letišť 2019:


» Klasická dtb  » Kompl. dtb  » EN edition

Učebnice pilota 2019:

Aplikace VFR Comm.:


           Kapitola zdarma - test it! »

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Kalendárium:

Dne 19.06.2002 se stalo...
19.06.2002
Steve Fossett odstartoval v balónu Spirit of Freedom ke svému úspěšnému pokusu o sólo oblet světa v balónu. Trasu dlouhou více než 33 000 kilometrů uletěl za 13 dnů, osm hodin a 33 minut.
zavřít

Představujeme:


                 » Letiště Plasy (LKPS) 

Předplatné:

..
12345

Knihy FR:

..
123

Inzerce: 

..
12345

Letecká videa FR:

Legendy čs. letectví:

Práce v letectví:

Inzerce

Reklama

Naši partneři:

..
12345