V kokpitu Zeppelin NT

21.12.2014

Jméno Zeppelin je ještě dnes synonymem pro vzducholoď, létající dopravní prostředek spojený s dobou dávno minulou, dobou, kdy se nikam nespěchalo. Kdo by nechtěl stát se alespoň na krátkou dobu jeho pilotem?

Zeppeliny mne fascinovaly už jako malého kluka, který trávil veškerý svůj volný čas buď na letištích, nebo stavbou modelů letadel. Postavit funkční model větroně nebo motorového letadla bylo celkem jednoduché, ale postavit létající vzducholoď? Otec začal tušit problémy, když jsem se nevinně sháněl po možném zdroji vodíku, a s představou katastrofy rozměrů Hindenburgu udělal snaze postavit si doma létající model Zeppelina rychlý konec. Dorostl jsem, naučil se létat a splnil si řadu klukovských snů. Jen ten Zeppelin, ten chyběl. Můj první kontakt s moderním Zeppelinem v podobě vzducholodi Zeppelin NT se uskutečnil ve Spojených státech v roce 2010 díky společnosti Airship Ventures ze San Francisca. Společnost vlastnila jediný Zeppelin NT v USA a od října 2008 až do listopadu 2012 nechala ochutnat kouzlo letu vzducholodí více než dvaceti tisícům nadšených pasažérů. Bohužel, neschopnost sehnat za současné komplikované hospodářské situace dostatečné množství solventních sponzorů donutila společnost lety zastavit. Zeppelin NT se jménem Eureka byl demontován a vrácen do země svého vzniku.

Jenže ten jeden jediný let na palubě Eureky mne vyburcoval k horečné činnosti a posléze k cestě do Evropy, jejímž cílem bylo projít krátkodobým kurzem u společnosti Zeppelinflug. de, který vám umožní stát se alespoň na chvíli jedním z privilegovaných, jedním z těch, kteří usedají do Zeppelinů NT na to vůbec nejlepší křeslo na světě, levé přední v pilotním kokpitu.

Loading...

Březen – duben 2013

Loading...

Březen – duben 2013

.

CIDNA 2019: 2. etapa


» Start 19. 9. z LKKT (» první etapa)

Triko CFRNA/CIDNA:


  Koupí trička podpoříte Vzpomínkový let. 

Časopis FR 5/2019

 

Soutěž:

Novinka:

Kalendárium:

Dne 18.09.1928 se stalo...
18.09.1928
Německá dopravní vzducholoď LZ 127 Graf Zeppelin uskutečnila svůj první let. Během devíti let hladkého provozu provedla 590 letů, urazila přes půldruhého milionu kilometrů, přepravila 34 000 cestujících a 78 tun pošty.
zavřít

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Učebnice pilota 2019:

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Předplatné:

..
12345