V Kunovicích mají nový trenažér. Určený byl hlavně letuškám!

24.1.2024

Sbírky Leteckého muzea v Kunovicích hned na začátku roku obohatil nový neobvyklý exponát – evakuační trenažér pro palubní průvodčí letounů ATR 42 a 72.

img-20231120-wa0010.jpg

Ten donedávna sloužil posádkám letadla pro seznámení se s ovládáním jednotlivých únikových východů.

„Zařízení jsme získali od předního poskytovatele profesionálních leteckých výcviků v Česku, společnosti Czech Aviation Training Centre, která v Praze provozuje množství špičkových leteckých simulátorů, včetně nejpokročilejšího simulátoru letounu L 410, který se vyrábí v Kunovicích,“ říká ředitel muzea Martin Hrabec.

banner_fr_e_shop_do_clanku_01_2024.jpg

„Jsem potěšena, že simulátor po skončení jeho aktivní role ve výcviku leteckých profesionálů našel důstojné uplatnění právě zde. Věřím, že přispěje mimo jiné i k tomu, aby si veřejnost uvědomila, že pro bezpečnosti letectví je klíčová role každého pracovníka, který se na chodu letecké přepravy podílí – tedy v tomto případě letušek a stevardů“, uvedla Marta Guthová, jednatelka společnosti.

img-20231120-wa0005.jpg

„Po vánočních svátcích nám dal jeho přesun pořádně zabrat. Už tak dlouhou cestu nám navíc komplikovalo i počasí. Do Prahy jsme vyrazili brzy ráno a poslední část trenažéru jsme ukládali teprve nedlouho před půlnocí. Celá akce se tak povedla jen díky skvělému nasazení jak týmu muzejníků, tak i našich partnerů z CATC a týmu pana Spišáka, který se staral o dopravu,“ dodává Martin Hrabec.

img_20240106_144752.jpg

Na vystavení trenažéru si ale budou muset návštěvníci muzea ještě počkat. „Pro pobyt venku není určený a pod širým nebem by trpěl. Proto jsme jej ve spolupráci s městem Kunovice zatím uskladnili na místě, kde bude v bezpečí,“ vysvětlil Hrabec. V budoucnu by se ale podle plánů muzea měl stát důležitým bodem připravované interaktivní expozice.

Zdroj: Tým Leteckého muzea v Kunovicích

Flying Revue > Letecká muzea > Česká muzea > V Kunovicích mají nový trenažér. Určený byl hlavně letuškám!
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Speciály:

..
123

DIRECT FLY: 

          

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 21.02.1952 se stalo...
21.02.1952
První vzlet experimentálního letounu Saab 210, na kterém konstruktéři ověřovali aerodynamickou koncepci budoucího stíhacího stroje Saab J35 Draken.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »