Václav Vašek: Flying Revue & Český svaz letectví

13.3.2018

Flying Revue & ČsSL   Jak jsme vás již informovali ve Flying Revue 2/2018, počínaje lednem 2018 se Flying Revue stala členem Českého svazu letectví (ČsSL). Nad spoluprací svazu a Flying Revue se zamýšlí místopředseda ČsSL Václav Vašek.  

Václav Vašek (vpravo) při rozhovoru pro web Flying Revue na sklonku léta 2016
Václav Vašek (vpravo) při rozhovoru pro web Flying Revue na sklonku léta 2016

Před vánoci jsem napsal do prvního letošního tištěného čísla Flying Revue pár slov o Českém svazu letectví. Od té doby sice neuplynulo až tak moc vody, ale i to stačilo, aby se tento časopis spolu s dalšími dvěma subjekty působícími v letectví stal členem (oficiálně členským prvkem svazu - jak zní terminus technicus) svazu. Miloš Dermišek, člověk s neobyčejným tahem na bránu, podobně jako jeho kolega Jirka Pruša (oba jsou partnery ve vydávání časopisu), je časopisovým guru ve vztahu ke svazu. Na březnovém jednání Grémia svazu nastínil možnosti konkrétní spolupráce FR a ČsSL. A už to jede.

Australská mise Českého svazu letectví - ČsSL 

Dva kamarádi ze spolku Letci - Žatec, Franta Blahout a Pepa Pytlák Říha, odlétají za svaz do Austrálie s konkrétním posláním. Během třítýdenního putování s názvem Expedice Southern Corss 2018 navštíví také místa, kde žili dva příslušníci slavné 311. bombardovací perutě britské RAF.

Logo ČsSL
Logo ČsSL

Jedním z těchto míst je Buderim - zde žil bývalý pilot a poslední velitel třistajedenáctky, gen. Vladimír Nedvěd. Tím druhým místem je Merewether - tady žil bývalý navigátor, plk. Jaroslav Novák.  V rámci této aktivity již byla oslovena generální konzulka ČR v Austrálii, paní Hana Flanderová, a je již domluvena její účast alespoň na jednom ze zmíněných míst. A protože web svazu, www.svazletectvi.cz, prozatím není tak „profláknutý“, v dobrém slova smyslu, jako web FR, budou i zde pravidelně zveřejňovány informace o této misi. 

100 letišť

Akce 100 letišť ke 100. výročí vzniku čsl. letectví, kterou Jirka s Milošem hodlají od dubna realizovat, je rovněž považována za víceméně společnou akci. No, to si zatím Svaz trochu ohřívá polívčičku, ale kdo z nás ví co o budoucnu? Do letošního podzimu navštíví piloti Flying Revue na 70 letišť v Česku a 30 letišť na Slovensku. Na každé z nich doručí výroční Pamětní listy FR a ČsSL. 


Přečtěte si povídání s Václavem Vaškem, které vyšlo na webu Flying Revue v září 2016 zde a zde.
Vyšlo i na Technet.cz.

Letecká osobnost století

ČsSL spolu s firmou Aeroteam Vsetín S.r.o. od léta 2017 připravoval a v současnosti už rozjel Anketu "Letecká osobnost století 1918 – 2018". Aktuálně od poloviny února probíhá její první kolo, kdy návrhová komise, jejímž členem je opět i Miloš Dermišek, vytipuje 20 osobností v každé z deseti kategorií.

ůodjfvlů.png

V květnu začne druhé kolo, kdy jména všech navržených kandidátů budou zveřejněna prostřednictvím leteckých médií, takže i ve Flying Revue. Následně - zhruba od poloviny května do poloviny září - bude mít aviatická veřejnost možnost kandidáty zhodnotit a v každé kategorii zvolit deset z nich. Poté bude soutěž vyhodnocena, a - tak jak to bývá – nezúčastnění budou královsky odměněni a zúčastnění budou spravedlivě potrestáni (ti, kteří ještě žijí).

Toliko dalších několik vět (podobnost pojmu s politickým dokumentem z minulosti čistě náhodná) o rozvíjející se koordinaci činnosti ČsSL a FR.  

S úctou místopředseda ČsSL, Václav Vašek

logo_fr_transp.jpg

Flying Revue > Flying Revue > FR informuje > Václav Vašek: Flying Revue & Český svaz letectví
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Speciály:

..
123

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


FireGold:

SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 24.05.1932 se stalo...
24.05.1932
Obří létající člun Dornier Do X zakončuje transatlantický reklamní let do New Yorku a zpět úspěšným přistáním na jezeře Müggelsee v Berlíně.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »