Je tu VFR Communication, interaktivní on-line aplikace pro piloty pro výuku letecké angličtiny

5.10.2018

Komunikace s řízením letového provozu i ostatními piloty na trase v angličtině je základním předpokladem pro lety mimo ČR. Foto: Flying Revue Komunikace s řízením letového provozu i ostatními piloty na trase v angličtině je základním předpokladem pro lety mimo ČR. Foto: Flying Revue
Komunikace s řízením letového provozu i ostatními piloty na trase v angličtině je základním předpokladem pro lety mimo ČR. Foto: Flying Revue

Aplikace VFR Communications - letecká angličtina   Z mnoha rozhovorů s piloty víme, že od létání do zahraničí je odrazuje obava z nezbytné komunikace v angličtině. Proto nyní přicházíme na trh s interaktivní on-line aplikací VFR Communication, která tento problém posouvá do roviny možného a dosažitelného. Představíme ji příští týden v pražském Karolinu na výstavě Báječný svět létání II.   

VFR létání do zahraničí se v poslední době stalo jednodušším a dostupnějším, než tomu bylo kdykoliv předtím. Legislativně to umožnil vstup ČR do Schengenu, technologicky pak GPS pomůže pilotům se neztratit, vyhnout se aktivovaným prostorům i létat v řízených prostorech přesně a s podstatně větší jistotou, než jakou nám dávaly papírové mapy, navigační aplikace nabízejí rychlé a spolehlivé plánování letů, kompletní a aktuální informace o letištích a letových prostorech i přesnou a spolehlivou navigaci během letu. 

Dnešní technologické možnosti umožňují rovněž naučit se komunikovat anglicky efektivněji a profesionálněji. Rozhodli jsme se proto připravit webovou aplikaci, která vychází ze zmíněné úspěšné učebnice, ale nabídne pilotům také řadu dalších možností, jež jejich znalosti, sebedůvěru a profesionalitu dostanou na řádově vyšší úroveň.  

Výstava Báječný svět létání 2018
můj obrázek

» 10. - 21. října 2018
» Sto dvacet velkoformátových leteckých fotografií
» Česko i Svět
» Besedy
» Přednášky
» Videoprezentace
» Kalendář
» Soutěž o 2 letenky ČSA
» Kudy na výstavu
» Vstup zdarma
» Web výstavy

Srdečně vás zveme!

”fr_int”

Aplikace VFR Communication umožnuje osvojit si anglickou VFR komunikaci přímo na internetu ve svém vlastním profilu. Díky tomu nemusíte nic instalovat do počítače a budete moci snadno získat veškeré aktualizace.

Aplikace je navýsost praktická, snaží se vás uvést do problematiky tak, jako byste právě seděli ve svém letadle. Obsahuje řadu nástrojů, jimiž si osvojíte praktickou VFR komunikaci tak, abyste během vašeho prvního zahraničního letu přesně věděli, co, kdy a jak říci, i to, jaké dotazy a instrukce můžete kdy očekávat ze strany řídících, stejně jako to, jak na ně správně reagovat. Aplikace vám  zásadním způsobem pomůže i při skládání zkoušek z VFR frazeologie.

» Podrobnější informace k aplikaci pro vás připravujeme do letošního šestého čísla Flying Revue, které vyjde 25. října 2018, a především na výstavě Báječný svět létání II v pražském Karolinu, kde aplikaci představí její autorský tým. Rezervovat místo na tuto přednášku, která se koná v sobotu 20. října v 10.30 h, si můžete zde (doporučujeme). V prodeji by aplikace měla být cca od listopadu 2018. 

Obsahuje celkem 10 kapitol, které jsou členěné tak, jak to odpovídá skutečně prováděnému VFR letu. Jednotlivé kapitoly mají tuto standardní strukturu: 

  • psaný text vysvětlující konkrétní problematiku
  • krátká videa vysvětlující některé důležité prvky dané problematiky
  • vzorový text komunikace mezi řídícím a pilotem v psané formě. Podobně jako na smartphone jsou dialogy jsou umístěné v barevných bublinách, z nichž jedna barva i umístění odpovídají komunikaci dispečera a jiná barva i umístění odpovídají komunikaci pilota.
  • animované obrázky s pohybujícím se letadlem i náslechem hlášení odpovídajících jeho dané poloze
  • audio a video nahrávky výukové i reálné komunikace 
  • piktogramy se základními principy daného tématu
  • fotografie konkrétních situací k danému tématu
  • test na konci každé kapitoly s okamžitým vyhodnocením

Nahrávky

Prostudovanou komunikaci si můžete pak snadno sami vyzkoušet a nahrát., a to neomezeně krát po sobě. Pět nejnovějších nahrávek u každého dialogu aplikace uchovává v paměti a najdete je ve svém profilu kdykoli po opětovném přihlášení.

V každé kapitole najdete jak řečeno výše i nahrávky komunikace ve skutečném VFR provozu v různých zemích, různých pilotů a různých řídících Real Communication Recordings. Ne všechny tyto nahrávky pochopitelně obsahují dokonale předpisová hlášení. Jejich obsah je proto komentován v popiskách pod ikonkami jednotlivých nahrávek. Hlavním cílem těchto nahrávek je připravit každého uživatele této aplikace na to, co skutečně uslyší v rádiu, když přeletí hranici naší republiky. Vyslechnout a porozumět byste před svým prvním zahraničním letem měli co nejvíce těchto nahrávek.

Kromě toho si můžete poslechnout nahrávky kompletní komunikace z několika zahraničních letů od pojíždění na výchozím letišti do zastavení na stojánce cílového letiště. Tyto nahrávky vám umožní plně pochopit, jaké instrukce nebo dotazy v jakých chvílích letu očekávat a jak na ně reagovat.

Aplikace obsahuje také velmi obsažný slovník VFR výrazů i příklady jejich praktického použití, v aplikaci upozorňujeme také na výrazy, které se liší ve VFR pilotní praxi v Evropě a USA. Aplikace je doplněná odkazy na vzorové výslovnosti, živou komunikaci letiště Praha, doplňující dokumenty i manuály a literaturu.

-fr-

logo_fr_transp.jpg 

Flying Revue > Aktuality > Všeobecné letectví > Je tu VFR Communication, interaktivní on-line aplikace pro piloty pro výuku letecké angličtiny
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
.

VFR Communications:

» Prezentace aplikace už zítra!
Sobota 20. 10. v 10.30h Karolinum (více

Báječný svět létání:

Fotky, videa, přednášky » Srdečně zveme!


FR 6/2018: Už brzy!

Sledujte akci "100 letišť":

Etapa 22+23: Slovensko

Novinka: Kalendář 2019

Už jste četli FR 5/2018? 

Poleťte s námi balónem:

Živě z dráhy 06/24:

e-Shop FR:

Letecká videa FR:

Inzerce: 

..
12345

Legendy čs. letectví:

Kalendárium:

Dne 21.10.1923 se stalo...
21.10.1923
Vzlétl první letoun slavného ruského konstruktéra Andreje Nikolajeviče Tupoleva. Projekt stroje s typovým označením ANT-1 vznikl ve své původní podobě již roku 1911, dokončen byl však ve své modernizované podobě až o 12 let později.
zavřít

Předplatné:

..
12345

Knihy FR:

..
12345

Práce v letectví:

Přednášky, kurzy FR:

Inzerce

Reklama

Naši partneři:

..
12345