Videopremiéra Aéropostale 2017: Cap Juby - Laayoune

9.11.2018

Letecká videa Aéropostale 2017 II.    Druhé video z expedice Aéropostale 2017, potažmo Rallye Toulouse- Saint Louise po stopách legendární francouzské společnosti Aéropostale, nás zavede na písečné letiště Cap Juby a odlet směr Laayoune. 


Aéropostale 2017, part 2

Tohle ráno jsme se probudili ve stanech hned vedle dráhy Cap Juby – Tarfaya uválcované v saharském písku. Čekal nás jeden z úkolů rallye – po vzletu najít směrové znaky a určit jejich vzájemný úhel. Jako jedno z pomalejších letadel jsme startovali asi jako pátí odzadu, a tak je na dráze vidět už jen pár zbylých strojů. Ostatní jsou již na cestě do asi hodinu vzdáleného Laayoune, kde jsme doufali, že je pro všechna letadla rallye přichystaný benzín. 

Pravou stoupavou zatáčkou jsme se dostali zpět nad dráhu a po jejím přeletu jsme objevili soutěžní znaky. Jejich vzájemný úhel jsme odhadli podle svých nejlepších schopností a pokračovali jsme mírně do saharského vnitrozemí, kde Laayoune leží.

Vše o expedici: Klikněte na obrázek
Vše o expedici: Klikněte na obrázek

Kromě spousty písku, jak lze na Sahaře očekávat, jsme přeletěli i solné jezero a pak chvíli přemýšleli, která dráha je 04. Vedle dráhy 04 je totiž dráha 02, která je vojenská a kde jsme nesměli „v žádném případě“ přistát. Při přistání jsme ještě absolvovali soutěž v přesnosti přistání, které jsme podle bodového ohodnocení zvládli lépe, než předchozí úkol se směrovými znaky.

Pak už pojíždění na stojánku, kde se kolem každého letadla seběhla vždy skupinka policistů, vojáků a celníků. Obávali jsme se, že budeme mít průšvih kvůli našim kamerám pod pravým křídlem. Nikdo z úředníků si kamer naštěstí ale nevšiml, a tak se mi podařilo je ve chvilce, kdy se vrhli na jiné letadlo, v klidu sundat.

V Laayoune jsme strávili asi 2 hodiny, než jsme všichni natankovali, podali letový plán a pokračovali asi 3 hodiny nad pobřežím do města Dakhla.  

-fr-

Kalendář 2019
”Flying

» Letecké fotky z USA, Austrálie, Aljašky i Evropy v kalendáři na příští rok. Přečtěte si o kalendáři více.
» Kalendář v nástěnné i stolní verzi můžete zakoupit v e-shopu FR.
» Zajímá vás, jak snímky vznikaly? Nahlédněte do speciálu Příběhy fotek.

logo_fr_transp.jpg

uvuhiokp.jpg

Flying Revue > Letecká videa > Aéropostale > Videopremiéra Aéropostale 2017: Cap Juby - Laayoune
.

Časopis FR 4/2019CIDNA 2019: Už brzy!

Kalendárium:

Dne 21.08.1908 se stalo...
21.08.1908
Francouzský letecký průkopník Leon Levavasseur dosáhl prvního úspěchu, když jím navržený letoun Antoinette II provedl první let po uzavřené dráze uskutečněný jednoplošníkem ve Issy-les-Moulineaux. Let trval 1 min a 36 sekund.
zavřít

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Učebnice pilota 2019:

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Předplatné:

..
12345

Knihy FR:

..
1234

Inzerce: 

..
12345

Letecká videa FR:

Legendy čs. letectví:

Exkurze s FR:

Inzerce

Reklama

Naši partneři:

..
12345