Video: Cessnou 172 nad Aljaškou 1.

17.1.2018

Letecká videa - Cessnou 172 nad Aljaškou 1.   Vážení čtenáři, dneškem počínaje startujeme novou rubriku pravidelných leteckých videí. V první sérii devíti videí vás zavedeme nad Aljašku.

Ode dneška každou středu v 11 hodin pro vás na webu Flying Revue zveřejníme nové video s krátkým doprovodným textem. Dnes tedy díl první. Video mapuje trasu první etapy expedice Aljaška 2017: Everett - Port Hardy - Juneau - Yakutat - Cordova.


Aljaška 2017, část 1 - Everett, Port Hardy, Juneau, Yakutat, Cordova

Expedice Aljaška začala vypůjčením letadla Cessna C172 na letišti Paine Field v Everettu. Letadlo nebylo pojištěné pro Aljašku, a tak bylo potřeba sehnat připojištění, jež vyžadovalo speciální přezkoušení. Vše se nakonec podařilo.

Letecká videa každý týden
”fr_int”

Každou středu v 11 hodin nové letecké video. Sledujte zde!

Příští video S Cessnou 172 nad Aljaškou 2. vyjde ve středu 24. 1. 2018 v 11 hodin.

Všechna letecká videa najdete v sekci Flight videos na webu Flying Revue International

Šance pro vás: Máte vlastní zajímavé letecké video? Pošlete nám ho, rádi ho zveřejníme! Pište na info@flying-revue.cz.

Letadlo žel nemělo autopilota, musel jsem tedy celou expedici letět manuálně. To byl problém ve chvílích, kdy jsem fotil, a taky při mnohahodinových přeletech nad tundrou nebo ve špatném počasí.

logo_kul_-_kopie.png Podrobně o expedici Aljaška 2017 čtěte v tomto speciálu.

První den ráno jsem letadlo naložil, připravil a kolem jedné hodiny jsem vyletěl z Paine Field do Port Hardy v Kanadě. V Port Hardy jsem přistál, přespal, natankoval a pokračoval do hlavního města Aljašky – Juneau. Počasí na téhle pětihodinové cestě nebylo dobré – nízká oblačnost a déšť. Asi na 15 minut jsem se dostal do mraku. Vyletěl jsem proto nad moře a sklesal pod základnu mraků, která byla ve výšce asi 300 m.

V Juneau jsem musel znovu projít pasovou kontrolu a vstoupit opět do USA, na území Aljašky. Natankoval jsem a pokračoval dál na sever. Věděl jsem, že letím kolem krásných hor, ale kvůli nízké základně mraků jsem je neviděl. Obdivoval jsem alespoň spodní části ohromných ledovců. Letový den jsem ukončil v Yakutatu.

Ráno jsem pokračoval ve výšce cca 200 m n.m. nad pobřežím. Na břehu jsem zahlédl obrovitého medvěda – jediného za celou expedici. Asi po hodině se počasí zhoršilo a já se rozhodl přistát v Cordově. Přistání na neřízeném letišti jsem musel koordinovat s B737, které tu právě taky přistávalo. Celý den propršel. 

Jiří Pruša

Další video ze série Aljaška 2017 přineseme v rubrice Video FR přesně za týden, ve středu 24. ledna 2018.

logo_fr_transp.jpg

eitgjkl.jpg220pix.jpg

Flying Revue > Letecká videa > Svět z nebe > Aljaška 2017 (videosérie) > Video: Cessnou 172 nad Aljaškou 1.
.

         Máme pro vás »

FR 4/2020: Už máte?

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 

Pojišťovna Ergo:

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Pilotshop:

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 07.08.1963 se stalo...
07.08.1963
První let tehdy přísně tajného záchytného stíhacího letounu Lockheed YF-12, dvoumístné stíhací verze špionážního stroje Lockheed A-12.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456