Video: Cessnou 172 nad Aljaškou 1.

17.1.2018

Letecká videa - Cessnou 172 nad Aljaškou 1.   Vážení čtenáři, dneškem počínaje startujeme novou rubriku pravidelných leteckých videí. V první sérii devíti videí vás zavedeme nad Aljašku.

Ode dneška každou středu v 11 hodin pro vás na webu Flying Revue zveřejníme nové video s krátkým doprovodným textem. Dnes tedy díl první. Video mapuje trasu první etapy expedice Aljaška 2017: Everett - Port Hardy - Juneau - Yakutat - Cordova.


Aljaška 2017, část 1 - Everett, Port Hardy, Juneau, Yakutat, Cordova

Expedice Aljaška začala vypůjčením letadla Cessna C172 na letišti Paine Field v Everettu. Letadlo nebylo pojištěné pro Aljašku, a tak bylo potřeba sehnat připojištění, jež vyžadovalo speciální přezkoušení. Vše se nakonec podařilo.

Letecká videa každý týden
”fr_int”

Každou středu v 11 hodin nové letecké video. Sledujte zde!

Příští video S Cessnou 172 nad Aljaškou 2. vyjde ve středu 24. 1. 2018 v 11 hodin.

Všechna letecká videa najdete v sekci Flight videos na webu Flying Revue International

Šance pro vás: Máte vlastní zajímavé letecké video? Pošlete nám ho, rádi ho zveřejníme! Pište na info@flying-revue.cz.

Letadlo žel nemělo autopilota, musel jsem tedy celou expedici letět manuálně. To byl problém ve chvílích, kdy jsem fotil, a taky při mnohahodinových přeletech nad tundrou nebo ve špatném počasí.

logo_kul_-_kopie.png Podrobně o expedici Aljaška 2017 čtěte v tomto speciálu.

První den ráno jsem letadlo naložil, připravil a kolem jedné hodiny jsem vyletěl z Paine Field do Port Hardy v Kanadě. V Port Hardy jsem přistál, přespal, natankoval a pokračoval do hlavního města Aljašky – Juneau. Počasí na téhle pětihodinové cestě nebylo dobré – nízká oblačnost a déšť. Asi na 15 minut jsem se dostal do mraku. Vyletěl jsem proto nad moře a sklesal pod základnu mraků, která byla ve výšce asi 300 m.

V Juneau jsem musel znovu projít pasovou kontrolu a vstoupit opět do USA, na území Aljašky. Natankoval jsem a pokračoval dál na sever. Věděl jsem, že letím kolem krásných hor, ale kvůli nízké základně mraků jsem je neviděl. Obdivoval jsem alespoň spodní části ohromných ledovců. Letový den jsem ukončil v Yakutatu.

Ráno jsem pokračoval ve výšce cca 200 m n.m. nad pobřežím. Na břehu jsem zahlédl obrovitého medvěda – jediného za celou expedici. Asi po hodině se počasí zhoršilo a já se rozhodl přistát v Cordově. Přistání na neřízeném letišti jsem musel koordinovat s B737, které tu právě taky přistávalo. Celý den propršel. 

Jiří Pruša

Další video ze série Aljaška 2017 přineseme v rubrice Video FR přesně za týden, ve středu 24. ledna 2018.

logo_fr_transp.jpg

eitgjkl.jpg220pix.jpg

Flying Revue > Letecká videa > Svět z nebe > Aljaška z nebe > Aljaška 2017 (Archiv) > Video: Cessnou 172 nad Aljaškou 1.
.

         Máme pro vás »

FR 4/2022: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

SPECIÁL C VFR průvodce 1

VFR letecký průvodce Evropou 1 »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorologie pro piloty »

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Učebnice přístrojového létání!

Učebnice přístrojového létání »

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

Přednášky Flying Revue!

Přednášky Flying Revue »

Kalendárium:

Dne 10.08.1949 se stalo...
10.08.1949
První let prototypu kanadského proudového dopravního letounu Avro Canada C102 Jetliner. Typ vyvolal na americkém kontinentu velkou pozornost, Howard Hughes nabídl financovat rozjezd sériové výroby, ale vývoj Jetlineru byl nakonec zastaven.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »