Video: Cessnou 172 nad Aljaškou 3., Beringův průliv

31.1.2018

Letecká videa - Cessnou 172 nad Aljaškou 3.  Přistání na Wales Airport v Beringově úžině bylo jedním z vrcholů expedice Aljaška 2017. Sledujte třetí video z této expedice. 


Aljaška 2017, 3. Kodiak - Portage Creek - Bethel - Unalakleet - Bering Strait

Z Kodiaku jsem odlétal za slunečného počasí. Snažil jsem se najít medvědy, kterými je Kodiak proslulý, ale měl jsem smůlu. Nepodařilo se. Po opuštění ostrova jsem letěl v pořád krásném počasí směrem na sever. Letěl jsem ve výšce asi 200 mnm a pode mnou ubíhala tundra. Po třech hodinách monotónního letu jsem na chvilku přistál na štěrkové dráze u malé farmy. Při startu jsem zapadl do měkkého prahu dráhy a asi hodinu odsud letadlo dostával. 

Letecká videa každý týden
”fr_int”

Každou středu v 11 hodin nové letecké video. Sledujte zde!

Příští video S Cessnou 172 nad Aljaškou vyjde ve středu 7. 2. 2018 v 11 hodin.

Všechna letecká videa najdete v sekci Flight videos na webu Flying Revue International

Šance pro vás: Máte vlastní zajímavé letecké video? Pošlete nám ho, rádi ho zveřejníme! Pište na info@flying-revue.cz.

Další přistání jsem realizoval v Bethelu, kde jsem chtěl i natankovat. Byla ale neděle a pumpař měl volno. Rozhodl jsem se pokračovat do Unalakleetu a na tohle rozhodnutí nejsem hrdý. Zvlášť ve druhé půlce letu jsem byl nervózní, abych vystačil s benzínem. Cestou jsem využíval i termiku, abych ušetřil. Počasí ale bylo skvělé a protivítr slabý, takže jsem přistával s asi 10 – 15 litry v levé nádrži.

logo_kul_-_kopie.png Přečtěte si také: Průlet Beringovou úžinou je jedním z mých největších pilotních i životních zážitků

Unalakleet je eskymácká osada. Nevede sem žádná silnice ani železnice a moře je velkou část roku zamrzlé. Ale mají tu alespoň hezké letiště. Z něho jsem další den ráno odstartoval směrem na Beringovu úžinu.

Cestou jsem vyřešil povolení ke vstupu do ADIZu nad úžinou. Počasí bylo skvělé, krajina se sněhem a ledem pohádkově krásná. Po asi dvou hodinách letu jsem dorazil nad proslavenou Beringovu úžinu. Po dalších asi 15 minutách jsem se dostal nad americký ostrov Malý Diomede. Mezi ním a Velkým Diomedem, který je 3 km západně, vede hranice mezi USA a Ruskem i datová čára.

logo_kul_-_kopie.png Podrobně o expedici Aljaška 2017 čtěte v tomto speciálu.

Základna mraků byla ve 300 metrech a silný vítr. Na západní stranu Malého Diomedu jsem si kvůli horké hranici a předpokládaným větrným rotorům za ostrovem tak nízko nad hladinou netroufal. Po skončení focení a natáčení jsem se vrátil nad dráhu Wales, která je na nejzápadnějším cípu aljašské pevniny. Rozhodl jsem se přistát. Vítr byl ale drsný. Podařilo se mi přistát až na podruhé. Dosažení cíle jsem nahlásil do Prahy pomocí satelitního telefonu.

Jiří Pruša

logo_fr_transp.jpg

rtd.jpgthdgfv.jpg

 

Flying Revue > Letecká videa > Aljaška 2017 (videosérie) > Video: Cessnou 172 nad Aljaškou 3., Beringův průliv
.

Kalendář 2019 - už máte?

FR 1/2019 je na stáncích:

Aplikace VFR Communication:

Dárkové balíčky:

Kalendárium:

Dne 22.01.1933 se stalo...
22.01.1933
Francouzský letecký průkopník Jean Mermoz úspěšně přistává v Buenos Aires a završuje tak svůj přelet jižního Atlatiku s letounem Couzinet 70 "Arc en Ciel".
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

e-Shop FR:

Letecká videa FR:

Inzerce: 

..
12345

Legendy čs. letectví:

Předplatné:

..
1234

Knihy FR:

..
12345

Práce v letectví:

Přednášky, kurzy FR:

Inzerce

Reklama

Naši partneři:

..
12345