Video: Cessnou 172 nad Aljaškou 4., z Beringovy úžiny do Yakutatu

7.2.2018

Letecká videa - Cessnou 172 nad Aljaškou 4.  Náročný odlet z Wales airport v Beringově úžině směrem k Unalakleetu a Měděné řece. 


Alaska 2017, Part 4 - Bering Strait, Nome, Unalakleet, Homer, Seward, Valdez, Yakutat

I odlet z dráhy Wales na pobřeží Berignovy úžiny byl náročnější. Zadně boční vítr si s letadlem začal pohrávat už při rozjezdu. Nad krami v moři jsem už byl ale v nějakých 50 metrech, takže vše OK. Směřoval jsem podél pobřeží do Nome, kde jsem potřeboval natankovat a nechat vyměnit olej. Odsud jsem se pak vracel do Unalakleetu.

logo_kul_-_kopie.png Přečtěte si také: Průlet Beringovou úžinou je jedním z mých největších pilotních i životních zážitků

Počasí se zhoršovalo – déšť, nízké mraky, teplota kolem nuly. Chtěl jsem si proto cestu zkrátit. Rozhodl jsem se letět přímo přes Norton bay, to znamená přes hodinu nad hodně studeným mořem a množstvím plovoucích ker. Základna mraků se někde uprostřed zálivu dostala až na hladinu a tak jsem si svoje rozhodnutí nějakých dvacet minut docela vyčítal. Unalakleet jsem musel v dešti a snížené viditelnosti chvíli hledat. Leží ale na pobřeží, takže to nebylo tak dramatické.

Letecká videa každý týden
”fr_int”

Každou středu v 11 hodin nové letecké video. Sledujte zde!

Příští video S Cessnou 172 nad Aljaškou vyjde ve středu 14. 2. 2018 v 11 hodin.

Všechna letecká videa najdete v sekci Flight videos na webu Flying Revue International

Šance pro vás: Máte vlastní zajímavé letecké video? Pošlete nám ho, rádi ho zveřejníme! Pište na info@flying-revue.cz.

Na jih jsem pokračoval další den kolem pobřeží až opět k Měděné řece a jejím údolím pak k měděným dolům Kennecott. Počasí bylo skvělé. Stočil jsem se na jihozápad a rozhodl se přeletět asi 2500 metrů vysoké pobřežní hory a dostat se nad pobřeží. Za horským hřebenem ale počasí vypadalo úplně jinak – těžké mraky, které západní část hor zcela zakrývaly.

logo_kul_-_kopie.png Podrobně o expedici Aljaška 2017 čtěte v tomto speciálu.

Vystoupal jsem nad mraky asi do 10 000 stop. To mě stálo venkovní kameru, která byla připevněná na přísavce. Proto z této části nemám žádné záběry. Nad mořem jsem pak sklesal opět na nějakých 200 metrů a vrátil se nad pobřežím opět na letiště Yakutat, kde jsem už přistával o týden dříve. Z Unalakleetu jsem ráno den vyrazil směrem na jih. Počasí na severu nebylo moc dobré, ale směrem na jih se zlepšovalo. Přistál jsem na letišti Homer, natankoval a pokračoval podél pobřeží úžasného poloostrova Seward až do městečka Valdez. Cesta probíhala i nad místem, kde v březnu 1989 narazila na skálu tanková loď Exxon Valdez. Druhý den pršelo a mraky končily v přízemní mlze. To byl jediný zcela neletový den celé expedice. 

Jiří Pruša

logo_fr_transp.jpg

wrthg.jpg

 

 

Flying Revue > Letecká videa > Svět z nebe > Aljaška z nebe > Aljaška 2017 (Archiv) > Video: Cessnou 172 nad Aljaškou 4., z Beringovy úžiny do Yakutatu
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 19.07.1909 se stalo...
19.07.1909
Hubert Latham se jako první pilot okusil překonat kanál La Manche. Po startu z Calais uletěl 11,2 kilometru, ale pak byl donucen přistát nouzově na hladinu průlivu.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »