Video: Cessnou 172 nad Aljaškou 4., z Beringovy úžiny do Yakutatu

7.2.2018

Letecká videa - Cessnou 172 nad Aljaškou 4.  Náročný odlet z Wales airport v Beringově úžině směrem k Unalakleetu a Měděné řece. 


Alaska 2017, Part 4 - Bering Strait, Nome, Unalakleet, Homer, Seward, Valdez, Yakutat

I odlet z dráhy Wales na pobřeží Berignovy úžiny byl náročnější. Zadně boční vítr si s letadlem začal pohrávat už při rozjezdu. Nad krami v moři jsem už byl ale v nějakých 50 metrech, takže vše OK. Směřoval jsem podél pobřeží do Nome, kde jsem potřeboval natankovat a nechat vyměnit olej. Odsud jsem se pak vracel do Unalakleetu.

logo_kul_-_kopie.png Přečtěte si také: Průlet Beringovou úžinou je jedním z mých největších pilotních i životních zážitků

Počasí se zhoršovalo – déšť, nízké mraky, teplota kolem nuly. Chtěl jsem si proto cestu zkrátit. Rozhodl jsem se letět přímo přes Norton bay, to znamená přes hodinu nad hodně studeným mořem a množstvím plovoucích ker. Základna mraků se někde uprostřed zálivu dostala až na hladinu a tak jsem si svoje rozhodnutí nějakých dvacet minut docela vyčítal. Unalakleet jsem musel v dešti a snížené viditelnosti chvíli hledat. Leží ale na pobřeží, takže to nebylo tak dramatické.

Letecká videa každý týden
”fr_int”

Každou středu v 11 hodin nové letecké video. Sledujte zde!

Příští video S Cessnou 172 nad Aljaškou vyjde ve středu 14. 2. 2018 v 11 hodin.

Všechna letecká videa najdete v sekci Flight videos na webu Flying Revue International

Šance pro vás: Máte vlastní zajímavé letecké video? Pošlete nám ho, rádi ho zveřejníme! Pište na info@flying-revue.cz.

Na jih jsem pokračoval další den kolem pobřeží až opět k Měděné řece a jejím údolím pak k měděným dolům Kennecott. Počasí bylo skvělé. Stočil jsem se na jihozápad a rozhodl se přeletět asi 2500 metrů vysoké pobřežní hory a dostat se nad pobřeží. Za horským hřebenem ale počasí vypadalo úplně jinak – těžké mraky, které západní část hor zcela zakrývaly.

logo_kul_-_kopie.png Podrobně o expedici Aljaška 2017 čtěte v tomto speciálu.

Vystoupal jsem nad mraky asi do 10 000 stop. To mě stálo venkovní kameru, která byla připevněná na přísavce. Proto z této části nemám žádné záběry. Nad mořem jsem pak sklesal opět na nějakých 200 metrů a vrátil se nad pobřežím opět na letiště Yakutat, kde jsem už přistával o týden dříve. Z Unalakleetu jsem ráno den vyrazil směrem na jih. Počasí na severu nebylo moc dobré, ale směrem na jih se zlepšovalo. Přistál jsem na letišti Homer, natankoval a pokračoval podél pobřeží úžasného poloostrova Seward až do městečka Valdez. Cesta probíhala i nad místem, kde v březnu 1989 narazila na skálu tanková loď Exxon Valdez. Druhý den pršelo a mraky končily v přízemní mlze. To byl jediný zcela neletový den celé expedice. 

Jiří Pruša

logo_fr_transp.jpg

wrthg.jpg

 

 

Flying Revue > Letecká videa > Aljaška 2017 (videosérie) > Video: Cessnou 172 nad Aljaškou 4., z Beringovy úžiny do Yakutatu
.

FR 4/2019: Už brzy!Letecká angličtina:


            » Vše o VFR Communication »

CIDNA 2019: Už brzy!

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Exkurze s FR:

Databáze letišť 2019:


» Klasická dtb  » Kompl. dtb  » EN edition

Učebnice pilota 2019:

Aplikace VFR Comm.:


           Kapitola zdarma - test it! »

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Kalendárium:

Dne 25.06.1919 se stalo...
25.06.1919
V té době bezpochyby nejmodernější dopravní letoun, celokovový dolnoplošník Junkers F-13, se poprvé vznesl do vzduchu v německém Dessau.
zavřít

Představujeme:


                 » Letiště Jičín (LKJC) 

Předplatné:

..
12345

Knihy FR:

..
123

Inzerce: 

..
12345

Letecká videa FR:

Legendy čs. letectví:

Práce v letectví:

Inzerce

Reklama

Naši partneři:

..
12345