Video: Cessnou 172 nad Aljaškou 9.

14.3.2018

Letecká videa - Cessnou 172 nad Aljaškou 9.  Poslední mikročlánek s dalším premiérovým videem z Aljašky nás z drsné Aljašky zavede přes Skalisté hory zpět do Everettu. 


Flying in Alaska 2017, Part 9 - Kelowna, Pemberton, Boundary Bay, Bellingham, Everett

Z letiště Kelowna jsem plánoval letět přes Whistler a Vancouver na letiště Boundary Bay. Těžké mraky nad Skalistými horami mě ale zahnaly na jih nad USA, odkud jsem se pak zase vracel na severozápad. Plánoval jsem přeletět a nafilmovat Whistler a okolí, ale mraky tu byly nízko a já jsem měl obavy z lan a stožárů lanovek, které tu jsou v hojném množství.

Přistál jsem na letišti Squamish a tady jsem narazil na přátelského instruktora, který mi vysvětlil postup pro přelet středu Vancouveru. Přelet vyžadoval komunikaci s více stanovišti i dodržení přesné trasy a výšky. Den jsem ukončil přistáním na letišti Boundary Bay Airport. Ráno mě čekala celkem asi hodina a půl letu a tak jsem expedici považoval prakticky za ukončenou. To se ale ukázalo jako trochu předčasné.

logo_kul_-_kopie.png Přečtěte si také: Průlet Beringovou úžinou je jedním z mých největších pilotních i životních zážitků

Počasí ráno bylo letové, ale ne úplně dobré. Měl jsem letět jen asi 40 minut na letiště Bellingham, což je nejbližší letiště v USA s pasovou a celní kontrolou. Základny mraků byly podle metaru ve 2000 stopách. Asi deset minut po vzletu se nad mořem objevila vodní tříšť a základny mraků se taky snížily. Nepomohlo ani sklesání do 500 stop nad hladinu moře. Viditelnost i tady klesla prakticky na nulu.

logo_kul_-_kopie.png Podrobně o expedici Aljaška 2017 čtěte v tomto speciálu.

Bellingham je dopravní letiště, a tak jsem předpokládal, že se v celé oblasti je IFR provoz. Let v IMC počasí jsem proto nahlásil na Vancouver approach. Odsud mě předali na Victoria approach, kde se mě řídící velmi přátelsky ujal. Asi po deseti minutách mě předal věži v Bellinghamu. Vyžádal jsem pro přistání special VFR. Byl jsem ale číslo tři, a tak jsem musel ještě skoro 15 minut kroužit v mraku, než na mě došla řada. Na letišti jsem pak strávil čekáním na lepší počasí asi 3 hodiny. Do Paine Field jsem dorazil kolem čtvrté odpoledne. I přistání tu bylo kvůli silnému bočnímu větru trochu nervózní. 

Dnešní video je posledním dílem videosérie Aljaška 2017. Od příští středy se můžete těšit na novou sérii Evropská letiště. A nezapomeňte se v pátek podívat na již čtvrté video z létání po Islandu.  

Jiří Pruša

Letecká videa každý týden
”fr_int”

Každou středu v 11 hodin nové letecké video. Sledujte zde!
Příští týden startujeme novou sérii videí Evropská letiště - přistání a starty. První díl vyjde ve středu 21. 3. 2018 v 11 hodin.
Všechna letecká videa najdete v sekci Flight videos na webu Flying Revue International.

Šance pro vás: Máte vlastní zajímavé letecké video? Pošlete nám ho, rádi ho zveřejníme! Pište na info@flying-revue.cz.

 

logo_fr_transp.jpg

fhgbv.jpg

 

Flying Revue > Letecká videa > Svět z nebe > Aljaška z nebe > Aljaška 2017 (Archiv) > Video: Cessnou 172 nad Aljaškou 9.
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 18.07.1942 se stalo...
18.07.1942
Prototyp Messerschmittu Me 262 řízený testovacím pilotem Fritzem Wendelem provedl první vzlet za pomoci proudových motorů.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »