Vydražte obraz s leteckým soubojem nositele Řádu bílého lva. Pomůžete dceři české pilotní legendy RAF

8.11.2016

AUKCE SKONČILA Pilotní legenda Karel Kuttelwascher byl československým stíhacím esem RAF. Malíř Ondřej Soukup zachytil jeden z jeho nočních soubojů na působivém obraze, který věnoval do aukce, jejíž výtěžek půjde na léčbu dcery Karla Kuttelwaschera. Pomoci můžete i vy. 

Zoom gallery

Karel Kuttelwascher, legendární český pilot RAF, obdržel 28. října 2016 od prezidenta republiky Řád bílého lva.

uuu.png

Ke stému výročí narození tohoto legendárního pilota Flying Revue ve spolupráci s malířem Ondřejem Soukupem připravila obraz, který zachycuje Kuttelwascherův sestřel německého Ju 88 z noci z 21. na 22. června 1942.

Obraz je namalován technikou digitální malby, již autor při své práci používá nejčastěji. Malbě obrazů s tematikou leteckých akcí RAF se věnuje systematicky.  

Výtěžek z aukčního prodeje obrazu bude věnován na léčbu vážné nemoci Mari Rowe, dcery legendárního českého pilota. Autor obrazu, Ondřej Soukup z Aviation Art Gallery v Jindřichově Hradci se z týchž důvodů vzdal honoráře. 

Přidejte se k nám a vydražte obraz signovaný tento týden v Havlíčkově Brodě sestrou Mari Rowe, Vee Darlingtonovou, za co nejvyšší částku. Generál Kuttelwascher by měl radost. Aukce poběží na stránkách Flying Revue od 8. listopadu 2016 do 8. ledna 2017. 

Děkujeme!

Aukce probíhá zde.

Flying Revue > Flying Revue > FR informuje > Vydražte obraz s leteckým soubojem nositele Řádu bílého lva. Pomůžete dceři české pilotní legendy RAF
.

         Máme pro vás »

FR 1/2020: Už máte?FR 1/2020: Videoupoutávka

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 
Rozhovor s autorem »
Křest knihy »
Objednejte zde 
»

PilotShop.cz:

Konference:

Předplatné jako dárek:

Předplatné:

..
12345

Drony a my:


Létejte s vaším dronem bezpečně

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 21.02.1952 se stalo...
21.02.1952
První vzlet experimentálního letounu Saab 210, na kterém konstruktéři ověřovali aerodynamickou koncepci budoucího stíhacího stroje Saab J35 Draken.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345