Vyhráli jste vstupenku na Aviatickou pouť 2019? Rekordní účast v soutěži ukázala velký zájem o pardubickou airshow

23.5.2019

Soutěž - Aviatická pouť 2019     Celkem 225 čtenářů se zapojilo do soutěže o vstupenku na Aviatickou pouť 2019. Drtivá většina z nich odpověděla správně na všechny tři soutěžní otázky, deset vylosovaných pak od nás obdrží vstupenku na tuto ojedinělou akci. Koná se na letišti v Pardubicích 1.-2. června 2019

ap-1xhzf16rw2111_news_1280x853_-min_-_kopie.jpg

Rekordní účast v soutěži jen potvrdila skutečnost, že zájem o jeden z největších současných leteckých podniků v České republice je skutečně veliký, i to, že letečtí fanoušci se v historii letectví vyznají. Z již zmíněných 225 soutěžících jich 209 odpovědělo správně na všechny tři soutěžní otázky.

Jen dva soutěžící odpověděli nesprávně na všechny tři soutěžní otázky, tři měli dvě chybné odpovědi a 11 udělalo chybu v odpovědi u jediné otázky. Otázku 1 zodpovědělo správně 213 (chybně 12), otázku 2 zodpovědělo správně 221 (chybně 4) a otázku 3 zodpovědělo správně 218 (chybně 7). Správné odpovědi na všechny tři otázky najdete níže

Z dvou set devíti správně odpovědivších soutěžících jsme následně vylosovali deset šťastných výherců. Jsou to: Petr Rozsypal, Antonín Veselý, Lubomír Jelínek, Roman Zientek, Marie Jeřábková, Marian Rohoška, Alexandr Muller, Jiří Herian, Jaroslav Farsky a Martin Keprda. Všechny vylosované jsme o výhře vyrozuměli e-mailem. Blahopřejeme!

» Přečtěte si: Martin Šonka a Petr Kopfstein předvedou českým fanouškům Red Bull Air Race naživo
» Více o strojích letošní Aviatické pouti se dozvíte v sekci Aviatická pouť 2019 

Nevyhráli jste? Nesmutněte a na pardubické letiště se první červnový víkend určitě vydejte i tak. Kromě již tradičního programu tu totiž budete mít unikátní příležitost vidět na vlastní oči mistry rychlostní letecké akrobacie Martina Šonku a Petra Kopfsteina, kteří v sobotu i v neděli předvedou ukázkový závod Red Bull Air Race. Někteří diváci budou mít možnost si i vyzkoušet, jak se nafukuje pylon.

uvbioipol.jpg

Více než pětihodinový letový program letošní Aviatické pouti bude obsahovat ukázky řady dalších zajímavých letadel a chybět nebude i tradičně pestrý pozemní program s rozmanitou paletou atrakcí, dětských soutěží a ukázek veteránů, vojenské, policejní a hasičské techniky. Detaily na webu AP 2019 a také v sekci Aviatická pouť 2019 na webu Flying Revue. 

Za redakci s potěšením sdělujeme, že oba dny Aviatické pouti 2019 bude přímo na místě komentovat šéfredaktor Flying Revue Michal Beran, jehož si pořadatelský tým airshow vybral jako nástupce loni zesnuvšího dlouholetého komentátora Jana Brskovského. 

 


Otázky a odpovědi

(Správné odpovědi jsou vyznačeně tučně.)

1. Česká firma se stala prvním licenčním výrobcem cvičného německého dvouplošníku Bücker Bü 131 Jungmann a zahájila jeho výrobu mimo území Německa. Který český výrobce to byl a v jakém roce výroba startovala?

 • Byla to Škoda Mladá Boleslav v roce 1935 
 • Byl to Zbrojovka Brno v roce 1938
 • Byla to Tatra Studénka v roce 1936 

2. T. G. Masaryk velmi podporoval rodící se československé letectví. Jedním z jeho počinů se v roce 1920 stal dar 100 tisíc korun na rozvoj společnosti, jejíž konstruktéři postavili na svou dobu velmi pokrokový dolnoplošník BH-1. O kterou společnost a konstruktéry šlo?

 • Jednalo se o společnost Avia a stroj byl dílem konstruktérů Beneše a Hajna
 • Jednalo se o společnost Buldog a stroj byl dílem konstruktérů Brouka a Hujera
 • Jednalo se o společnost Beneš a Mráz a stroj byl dílem konstruktérů Beneše a Houšky

3. Častým hostem na Aviatické pouti jsou historické stroje ze sbírky společnosti Red Bull, mezi nimiž vyniká jediný v Evropě létající exemplář amerického dvoumotorového stíhacího stroje s neobvyklou konstrukcí vyznačující se malou trupovou gondolou a dvěma dlouhými trupovými nosníky pokračujícími za motory až k ocasním plochám. Jedná se o letoun: 

 • Lockheed P-38 Lightning
 • North American P-51 Mustang
 • Curtiss XP-55 Ascender 

-fr- 

Flying Revue je mediálním partnerem akce. Vstupenky věnoval pořadatel Aviatické pouti - děkujeme.

 

Flying Revue > Série & speciály > Aviatická pouť 2019 > Vyhráli jste vstupenku na Aviatickou pouť 2019? Rekordní účast v soutěži ukázala velký zájem o pardubickou airshow
Loading...

Čtěte v rubrice dále

 • Vyhráli jste vstupenku na Aviatickou pouť 2019? Rekordní účast v soutěži ukázala velký zájem o pardubickou airshow
  Vyhráli jste vstupenku na Aviatickou pouť 2019? Rekordní účast v soutěži ukázala velký zájem o pardubickou airshow

Stránkování

<1 2
 
 
Loading...

Čtěte v rubrice dále

 • Vyhráli jste vstupenku na Aviatickou pouť 2019? Rekordní účast v soutěži ukázala velký zájem o pardubickou airshow
  Vyhráli jste vstupenku na Aviatickou pouť 2019? Rekordní účast v soutěži ukázala velký zájem o pardubickou airshow

Stránkování

<1 2
 
 
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Speciály:

..
123

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 17.06.1955 se stalo...
17.06.1955
První let sovětského dopravního letounu Tupolev Tu-104.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »