Výrobce dílů pro Airbus nebo Boeing, společnost Latécoѐre, se stala členem asociace TPRC

4.9.2019

Montáž dveří. Zdroj: Latécoѐre CZMontáž dveří. Zdroj: Latécoѐre CZ
Montáž dveří. Zdroj: Latécoѐre CZ
Dveře před expedicí k zákazníkovi. Zdroj: Latécoѐre CZ Dveře před expedicí k zákazníkovi. Zdroj: Latécoѐre CZ
Dveře před expedicí k zákazníkovi. Zdroj: Latécoѐre CZ
Montáž dveří. Zdroj: Latécoѐre CZMontáž dveří. Zdroj: Latécoѐre CZ
Montáž dveří. Zdroj: Latécoѐre CZ
Řez strukturou kompozitu. Zdroj: Latécoѐre CZŘez strukturou kompozitu. Zdroj: Latécoѐre CZ
Řez strukturou kompozitu. Zdroj: Latécoѐre CZ

Letecký průmysl        Společnost Latécoѐre se jako jediný výrobce v České republice stala členem mezinárodní asociace Thermoplastic Composites Research Center, kde se vyvíjejí nejmodernější termoplasty. 

Společnost Latécoѐre Czech Republic, výrobce dveří a dalších dílů do letadel, se připojila ke specializovanému výzkumnému středisku Thermoplastic Composites Research Center (TPRC). TPRC se zaměřuje na vývoj a rozšíření povědomí v oblasti vyztužených termoplastů, na jejich výrobní procesy a ve spolupráci se zapojenými partnery na hledání cest pro zefektivňování výroby.

Vyhrajte letenku do Paříže

Hrajte o letenky Praha-Paříž, předplatné Flying Revue a další ceny.

Soutěžit můžete zde.

Soutěž se koná u příležitosti Vzpomínkového letu CIDNA 2019.

Latécoѐre tak může využívat špičkově vybavené laboratoře a sdílet know-how s největšími odborníky. Asociace se zaměřuje na vyztužené termoplasty. Použití termoplastů zvyšuje nejen efektivnost, ale i ekologičnost výroby (snadnější recyklací a také snížením objemu technologických materiálů).   

Zoom gallery » U příležitosti Dne Letiště Letňany a odletu na Vzpomínkový let CIDNA 2019 proběhne 7. září 2019 v Latécoère v Letňanech Den otevřených dveří. Čtenáři FR jsou srdečně zváni.

Členem asociace se stala celá skupina Latécoѐre GROUP, pod kterou český závod patří. Právě v České republice se však nachází středisko výroby a vývoje kompozitních dílů pro celou skupinu. Závod v Letňanech se tak v České republice jako jediný v oblasti výzkumu a vývoje moderních materiálů zařadil po bok společností jako Boeing nebo Toray Advanced Composites.

„Pravidelně spolupracujeme s univerzitami a s Akademií věd České republiky na výzkumných a vývojových projektech. Členství v TPRC je pro nás velkým přínosem a dalším krokem ke zlepšení vývoje v oblasti moderních materiálů – vyztužených termoplastů, což jsou kompozity s vláknovou výztuží a termoplastovou matricí. Získali jsme tímto přístup k nejnovějším informacím z oboru a můžeme využívat špičkového vybavení laboratoří tohoto centra. Členy asociace jsou společnosti nejen z oblasti letectví, ale všechny, které vidí v těchto kompozitech budoucnost, a tak je vzájemná spolupráce velmi inspirativní,“ uvádí technolog Ing. Josef Křena ze společnosti Latécoѐre Czech Republic.

Společnost Latécoѐre Czech Republic existuje pod tímto názvem na trhu od roku 2000 a patří do rodiny francouzské společnosti GROUP Latécoѐre, která je významným dodavatelem v oblasti leteckého průmyslu. Vyrábí díly pro letadla společností, jako jsou Airbus, Boeing, Embraer a Dassault Aviation. Latécoѐre Czech Republic navazuje na tradici české značky Letov, která vznikla již v roce 1918 a je tak nejstarším leteckým výrobcem v České republice. Latécoѐre Czech Republic je partnerem Vzpomínkového letu ve stopách francouzské letecké společnosti CFRNA

-fr-

 logo_fr_transp.jpg

Flying Revue > Zprávy > Letecká výroba > Výrobce dílů pro Airbus nebo Boeing, společnost Latécoѐre, se stala členem asociace TPRC
.

         Máme pro vás »

FR 4/2021: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

Hlasujte pro Jirku Prušu!!!

Hlasujte pro Jirku Prušu »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorologie pro piloty »

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Expedice Island/Grónsko 2021!

Expedice Island/Grónsko 2021! »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

Káva o šesté!

Káva o šesté »

Naše cestopisy:

Naše cestopisy »

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »

Kalendárium:

Dne 19.09.1921 se stalo...
19.09.1921
Kolumbijské aerolinky SCADTA zahájily provoz na první pravidelné lince v Jižní Americe. Plováky vybavené stroje létaly mezi městy Barranquilla and Girandot.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345