Výrobce dílů pro Airbus nebo Boeing, společnost Latécoѐre, se stala členem asociace TPRC

4.9.2019

Montáž dveří. Zdroj: Latécoѐre CZMontáž dveří. Zdroj: Latécoѐre CZ
Montáž dveří. Zdroj: Latécoѐre CZ
Dveře před expedicí k zákazníkovi. Zdroj: Latécoѐre CZ Dveře před expedicí k zákazníkovi. Zdroj: Latécoѐre CZ
Dveře před expedicí k zákazníkovi. Zdroj: Latécoѐre CZ
Montáž dveří. Zdroj: Latécoѐre CZMontáž dveří. Zdroj: Latécoѐre CZ
Montáž dveří. Zdroj: Latécoѐre CZ
Řez strukturou kompozitu. Zdroj: Latécoѐre CZŘez strukturou kompozitu. Zdroj: Latécoѐre CZ
Řez strukturou kompozitu. Zdroj: Latécoѐre CZ

Letecký průmysl        Společnost Latécoѐre se jako jediný výrobce v České republice stala členem mezinárodní asociace Thermoplastic Composites Research Center, kde se vyvíjejí nejmodernější termoplasty. 

Společnost Latécoѐre Czech Republic, výrobce dveří a dalších dílů do letadel, se připojila ke specializovanému výzkumnému středisku Thermoplastic Composites Research Center (TPRC). TPRC se zaměřuje na vývoj a rozšíření povědomí v oblasti vyztužených termoplastů, na jejich výrobní procesy a ve spolupráci se zapojenými partnery na hledání cest pro zefektivňování výroby.

Vyhrajte letenku do Paříže

Hrajte o letenky Praha-Paříž, předplatné Flying Revue a další ceny.

Soutěžit můžete zde.

Soutěž se koná u příležitosti Vzpomínkového letu CIDNA 2019.

Latécoѐre tak může využívat špičkově vybavené laboratoře a sdílet know-how s největšími odborníky. Asociace se zaměřuje na vyztužené termoplasty. Použití termoplastů zvyšuje nejen efektivnost, ale i ekologičnost výroby (snadnější recyklací a také snížením objemu technologických materiálů).   

Zoom gallery » U příležitosti Dne Letiště Letňany a odletu na Vzpomínkový let CIDNA 2019 proběhne 7. září 2019 v Latécoère v Letňanech Den otevřených dveří. Čtenáři FR jsou srdečně zváni.

Členem asociace se stala celá skupina Latécoѐre GROUP, pod kterou český závod patří. Právě v České republice se však nachází středisko výroby a vývoje kompozitních dílů pro celou skupinu. Závod v Letňanech se tak v České republice jako jediný v oblasti výzkumu a vývoje moderních materiálů zařadil po bok společností jako Boeing nebo Toray Advanced Composites.

„Pravidelně spolupracujeme s univerzitami a s Akademií věd České republiky na výzkumných a vývojových projektech. Členství v TPRC je pro nás velkým přínosem a dalším krokem ke zlepšení vývoje v oblasti moderních materiálů – vyztužených termoplastů, což jsou kompozity s vláknovou výztuží a termoplastovou matricí. Získali jsme tímto přístup k nejnovějším informacím z oboru a můžeme využívat špičkového vybavení laboratoří tohoto centra. Členy asociace jsou společnosti nejen z oblasti letectví, ale všechny, které vidí v těchto kompozitech budoucnost, a tak je vzájemná spolupráce velmi inspirativní,“ uvádí technolog Ing. Josef Křena ze společnosti Latécoѐre Czech Republic.

Společnost Latécoѐre Czech Republic existuje pod tímto názvem na trhu od roku 2000 a patří do rodiny francouzské společnosti GROUP Latécoѐre, která je významným dodavatelem v oblasti leteckého průmyslu. Vyrábí díly pro letadla společností, jako jsou Airbus, Boeing, Embraer a Dassault Aviation. Latécoѐre Czech Republic navazuje na tradici české značky Letov, která vznikla již v roce 1918 a je tak nejstarším leteckým výrobcem v České republice. Latécoѐre Czech Republic je partnerem Vzpomínkového letu ve stopách francouzské letecké společnosti CFRNA

-fr-

 logo_fr_transp.jpg

Flying Revue > Zprávy > Letecká výroba > Výrobce dílů pro Airbus nebo Boeing, společnost Latécoѐre, se stala členem asociace TPRC
.

         Máme pro vás »

FR 4/2020: Už máte?

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 

Pojišťovna Ergo:

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 10.08.1949 se stalo...
10.08.1949
První let prototypu kanadského proudového dopravního letounu Avro Canada C102 Jetliner. Typ vyvolal na americkém kontinentu velkou pozornost, Howard Hughes nabídl financovat rozjezd sériové výroby, ale vývoj Jetlineru byl nakonec zastaven.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456