UPS bude doručovat léky pomocí dronů seniorům na Floridě

24.5.2020

Přepravní a zasilatelská společnost UPS, začala od května tohoto roku, ve spolupráci se zdravotnickou firmou CVS Health Corporation, používat speciální drony pro doručování léků, předepsaných lékaři některým seniorům na Floridě.

Tato služba je reakcí na přijatá opatření proti šíření koronaviru a měla by hlavně podpořit snahu o sociální distancování, věkově nejohroženější skupiny obyvatel, tedy seniorů, kteří nebudou muset v podstatě opustit svůj dům, případně jeho nejbližší okolí. Další výhodou je zajištění rychlejšího způsobu dodání těchto léků, citlivých na dobu přepravy a tím spojené možné teplotní výkyvy, během ní.  

foto_ups_drone_delivery_in_florida_hr_3.jpg

První lety autonomních dronů Matternet, budou kratší než půl míle a zásilky s léky budou zkušebně doručovány především v okolí města The Villages, tedy s největší komunitou seniorů v USA, která je domovem více než 135 tisíc obyvatel. Dodávky UPS zajistí doručení léků prakticky až ke dveřím příjemce tak, jak je vidět na ilustračním videu.

foto_ups_drone_delivery_in_florida_hr_2.jpg

Dodávka UPS pak dokončí doručení léků až ke dveřím příjemce zásilky. Společnost UPS získala povolení pro přepravu pomocí dronů už loni. To ji umožňuje využívat bezpilotní letadla pro transport zdravotnických zásilek například v areálu nemocnice WakeMed Hospital v Raleigh v Severní Karolíně.

foto_ups_drone_delivery_in_florida_hr_1.jpg

Společnost UPS získala povolení pro přepravu malých zásilek pomocí dronů již minulý rok a nyní je opravdu smysluplně využije. Tato malá „bezpilotní letadla“ jsou také zkušebně využívána pro transport nejrůznějších zdravotnických zásilek v areálu nemocnice WakeMed Hospital v Raleigh, v Severní Karolině. Dosud zde bylo uskutečněno něco přes 3700 takových letů.

 

Zdroj: Donath Business & Media 

Flying Revue > Zprávy > Všeobecné letectví > UPS bude doručovat léky pomocí dronů seniorům na Floridě
.

         Máme pro vás »

SPECIÁL B Meteo:

FR 5/2020: Už máte?

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 

Pojišťovna Ergo:

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker NUTS


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 20.10.1934 se stalo...
20.10.1934
Ze základny v Mildenhallu odstartovali účastníci proslulého MacRobertson Air Race k letu do australského Melbourne. Vítězem se stala nakonec posádka C. W. A. Scott a Tom Campbell Black s letounem DH. 88 Comet "Grosvenor House".
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456