Z Letiště Praha znovu do USA. Přímý spoj do New Yorku zajištuje dopravce Delta Air Lines

4.6.2022

Na Letiště Václava Havla Praha přistála zpět společnost Delta Air Lines a obnovila tak jediné přímé letecké spojení mezi Českou republikou a Spojenými státy.

Cestující na letech v obou směrech téměř kompletně naplnili dostupné kapacity, což dokládá zájem o novou linku – první ze strany společnosti Delta za více než dva roky.

delta_pristani.jpg

banner_300x100_predplatne_fr_2020.jpg

„Jsme velmi rádi, že se dnes poprvé od roku 2019 vracíme do Prahy. Plný let dokazuje zájem o cesty do tohoto krásného města,“ řekl Thomas Brandt, regionální obchodní ředitel společnosti Delta, který byl na palubě spoje z New Yorku. „Uvolnění všech vstupních restrikcí spojených s koronavirem minulý měsíc mělo pozitivní dopad na rezervace. Těšíme se na úspěšnou letní sezónu, kdy Prahu spojíme s New Yorkem i dalšími vzdálenějšími destinacemi a tím zároveň podpoříme cestovní ruch obou našich zemí.“

Podle údajů Českého statistického úřadu byly pro Českou republiku v roce 2021 USA největším mimoevropským zdrojovým trhem příjezdové turistiky s 44 000 návštěvníky. V roce 2019 zemi navštívilo téměř 600 000 Američanů.

delta.jpg

banner_do_clanku_special_c_2022.jpg

„Obnova přímé linky do New Yorku, která v roce 2019 patřila na pražském letišti k nejatraktivnějším dálkovým leteckým spojením, je vynikající zprávou,” uvedl Jiří Pos, předseda představenstva Letiště Praha, a dodal: „Ocení to zejména čeští cestující, kteří po dvouleté přestávce získají pohodlné a rychlé spojení na východní pobřeží Spojených států.“

Dopravce na trase nasadí letadla Boeing 767-300 s 25 místy ve třídě Business Delta One, 35 místy ve třídě Delta Comfort+ a 165 místy v hlavní části kabiny. Nabídne tak více možností k uspokojení všech nároků a pokrytí všech rozpočtů.

Lety společnosti Delta budou mezi Prahou a New Yorským letištěm JFK létat následovně:

Let č. Odlet Přílet
DL211Praha ve 13:45New York-JFK v 17:00
DL210New York-JFK ve 21:30Praha v 11:45 (další den)

delta_slavobrana.jpg

O společnosti Delta Air Lines

Delta Air Lines (NYSE: DAL) je přední americkou globální leteckou společností v oblasti bezpečnosti, inovací, spolehlivosti a zákaznické zkušenosti. Hlavní sídlo má v Atlantě, ale její provoz stojí na práci zaměstnanců po celém světě. Již deset let je v rámci odvětví vůdčí silou provozní dokonalosti, která se zároveň těší vynikající pověsti dopravce s mnoha oceněními za klientský servis. Dnes ani kdykoliv jindy pro nás není nic důležitějšího než zdraví a bezpečnost našich zákazníků a zaměstnanců. Od nástupu pandemie Covid-19 Delta rychle přetvářela standardy čistoty v rámci leteckého průmyslu tak, aby zaručila bezpečnou a pohodlnou cestovní zkušenost jak pro své zákazníky, tak zaměstnance.  

 

Autor: Tisková zpráva Letiště Praha

image001.jpg

banner_knizni_edice_fr_640x200.jpg

Flying Revue > Články > Letecká doprava > Z Letiště Praha znovu do USA. Přímý spoj do New Yorku zajištuje dopravce Delta Air Lines
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 25.07.1919 se stalo...
25.07.1919
Holandský letecký průkopník van den Schkrouff provedl s dvouplošníkem Voisin první vzlet v carském Rusku.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »