Z Prahy přímým letem do 115 destinací, dopravci přidávají další spojení

16.9.2021

Letecké společnosti obnovují další přímé linky a dále navyšují provoz do již obsluhovaných destinací z Prahy. Cestující si mohou vybrat lety do oblíbených dovolenkových destinací v Evropě, užít si prodloužený víkend nebo si naplánovat cestu například do Spojených arabských emirátů či Kataru.

letiste_praha_letadlo.jpg

„U klíčových destinací dochází aktuálně k navyšování provozu. To vytváří příznivé podmínky i pro obnovu příjezdového cestovního ruchu, který na své podstatné oživení po pandemii teprve čeká. Na podpoře tohoto segmentu intenzivně pracujeme s agenturou CzechTourism a Prague City Tourism. Současně připravujeme podporu výjezdového turismu do exotických destinací, kde očekáváme výrazný zájem v nadcházející zimní sezóně,“ řekl Jaroslav Filip, ředitel leteckého obchodu Letiště Praha.

banner_300x100_predplatne_fr_2020.jpg

Během září zahájí provoz i nové linky, Wizz Air začne od 18. září 2021 létat do Neapole a letecká společnost Blue Air spustí od 20. září 2021 spojení do Milána na letiště Linate. Provoz nové linky oznámil nově i ukrajinský dopravce SkyUp Airlines, který bude od 23. září 2021 létat mezi Prahou a Kyjevem až třikrát týdně, vždy v úterý, ve čtvrtek a v neděli. Tento měsíc plánují obnovit provoz také další dopravci, kteří doposud své lety z Prahy po koronovairové pandemii nespustili. Do Moskvy na letiště Žukovskij začne opět létat společnost Ural Airlines, do Paříže na letiště Orly pak Transavia France. K dispozici jsou také znovu přímé linky například do Bristolu, Nantes, Hamburku či Billundu.

letiste_praha_cestujici.jpg

Více letů z Prahy pak od září nabídne airBaltic na trase do lotyšské Rigy, British Airways na londýnské letiště Heathrow či Rossiya Airlines do Petrohradu. Každý den mohou nově cestující využít spojení do Helsinek s leteckou společností Finnair, do Bruselu s Brussels Airlines nebo letět do Moskvy s ČSA i Aeroflotem. Do významných evropských měst, které slouží také jako důležité přestupní body, navyšují počet frekvencí KLM, Air France i Lufthansa.

Cestující mohou aktuálně cestovat z Letiště Václava Havla Praha díky přímým letům do 115 destinací, které nabízí celkem 45 leteckých společností. Z Prahy lze i během září letět do oblíbených dovolenkových destinací, tedy do Itálie, Řecka, Bulharska, Španělska, Egypta, na Kanárské ostrovy či dalších míst. K dispozici jsou lety i na dálkových linkách do katarského Dauhá či do Dubaje, kam budou létat již tři dopravci – Emirates, flydubai i Smartwings. Air Arabia pak nabídne od 22. září 2021 cestujícím přímé lety do emirátu Šardžá, jež je rovněž v dobré dojezdové vzdálenosti přímo do Dubaje.

Přehled všech dostupných destinací z Prahy najdou cestující na webové stránce www.zazitkyuzcekaji.cz. Letenky jsou k dispozici vždy na webových stránkách dopravců.

Novinky v letovém řádu u přímých spojení z Prahy: (*může se změnit dle aktuální situace)

Nová přímá spojení:

Kyjev/BoryspilSkyUp Airlineswww.skyup.aero
Milán/LinateBlue Air            www.flyblueair.com
NeapolWizz Airwww.wizzair.com
HamburkEurowingswww.eurowings.com

Obnovená spojení:

BillundRyanairwww.ryanair.com
BristoleasyJet            www.easyjet.com
Dubaj   flydubai  www.flydubai.com
Dubaj   Smartwingswww.smartwings.com
Londýn/HeathrowSmartwingswww.smartwings.com
ManchestereasyJet            www.easyjet.com
Milán/MalpensaeasyJet            www.easyjet.com
Moskva/ŽukovskijUral Airlineswww.uralairlines.ru
NantesVoloteawww.volotea.com
NeapoleasyJet            www.easyjet.com
Paříž/OrlyTransavia Francewww.transavia.com
PetrohradSmartwingswww.smartwings.com
ŠardžáAir Arabiawww.airarabia.com

Navýšení frekvencí:

AmsterdamKLMwww.klm.com
BruselBrussels Airlineswww.brusselsairlines.com
FrankfurtLufthansawww.lufthansa.com
HelsinkyFinnairwww.finnair.com
Londýn/HeathrowBritish Airwayswww.britishairways.com
Moskva/ŠeremetěvoAeroflotwww.aeroflot.ru
Moskva/ŠeremetěvoČSAwww.csa.cz
PařížAir Francewww.airfrance.com
PetrohradRossiya Airlineswww.rossiya-airlines.com
RigaairBalticwww.airbaltic.com

Doporučení před odletem a při příletu

Všichni cestující, kteří mají naplánovaný let, si musí vždy před cestou ověřit všechny aktuálně platné podmínky pro cestování do své destinace i pro návrat do České republiky. V rámci opatření na cestující důrazně apelujeme, aby nosili povinně respirátor třídy FFP2 ve všech vnitřních prostorách letiště, dodržovali rozestupy od ostatních cestujících, věnovali pozornost hygieně rukou a používali pravidelně dezinfekci.

Při odbavení by měli cestující předložit: vyplněný vstupní formulář země, pokud ho cílová destinace vyžaduje, vytištěné potvrzení o negativním výsledku testu, provedeném očkování či o prodělání nemoci, pokud je potřeba, a platný cestovní doklad.

banner_knizni_edice_640x200_2.jpg

Na příletu do České republiky se kontroluje, zdali mají cestující podle platného ochranného opatření vyplněný zejména příjezdový formulář (www.prijezdovyformular.cz), potvrzení o dokončeném očkování nebo doklad o prodělání nemoci v posledních 180 dnech. Cestující také mohou podle pravidel předložit potvrzení o negativním testu na COVID-19. Odbavení na příletu mohou sami urychlit, pokud si veškeré dokumenty, ideálně vytištěné, připraví již před samotnou kontrolou na letišti.

 

Autor: Tisková zpráva Letiště Praha

j.jpg

banner_s2_fr_special_b_meteo_300x300.jpg

Flying Revue > Články > Letecká doprava > Z Prahy přímým letem do 115 destinací, dopravci přidávají další spojení
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Speciály:

..
123

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 24.06.1934 se stalo...
24.06.1934
První let létajícího člunu Supermarine Stranraer.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »