Ze života čs. letišť: Přihlaste se na Air Navigation Race v Dubnici nad Váhom

30.7.2019

Ze života českých a slovenských letišť       Letecká navigační soutěž Air Navagation Race (ANR) v Dubnici nad Váhom se koná druhý srpnový víkend. Pořadatelé zvou k účasti i české posádky. 

Soutěž 1stSlovak Republic Air Navigation Race Championship 2019, která se koná na letišti Slavnica v Dubnici nad Váhom ve dnech 9. až 11. 8. 2019, je nová soutěž leteckého navigačního sportu v motorovém létání zařazená do programu soutěží FAI. Sestává ze čtyř soutěžních etap v délce cca 15 – 25 NM a komplexu přistání.

Zoom gallery

Soutěž je určena pro družstva složená z pilota a navigátora na jednomotorovém letadle s pístovým motorem. Cílem soutěže je kromě zápolení samotného i zdokonalení pilotních návyků, které umožňují posádce navigovat a ovládat letadlo za podmínek viditelnosti. 

1stSlovak Republic Air Navigation Race Championship 2019
 » Kdy: 09.08. – 11.08.2019
» Kde: Letiště Slavnica, Dubnica nad Váhom
»  Propozice       »  Přihláška        »  Více

ANR obsahuje dvě hlavní skupiny úloh: leteckou navigační soutěž a soutěž v přesnosti přistání. Důraz je kladen na schopnost přesně dodržovat trať i časový plán ve vymezených koridorech a na schopnost ovládat letadlo na krátkých a úzkých přistávacích pásech se simulací překážek, např. stromů, a tím demonstrovat schopnost pilota přesně a bezpečně ovádat letadlo. 

Na letišti Slavnica si můžete prohlédnout také letecké muzeum - uvidíte zde například Lisunov Li-2, MiG-15, MiG-21MF, Avia Av-14, Tu-134A v barvách Československých aerolinií i Su-7BM, Su-22M4, An-2, Mi-2 a také Z-37 známého letecké i laické veřejnosti pod jménem Čmelák.

Zdroj: Aeroklub Dubnica nad Váhom

Chcete dát vědět na webu Flying Revue i o vaší akci na vašem letišti? 

logo_fr_male_modre.pngdubnica_2.jpg

 


 

Let Strážovskou hornatinou Dubnica n. Váhom

Aeroklub Dubnica nad Váhom, letiště Slavnica (LZDB), 05.07. 2019 – 07. 07. 2019

Už 43. ročník navigační letecké rally s názvem Let Strážovskou hornatinou se koná na letišti Slavnica v Dubnici nad Váhom, tedy nedaleko od česko-slovenských hranic (mapa), první prázdninový víkend. Rally je součástí přípravy slovenské reprezentace v leteckých navigačních soutěžích.   

Soutěž pro dvoučlenné posádky sestává ze dvou etap o délce 150 - 180 km, v jejichž cíli musí soutěžící přistát do určeného pásma. Velitel letadla musí být držitelem platné licence PPL a typové kvalifikace pro daný typ letadla. Účastnit se mohou i piloti UL s platnou licencí a typovkou pro dané LSZ. 

                                              » Propozice                        » Přihláška

Navigační soutěž v letecké rally Let Strážovskou hornatinou je jednou z nejstarších navigačních soutěží na Slovensku, ale i ve světě. Koná se bez přestávky už od roku 1976.

Pořadatelé srdečně zvou i piloty z Čech a Moravy. Aeroklub Dubnice nabízí i možnost ubytování. 

Zoom gallery

Na letišti Slavnica si můžete prohlédnout také letecké muzeum - uvidíte zde například Lisunov Li-2, MiG-15, MiG-21MF, Avia Av-14, Tu-134A v barvách Československých aerolinií i Su-7BM, Su-22M4, An-2, Mi-2 a populárního Čmeláka Z-37.

Chcete dát vědět na webu Flying Revue i o vaší akci na vašem letišti?

logo_fr_male_modre.png54728459_2258369940909781_7762956381665099776_n.jpg

 


 

 

Kolínský pohár 2019

Ilustrační foto: AK KolínZoom gallery
Ilustrační foto: AK Kolín

Aeroklub Kolín, Letiště Kolín (LKKO)
3. - 5. 5. 2019

Létáte? Fandíte? Tak si v sobotu 4. května 2019 rezervujte volno, abyste si mohli zajet na kolínské letiště. V tomto termínu tu totiž proběhne už tradiční pohárová soutěž v bezmotorové akrobacii v kategoriích Basic, Sportsman, Intermediate.

Návštěvníci a fanoušci leteckého sportu jsou tu podle sdělení pořadatelů vítáni od pátku 3. května, kdy probíhají tréninky, až do neděle. O hladu nebudete, občerstvení je zajištěno. 

Zoom gallery

Organizátorem Soutěže o pohár starosty města Kolín (Kolínský pohár, KP 2019) je Aeroklub Kolín, z.s. Závod se koná pod záštitou Aeroklubu České republiky, hlavním rozhodčím je Vladimír Machula.

Závodníci mohou trénovat už od 21. 4., box bude vytýčen 1.5. V pátek 3. 5. tréninky celý den nad boxem.

Více: Aeroklub Kolín, propozice zde.

Do rubriky Ze života českých a slovenských letišť zařadíme i akci pořádanou na vašem letišti. Pište na .

logo_fr_male_modre.png


 

Medziklubová porovnávacia súťaž v presnom lietaní 2019 

Zoom gallery

Aeroklub Dubnica nad Váhom, letisko Slavnica (LZDB)
03. 05. 2019 – 05. 05. 2019 

3. ročník Medziklubovej porovnávacej súťaže v presnom lietaní 2019 je súčasťou programu domácej športovej prípravy štátnej reprezentácie Slovenskej republiky v leteckých navigačných športoch, zameranej na zvýšenie osobnej športovej výkonnosti členov štátnej reprezentácie Slovenskej republiky v leteckých navigačných športoch v období pred XXIV. FAI Majstrovstvami sveta v presnom lietaní pre rok 2019.

Súťaže sa môžu zúčastniť všetky typy letúnov s platným OLS minimálne na dobu konania súťaže, s platným zákonným poistením voči tretím osobám pre územie Slovenskej republiky. Je možná aj účasť motorových vetroňov a ULL s minimálnou vytrvalosťou letu 2 hodiny a najnižšou povolenou rýchlosťou 60 kt/h. 

Více: Aeroklub Dubnica na Váhom

Do rubriky Ze života českých a slovenských letišť zařadíme i akci pořádanou na vašem letišti. Pište na .

logo_fr_male_modre.png


 

Kurz vybírání vývrtek a pádů

Zoom gallery

Letiště Erpužice (LKER)
6. 4. 2019 

Připravili jsme pro Vás kurz vývrtek. Akce proběhne dne 6. 4. 2019 na letišti v Erpužicích. Součástí programu bude první veřejné představení L13 SE Vivat s motorem Rotax s možností vyzkoušení 20 minutového letu. Dále proběhne předvedení nového UL letounů Viper SD4 a Skyper GT9 a také představení nové interaktivní výukové aplikace anglické komunikace VFR Communication Flying Revue. Těšíme se na setkání. Mediální partner: Flying Revue

Více: zde

Do rubriky Ze života českých a slovenských letišť zařadíme i akci pořádanou na vašem letišti. Pište na .

logo_fr_male_modre.pngNavijáky pro veřejnost ve Dvoře Králové

Zoom gallery

Letiště Dvůr Králové nad Labem (LKDK)
25. 5. 2019

Srdečně Vás zveme na akci "Navijáky pro veřejnost"! Přijďte se v sobotu 25.5. svézt ve větroni, vzlet navijákem. Délka letu cca 4 min.

Létáme od 9,00 do 18,00 hod. Lze si zamluvit i delší leteckou vyhlídku Cessnou C 172, nebo větroněm Twin Astir.

Vyzkoušejte si nádherný pocit z bezmotorového letu a pro někoho i trochu adrenalinu... Bistro U vrtule se postará o Vaše bříška, my zajistíme hezké zážitky. Těšíme se na Vás!

Zdroj: Aeroklub Dvůr Králové nad Labem 

Do rubriky Ze života českých a slovenských letišť zařadíme i akci pořádanou na vašem letišti. Pište na .

logo_fr_male_modre.png

 


 

Česko-slovenský navigační mítink v Dubnici. Přileťte, zvou pořadatelé 

Zoom gallery

Dubnica nad Váhom
30. března 2019

Zaleťte si 30. března 2019 do Dubnice nad Váhom, kde místní aeroklub pořádá v sobotu 30. března 2019 seminář Česko – Slovenský navigačný míting 2019.

Zdroj: Aeroklub Dubnica nad Váhom 

Více: zde

Do rubriky Ze života českých a slovenských letišť zařadíme i akci pořádanou na vašem letišti. Pište na .

logo_fr_male_modre.png

Flying Revue > Flying Revue > FR informuje > Ze života čs. letišť: Přihlaste se na Air Navigation Race v Dubnici nad Váhom
.

Kurz VFR zahraniční lety


Všechny kurzy a exkurze FR zde. 

Novinka: L-410

Novinka: Hloubkaři


Pod palbou hloubkařů - novinka v e-shopu.

Soutěž:Triko CFRNA/CIDNA:


  Koupí trička podpoříte Vzpomínkový let. 

Časopis FR 5/2019

Staňte se pilotem:

Kalendárium:

Dne 21.10.1923 se stalo...
21.10.1923
Vzlétl první letoun slavného ruského konstruktéra Andreje Nikolajeviče Tupoleva. Projekt stroje s typovým označením ANT-1 vznikl ve své původní podobě již roku 1911, dokončen byl však ve své modernizované podobě až o 12 let později.
zavřít

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Trcaker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Učebnice pilota 2019:

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Předplatné:

..
12345