Zimní letový řád nabízí na letech z Prahy už 114 destinací

6.11.2018

Letiště Václava Havla      Už 60 tisíc zákazníků využilo pro své lety do USA linky Praha-Filadelfie, kterou provozuje společnost American Airlines. K Filadelfii přibylo na odletech z Letiště Václava Havla pro období zimního letového řádu dalších deset nových destinací. Celkem nyní můžet z Prahy letět na 114 míst ve 42 zemích světa. 

Linku do Filadelfie American Airlines operují letounem Boeing 767-300, na jaře 2019 na ni nasadí větší Airbus A330-200, který je vybaven 20 sedadly Flagship Business Class, 21 sedadly třídy Premium Economy a 206 sedadly v hlavní kabině. Pro cestující z Prahy to bude znamenat na lince 500 míst týdně navíc. 

A330-200 American Airlines. Zdroj: Letiště PrahaZoom gallery
A330-200 American Airlines. Zdroj: Letiště Praha

„První rok provozu pražského spojení byl mimořádně úspěšný,“ uvedl ředitel evropského a kanadského provozu Richard Muise. „V roce 2019 nabídneme cestujícím 500 nových míst týdně a představíme třídu Premium Economy. Filadelfie se u českých pasažérů osvědčila jako skvělé vstupní místo do Spojených států.“

To potvrzuje i fakt, že provoz z Prahy do USA se oproti loňskému roku zdvojnásobil. Uvedl to předseda představenstva Letiště Praha Václav Řehoř.

Nově pražské letiště nabízí od 28. října 2018 lety do Belfastu, Marrákeše, Ammánu, Šardžá, Pisy, Splitu či Dubrovníku. Celkem nabídne Letiště Václava Havla Praha během zimní sezóny letecká spojení do deseti nových destinací. „V rámci nadcházejícího zimního letového řádu představit hned několik novinek v podobě nových atraktivních destinací. Mezi nimi například jordánský Ammán, marocký Marrákeš nebo Šardžá ve Spojených arabských emirátech,“ doplňuje Václav Řehoř. 

Odletová hala Terminálu 1 Letiště Václava Havla Praha. Ilustrační foto: Jan DvořákZoom gallery
Odletová hala Terminálu 1 Letiště Václava Havla Praha. Ilustrační foto: Jan Dvořák

Své přímé pravidelné linky z Prahy v průběhu zimního letového řádu provozuje 60 leteckých společností. V rámci zimního letového řádu dojde na Letišti Václava Havla také k navýšení frekvencí a kapacit na linkách stávajících, například do Dauhá, Londýna (Heathrow, City), Moskvy a Rigy.

Nejvytíženější zemí podle počtu destinací zůstává i v zimě Velká Británie (16 destinací včetně všech šesti hlavních mezinárodních letišť v Londýně), druhou nejvytíženější zemí je Francie (10 destinací), dále pak Itálie (9 destinací), Španělsko (9 destinací) a Rusko (8 destinací). Z měst bude nejvíce letů z Prahy v zimě směřovat do Londýna (až 13 letů denně), Moskvy (až 10 letů), Paříže (až 8 letů), Amsterdamu (až 7 letů) a Varšavy (7 letů).

Nové destinace v zimním letovém řádu 2018-2019 jsou Kutaisi (Wizzair), Marrákeš (Ryanair), Ammán (Ryanair), Belfast (easyJet), Šardžá (Air Arabia), Pisa (Ryanair), Split (ČSA/SmartWings), Dubrovník (ČSA/Smartwings), Paříž/Beauvais (Ryanair), Larnaka (Cyprus Airways). Celkem nyní z Prahy můžete letět na 114 míst ve 42 zemích světa. 

-fr-

logo_fr_transp.jpg


Flying Revue > Zprávy > Letecká doprava > Zimní letový řád nabízí na letech z Prahy už 114 destinací
.

         Máme pro vás »

FR 4/2021: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

Hlasujte pro Jirku Prušu!!!

Hlasujte pro Jirku Prušu »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorologie pro piloty »

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Expedice Island/Grónsko 2021!

Expedice Island/Grónsko 2021! »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

Káva o šesté!

Káva o šesté »

Naše cestopisy:

Naše cestopisy »

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »

Kalendárium:

Dne 17.09.1976 se stalo...
17.09.1976
Slavnostní rollout prototypu raketoplánu Space Shuttle Enterprise postaveného společností Rockwell International (North American). Byl používán pouze pro zkušební lety v atmosféře.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345