Změny v ČSA: končí Jozef Sinčák a Josef Adam, z Travel Service přichází Petr Kudela a Radek Müller

24.10.2018

A330-300 Českých Aerolinií. Ilustrační foto: ČSA
A330-300 Českých Aerolinií. Ilustrační foto: ČSA

ČSA & Travel Service       Majoritní akcionář ČSA, společnost Travel Service, oznámil včera změny ve vedení Českých Aerolinií. Svůj post opouští dosavadní předseda představenstva Jozef Sinčák a člen představenstva Josef Adam, na jejich místa přichází dosavadní finanční ředitel Travel Service Petr Kudela a manažer pro pravidelnou leteckou přepravu Travel Service Radek Müller.

Obměnu dvou ze tří členů představenstva ČSA schválila valná hromada akcionářů Českých aerolinií na svém včerejším zasedání, když vzala na vědomí ukončení výkonu funkce dosavadního předsedy představenstva Jozefa Sinčáka, jehož funkční období v představenstvu uplyne k 24. říjnu, a rezignaci Josefa Adama.

Novým členem představenstva ČSA byl zvolen Petr Kudela, finanční ředitel Travel Service. Druhým členem představenstva ČSA byl zvolen Radek Müller, manažer pro pravidelnou leteckou přepravu v Travel Service. Martin Štolba, místopředseda představenstva ČSA, ve své funkci zůstává. Předseda představenstva ČSA bude zvolen na nejbližším zasedání představenstva. 

Představenstvo společnosti Travel Service v minulých dnech odsouhlasilo vznik koncernu Smartwings Group, jehož součástí jsou obchodní společnosti Travel Service, a. s., České aerolinie a. s., Travel Service, Kft, Travel Service Polska, Sp. z o. o., Travel Service Slovensko, s. r. o., Travel Service GmbH a T.S. Building, s. r. o., přičemž řídící osobou v rámci tohoto koncernu bude společnost Smartwings, a.s.  V rámci letecké přepravy bude koncern využívat dvou obchodních značek Smartwings a ČSA.

“Tyto kroky jsou v souladu s naplňováním dlouhodobé strategie stát se silným a stabilním evropským leteckým dopravcem. Za tímto účelem koncern realizuje modernizaci flotily letadel, buduje další základny pro své lety a otevírá nové linky. Jsme přesvědčeni, že jednotné řízení a koordinace členů koncernu povede k získání silnějšího postavení na trhu letecké přepravy,“ říká Jiří Šimáně, předseda představenstva Travel Service.

Společnost Travel Service začne v blízké době na všech trzích, kde působí, používat místo obchodního názvu Travel Service obchodní jméno Smartwings. Pro koncern bude používáno slovní spojení Smartwings Group.

“Naším cílem je rozvíjet pravidelnou leteckou dopravu pod značkami Smartwings a ČSA a budeme usilovat o to, aby obě tyto značky byly jasnou volbou pro klienty nejen v ČR, tak i v dalších evropských zemích, kde působíme,“ dodává Roman Vik, člen představenstva Travel Service. Ukončení procesu spojeného se změnou obchodního názvu se předpokládá do konce roku 2018. Travel Service Group očekává v roce 2018 konsolidované tržby ve výši 28,4 mld. Kč. Flotila Travel Service Group v současné době čítá 60 letadel.

-fr-

Zdroj: Travel Service, a.s.


Flying Revue > Zprávy > Letecká doprava > Změny v ČSA: končí Jozef Sinčák a Josef Adam, z Travel Service přichází Petr Kudela a Radek Müller
.

         Máme pro vás »

FR 3/2021: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

Práce v letectví!

Práce v letectví »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorogie pro piloty »

Unikátní videobanka!

Unikátní videobanka »

Naše cestopisy:

Naše cestopisy »

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »

Kalendárium:

Dne 14.05.1997 se stalo...
14.05.1997
Založena Star Alliance, první a dosud největší alliance aerolinek na světě. Zakládajícími členy byly společnosti Air Canada, Lufthansa, Scandinavian Airlines, Thai Airways International a United Airlines.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456