Znovuzrození dalšího "Bf 109"

14.8.2015

Foto: Matthias Dorst
Foto: Matthias Dorst

Messerschmitt Bf 109G-2 D-FOON patřící společnosti The Fighter Factory uskutečnil svůj první let.

Letoun, který technicky vzato není čistým Bf 109, neboť jeho základem je drak španělské verze Hispano Buchon C.4K-64, byl od základu zrekonstruován známou německou společností Meyer Motors z Eschbachu. Vlastníkem stroje je americká společnost The Fighter Factory sběratele Jerryho Yagena. Ten drak letounu obdržel výměnou za jiný materiál od Národního muzea USAF s cílem zrestaurovat jej do podoby německého Bf 109G včetně originálního motoru Daimler-Benz DB 605.

Zálet letounu uskutečnil jeden z nejzkušenějších pilotů warbirdů na světě a v současné době instruktor RAF, Flt.Lt. Charlie Brown, který má jen na Spitfirech nalétány tisíce hodin. Je i velmi zkušeným pilotem Messerschmittů, létal mimochodem i proslulý originální Bf 109G "černá 6", který je v současné době součástí sbírek Muzea RAF v Hendonu. 

Foto: Matthias Dorst, Tým stojící za úspěšným zrestaurováním stroje a záletem. Odleva: Achim Meier, Charlie Brown, Oleg, Erik Meier a Elmar Meier
Foto: Matthias Dorst, Tým stojící za úspěšným zrestaurováním stroje a záletem. Odleva: Achim Meier, Charlie Brown, Oleg, Erik Meier a Elmar Meier

Nejnovější přízpěvek do kolekce letuschopných Messerschmittů nyní absolvuje v Německu testovací program a poté bude převezen do Spojených států, kde se připojí k dalším letounům Yagenovy sbírky Military Aviation Museum ve městě Pungo, ve státě Virginia.

 

Flying Revue > Aktuality > Historie > Znovuzrození dalšího "Bf 109"
.

Kurz VFR zahraniční lety


Všechny kurzy a exkurze FR zde. 

Novinka: L-410

Novinka: Hloubkaři


Pod palbou hloubkařů - novinka v e-shopu.

Soutěž:Triko CFRNA/CIDNA:


  Koupí trička podpoříte Vzpomínkový let. 

Časopis FR 5/2019

Staňte se pilotem:

Kalendárium:

Dne 23.10.1934 se stalo...
23.10.1934
Italský pilot Francesco Agello vytvořil rychlostí 709 km/h nový světový rychlostní rekord s plovákovým závodním letounem Macchi MC.72.
zavřít

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Trcaker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Učebnice pilota 2019:

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Předplatné:

..
12345