Znovuzrození dalšího "Bf 109"

14.8.2015

Foto: Matthias Dorst
Foto: Matthias Dorst

Messerschmitt Bf 109G-2 D-FOON patřící společnosti The Fighter Factory uskutečnil svůj první let.

Letoun, který technicky vzato není čistým Bf 109, neboť jeho základem je drak španělské verze Hispano Buchon C.4K-64, byl od základu zrekonstruován známou německou společností Meyer Motors z Eschbachu. Vlastníkem stroje je americká společnost The Fighter Factory sběratele Jerryho Yagena. Ten drak letounu obdržel výměnou za jiný materiál od Národního muzea USAF s cílem zrestaurovat jej do podoby německého Bf 109G včetně originálního motoru Daimler-Benz DB 605.

Zálet letounu uskutečnil jeden z nejzkušenějších pilotů warbirdů na světě a v současné době instruktor RAF, Flt.Lt. Charlie Brown, který má jen na Spitfirech nalétány tisíce hodin. Je i velmi zkušeným pilotem Messerschmittů, létal mimochodem i proslulý originální Bf 109G "černá 6", který je v současné době součástí sbírek Muzea RAF v Hendonu. 

Foto: Matthias Dorst, Tým stojící za úspěšným zrestaurováním stroje a záletem. Odleva: Achim Meier, Charlie Brown, Oleg, Erik Meier a Elmar Meier
Foto: Matthias Dorst, Tým stojící za úspěšným zrestaurováním stroje a záletem. Odleva: Achim Meier, Charlie Brown, Oleg, Erik Meier a Elmar Meier

Nejnovější přízpěvek do kolekce letuschopných Messerschmittů nyní absolvuje v Německu testovací program a poté bude převezen do Spojených států, kde se připojí k dalším letounům Yagenovy sbírky Military Aviation Museum ve městě Pungo, ve státě Virginia.

 

Flying Revue > Články > Historie letectví > Znovuzrození dalšího "Bf 109"
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Speciály:

..
123

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 14.06.2013 se stalo...
14.06.2013
První let Airbusu A350 XWB (F-WXWB) z letiště Toulouse–Blagnac Airport.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »