26-29 EGNOS Flight Event, Toulouse

28.7.2015

26-29 EGNOS Flight Event, Toulouse

Nejen u leteckých dopravců, ale také v některých leteckých školách, a nejen na velkých mezinárodních letištích, ale také na malých regionálních či místních letištích se dnes skloňuje GNSS ve všech pádech. Troufám si na tomto místě uvést, že jsme začali psát novou kapitolu v dějinách navigace, která nesmírně pomáhá malým i velkým pilotům. Sblížení malých a menších měst a jejich obyvatel v Evropě se díky novým možnostem GNSS přiblížení stává postupně realitou. Jak to všechno funguje či fungovat bude, to jsme měli možnost vyslechnout na konferenci European GNSS Agency (GSA), která se pod názvem EGNOS Flight Event konala 7. května 2015, kde jinde než v Toulouse.

EGNOS (European Geostationary Navigation Overlay System) je systém pozemních stanic rozmístěných po Evropě a severní Africe, přenosových stanic v Belgii, Lucembursku, Francii, Itálii a Holandsku, tří geostacionárních satelitů a dvou řídicích středisek v Madridu a Římě. Do sytému také patří servisní středisko v Madridu a vývojové a inženýrské středisko v Toulouse. Tento systém zabezpečuje zpřesnění signálu GPS, resp. Galileo tak, aby byl použitelný nejen pro traťovou navigaci, ale zejména pro přesné přiblížení LPV (Localiser Performance with Vertical guidance). 

Je obdobou amerického systému WAAS (Wide Area Augmentation System) a obecně jej lze zařadit mezi SBAS (Satelite-Based Augmentation Systems). Podobnými systémy disponuje také Japonsko (MSAS – Multi-funktional Satellite Augmentation System) a Indie (GAGAN – GPS and GEO Augmented Navigation). 

Flying Revue > Časopis FR > Archiv > Flying Revue 2015 > Červenec - srpen 2015 > 26-29 EGNOS Flight Event, Toulouse
.

         Máme pro vás »

FR 6/2020: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

SPECIÁL B Meteo:

Praktická letecká Meteorogie pro piloty »

Nová exkluzivní kniha

Svět z nebe » 

Letecký cestopis pro vás:

První český letecký cestopis » 

Pojišťovna Ergo:

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker NUTS


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 26.11.1925 se stalo...
26.11.1925
První let prototypu sovětského bombardovacího stroje konstrukce Andreje Tupoleva TB-1 (ANT-4), prvního velkého celokovového letadla vyráběného v Sovětském svazu.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456