Letecké muzeum v Kunovicích

Letecké muzeum v Kunovicích

Kontaktní adresa:

Letecká 1383
686 04 Kunovice

Pokladna a provozní informace: +420 728 410 274
Email: 

Webové stránky: https://www.muzeum-kunovice.cz/

 

Víte, že se u nás můžete letadel dotknout a do některých se i podívat? V muzeu nejsou mezi návštěvníky a vystavenými exponáty žádné bariéry. V rámci jednoho vstupného se můžete podívat do nitra letounů, poslouchat radiokomunikaci posádek s letištní věží Kunovice a nasát leteckou atmosféru.

Kunovice jsou letecká legenda
Expozice dokumentuje leteckou historii a leteckou výrobu, která dodnes hraje významnou roli na východní Moravě. Tato výroba je soustředěna právě v Kunovicích na Uherskohradišťsku. 

adji_0292-1.jpg

Od vrtule po tryskáč
Prohlédnout si můžete legendární aerotaxi, sportovní, dopravní a vojenské letouny. Vystaven je jeden vrtulník, vlečný terč, bezpilotní letoun, radar a výzbroj z období ČSLA.

Výjimečná letadla
V expozici je několik skutečně unikátních letounů, prototypů a letounů se zajímavou historií, které nikde jinde než v Kunovicích nenaleznete.
banner_fr_e_shop_do_clanku_01_2024.jpg

Kryté expozice
Ve vstupním objektu naleznete výstavní prostor s tématickou výstavou L-200 Mortava a v hangáru pak letouny Z-126 Trenér, L-39 ZA Albatros, průzkumný dron Sojka a letecký proudový motor v řezu.

Služby pro návštěvníky
V pokladně si můžete zakoupit studené i teplé nápoje a vybrat si z široké nabídky leteckých suvenýrů. Bezhotovostní platba kartou je samozřejmostí.

Akce pro veřejnost
Muzeum tradičně pořádá akce pro veřejnost: dobrovolnická Akce U, Military den Kunovice, Noční muzeum s promítáním filmů, Minilety ve šlapacích letadlech a další.

dsc_7956.jpg

Naganský expres v muzeu
Bývalý vládní letoun Tu-154, takzvaný Naganský expres, na jehož palubě slavili čeští hokejisté v roce 1998 olympijské zlato, je od léta 2018 přístupný veřejnosti. Dva roky trvalo jeho rozebrání a další dva zase složení. Dělaly se také úpravy na povrchu letadla, obnovovalo se jeho původní zbarvení. Slavné "túčko" létalo se svým dvojníkem ve vládní letce do roku 2008, pak je nahradily airbusy.

Novinky 
Od  roku 2023 jsou pro návštěvníky muzea v expozici instalovány toalety včetně modulu pro vozíčkáře a stánek s občerstvením. V roce 2022 byla v areálu muzea vybudována a  otevřena edukativní interaktivní zóna pro děti. Ve stejném roce do Leteckého muzea v Kunovicích přibyl legendární Z-37 Čmelák a chlouba armád Varšavské smlouvy, stíhačka MiG-23 MF s měnitelnou geometrií křídel. V roce 2021 přibyl do muzea VIP letoun Jakovlev Jak 40. Přepravoval členy vlády ČR a byl tedy upraven do luxusní podoby. Stroj létal nejen v rámci České republiky, ale také do zahraničí, například do Londýna, Bruselu anebo Říma. V roce 1990 přepravil tento Jak-40 do Kunovic papeže Jana Pavla II, který se odtud vydal na návštěvu Velehradu.

Chcete se navíc ještě proletět v letadle?
I to dokážeme zařídit! Hned vedle muzea ve Slováckém aeroklubu. V prostoru aeroklubu dále naleznete občerstvení a dětské hřiště.

1dsc_6372.jpg

 

 

Flying Revue > Letecká muzea > Česká muzea > Letecké muzeum v Kunovicích
Loading...

Česká muzea

Loading...

Česká muzea

.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Speciály:

..
123

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 30.05.1958 se stalo...
30.05.1958
Z letiště v Long Beach vzlétl ke svému prvnímu letu prototyp dopravního letounu Douglas DC-8 (N8008D) pilotovaný zkušebním pilotem A.G.Heimerdingem.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »