Alpy z nebe 3: Proleťte se s námi nad Eigerem či Jungfrau

25.1.2019

Alpy z nebe 3 (video)     Když vám Alpy nabídnou pěkné počasí, zážitku z jejich přeletu se jen máloco může rovnat, přitom to sem pro české piloty není daleko. Dnešní video ze série Alpy z nebe vás vezme na letecký výlet nad územím tří alpských států - Švýcarska, Francie a Itálie, mimo jiné uvidíte letecké záběry Jungfrau či Eigeru.  

 

Video, které Vám představujeme dnes, patří spolu s tím příštím mezi nejpůsobivější záběry zasněžených Alp. Uvidíte odlet ze Sionu, průlet údolím Rhony k Ženevskému jezeru a pak let kolem velikánů Jungfrau, Monch a Eiger. Přes Chamonix pak zamíříme na dopravní letiště Grenoble Isére a odsud nad zasněžený altiport Alp d´Huez.

» Další díly videosérie Alpy z nebe můžete sledovat zde.

Na letišti Grenoble Versoud nás čekalo dotankování, následně jsme pokračovali nad zasněženými horskými štíty do italské Aosty. Pokud vyjde počasí tak, jak se to podařilo v tomto případě, pak je to těžko překonatelný zážitek. A vlastně to není tak daleko, zaletět si sem můžet i vy. Do Sionu, který byl výchozím místem této etapy, je to z Příbrami přímo asi 4 hodiny letu Dynamicem. Letiště Sion můžu doporučit – dostupnost paliva Avgas, možnost parkování letadla, briefing, rozumné poplatky, městská doprava až na letiště.

Třetí letový den expedice Alpy 2015. Zoom gallery
Třetí letový den expedice Alpy 2015.

Velmi příjemné je také letiště Grenoble Versoud. I zde je k dostání palivo, poplatky jsou mírné a na letišti je příjemné občerstvení. Pro VFR lety do oblasti Grenoblu je určitě příjemnější než dopravní letiště Isére, které není pro malá letadla tak příjemné. Přejeme hezkou podívanou a nezapomeňte si prohlédnout i to další alpské video, které vám ukážeme příští pátek.

Aplikace VFR Communication
”fr_int”

Lety do zahraničí vám usnadní online studijní aplikace VFR Communication. Na trhu podobnou nenajdete.

»» O aplikaci
»» Vyzkoušejte aplikaci zdarma on-line
»» Vše na jednom místě.

» Víte, že... od března 2017 čeští piloti ultralehkých letadel už nemusí žádat o povolení ke vstupu do rakouského vzdušného prostoru, nýbrž stačí při splnění těchto podmínek podat letový plán? 

V Alpách je nezbytné věnovat zvýšenou pozornost počasí. Ve výškách kolem 9 500 – 12 500 stop, v nichž nad horami letíme, je teplota obvykle o nějakých 10 - 15 stupňů nižší než ve výšce 3 500 – 5 500 stop, na kterou jsme zvyklí. Počasí je tu celkově drsnější než třeba nad většinou území Česka, navíc se tu kvůli vysokým štítům a členitosti terénu nepříznivým podmínkám špatně vyhýbá.

» Létáte? Fotíte? Točíte? Pošlete nám své záběry s krátkým textem, rádi je zveřejníme!

Počkat si tedy při plánování letu do Alp na trvalejší tlakovou výši, která dobré počasí několik dní udrží, se vyplatí. Nám v únoru 2015 skvělé počasí vydrželo tři dny, a tak se s námi můžete radovat z úžasných pohledů na tyhle evropské velehory.

Nad Alpy jsme vyrazili na několikadenní cestu celkem dvakrát - poprvé v roce 2015, to bylo v zimním období, poté ještě v roce 2017, což byla pro změnu letní mise. Videa z obou cest vám nabídneme v tomto seriálu Alpy z nebe. Na letadle jsme měli umístěné dvě venkovní videokamery, jejichž záběry jsme doplňovali fotkami a videi ze dvou ručních kamer. 

-fr-

logo_fr_transp.jpg

 bez_názvu-min.jpghbk.jpg

Flying Revue > Letecká videa > Svět z nebe > Alpy z nebe > Alpy z nebe 3: Proleťte se s námi nad Eigerem či Jungfrau
.

         Máme pro vás »

FR 3/2021: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

Káva o šesté!

Káva o šesté »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

9. ročník Firmových Oscarů

9. ročník Firmových Oscarů »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorogie pro piloty »

Unikátní videobanka!

Unikátní videobanka »

Naše cestopisy:

Naše cestopisy »

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »

Kalendárium:

Dne 13.06.1912 se stalo...
13.06.1912
US NAVY provedla první operační test zařízení LORAN (long range navigation). Zkušební přijímač byl umístěn na vzducholodi K-2, která odstartovala z námořní základny v Lakehurstu.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456