Vyvinuli jsme pro piloty interaktivní aplikaci VFR Communication pro výuku letové komunikace v angličtině

Aplikace VFR Communication - anglická komunikace pro piloty     Dlouho očekávaná aplikace pro interaktivní výuku VFR letecké komunikace v tomto jazyce právě přichází na trh - koupit si ji můžete od pátku 30. listopadu 2018. Postupně vám ji představíme. Pokud chcete podnikat lety do zahraničí, neměla by aplikace ve vaší virtuální knihovně chybět. Proč?

VFR létání do zahraničí se v poslední době stalo jednodušším a dostupnějším, než tomu bylo kdykoliv předtím. Legislativně to umožnil vstup ČR do Schengenu, technologicky pak GPS pomůže pilotům se neztratit, vyhnout se aktivovaným prostorům i létat v řízených prostorech přesně a s podstatně větší jistotou, než jakou nám dávaly papírové mapy, navigační aplikace nabízejí rychlé a spolehlivé plánování letů, kompletní a aktuální informace o letištích a letových prostorech i přesnou a spolehlivou navigaci během letu.   Vyzkoušet »

» Aplikace VFR Communication bude v prodeji od pátku 30. listopadu 2018. 

"Z mnoha rozhovorů s piloty ale víme, že je od létání do zahraničí často odrazuje obava z nezbytné komunikace v angličtině. Proto nyní přicházíme na trh s interaktivní on-line aplikací VFR Communication, která tento problém posouvá do roviny možného a dosažitelného. Umožní totiž pilotům naučit se komunikovat anglicky efektivněji a profesionálněji v pohodlí domova a přesto tak, jako by právě letěli, a posune jejich znalosti, sebedůvěru a profesionalitu na řádově vyšší úroveň," říká autor aplikace Jiří Pruša. 

Vyzkoušejte si ukázkovou kapitolu
”fr_int”

Ukázková kapitola Poloha letounu se rozbalí po kliknutí na tlačítko Zobrazit ukázku zde. V kapitole si můžete projít všechny výcvikové fáze včetně poslechu audií, videí a možnosti nahrát se a otestovat se.

Aplikace VFR Communication umožnuje osvojit si anglickou VFR komunikaci přímo na internetu ve svém vlastním profilu. Díky tomu nemusíte nic instalovat do počítače a budete moci snadno získat veškeré aktualizace.

Představujeme aplikaci VFR Communication
”fr_int”

» 23. 11. 2018: Úvodní článek
» 23. 11. 2018: Zkušební kapitola Poloha letounu
» 26. 11. 2018: Proč aplikace
» 27. 11. 2018: Videoprezentace aplikace
» 28. 11. 2018: Prezentace aplikace (power point)
» 29. 11. 2018: Jak s aplikací pracovat
» 30. 11. 2018: Zahájení prodeje

» Vše na jednom místě.

Aplikace je navýsost praktická - snaží se vás uvést do problematiky tak, jako byste právě seděli ve svém letadle. Obsahuje řadu nástrojů, jimiž si osvojíte praktickou VFR komunikaci tak, abyste během vašeho prvního zahraničního letu přesně věděli, co, kdy a jak říci, to, jaké dotazy a instrukce můžete kdy očekávat ze strany řídících, stejně jako to, jak na ně správně reagovat.

» Aplikaci VFR Communication podporuje:

 logo_rlp.png

 

 

Ing. Zdeněk Jelínek, ředitel Odboru civilního letectví MD ČR:  

„Správná komunikace je nezbytná pro zajištění bezpečnosti letového provozu a efektivní využívání spojovacích prostředků, přičemž její dodržování usnadní samotné poskytování letových služeb. Je naprosto zbytečné se obávat postupů a používání letecké frazeologie, vše se dá naučit. Jsem velice rád, že je nyní k dispozici i moderní výuková aplikace pro VFR komunikaci, na které se podíleli letečtí profesionálové a která vychází přímo z praxe, včetně možnosti náslechu autentických ukázek. Snad podobných aplikací bude v našem digitálním věku přibývat.“

Ing. Michal Dvořák, vedoucí Stanoviště letových provozních služeb FIC Praha:

"Aplikaci VFR Communication považuji za opravdu skvělého a profesionálního průvodce (nejen) začínajícího pilota na  první pohled komplikovaným světem letecké komunikace. 

 

Aplikace vám také zásadním způsobem pomůže i při skládání zkoušek z VFR frazeologie. 

Aplikace obsahuje 10 kapitol, které jsou členěné tak, jak to odpovídá skutečně prováděnému VFR letu. Jednotlivé kapitoly mají tuto standardní strukturu: 

  • psaný text vysvětlující konkrétní problematiku
  • krátká videa vysvětlující některé důležité prvky dané problematiky
  • vzorový text komunikace mezi řídícím a pilotem v psané formě. Podobně jako na smartphone jsou dialogy jsou umístěné v barevných bublinách, z nichž jedna barva i umístění odpovídají komunikaci dispečera a jiná barva i umístění odpovídají komunikaci pilota.
  • animované obrázky s pohybujícím se letadlem i náslechem hlášení odpovídajících jeho dané poloze
  • audio a video nahrávky výukové i reálné komunikace 
  • piktogramy se základními principy daného tématu
  • fotografie konkrétních situací k danému tématu
  • test na konci každé kapitoly s okamžitým vyhodnocením

Nahrávky

Komunikace s řízením letového provozu i ostatními piloty na trase v angličtině je základním předpokladem pro zahraniční VFR lety. Foto: Flying Revue Zoom gallery
Komunikace s řízením letového provozu i ostatními piloty na trase v angličtině je základním předpokladem pro zahraniční VFR lety. Foto: Flying Revue

Prostudovanou komunikaci si můžete pak snadno sami vyzkoušet a nahrát, a to neomezeně krát po sobě. Pět nejnovějších nahrávek u každého dialogu aplikace uchovává v paměti a najdete je ve svém profilu kdykoli po opětovném přihlášení.

V každé kapitole najdete jak řečeno výše i nahrávky komunikace pořízené ve skutečném VFR provozu v různých zemích mezi různými piloty a různými řídícími v části Real Communication Recordings.

Ne všechny tyto nahrávky pochopitelně obsahují dokonale předpisová hlášení. Jejich obsah je proto komentován v popiscích pod ikonkami jednotlivých nahrávek. Hlavním cílem těchto nahrávek je připravit každého uživatele aplikace na to, co skutečně uslyší v rádiu, když přeletí hranici naší republiky. Vyslechnout a porozumět byste před svým prvním zahraničním letem měli co nejvíce těchto nahrávek.

» Bližší informace o aplikaci najdete i v letošním šestém čísle Flying Revue, které vyšlo 25. října 2018.

Kromě toho si můžete poslechnout nahrávky kompletní komunikace z několika zahraničních letů od pojíždění na výchozím letišti do zastavení na stojánce cílového letiště. Tyto nahrávky vám umožní plně pochopit, jaké instrukce nebo dotazy v jakých chvílích letu očekávat a jak na ně reagovat.

Aplikace obsahuje také velmi obsažný slovník VFR frazeologie i příklady jejich praktického použití. V aplikaci upozorňujeme také na výrazy, které se liší ve VFR pilotní praxi v Evropě a USA. Aplikace je doplněna odkazy na vzorové výslovnosti, živou komunikaci letiště Praha, doplňující dokumenty i manuály a literaturu.

-fr-

logo_fr_transp.jpg 

220.jpg

Flying Revue > VFR Communication > Vyvinuli jsme pro piloty interaktivní aplikaci VFR Communication pro výuku letové komunikace v angličtině
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Speciály:

..
123

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 

          

SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 14.04.1947 se stalo...
14.04.1947
První ze tří experimentálních letounů D-558-1 Skystreaks, BuNo 37970, provedl vzlet z letiště Muroc Army Air Field (později přejmenovaného na dnešní Edwards AFB).
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »