AZIMUT 270

21.12.2014

Dva lehké stroje letící západním směrem, zdánlivě ztracené nad rozsáhlými pláněmi oceánu. Dva piloti, kteří opustili své blízké, aby si stejně jako jejich předchůdci v minulém století splnili svůj sen. Oblétnout svět a ukázat, že je třeba hledat cesty, jak s menšími prostředky dokázat více.

Společný sen Yannicka Boviera a Franciska Agulla začal před více než pěti lety. Oba přátelé, nadšení letci a profesionální piloti dopravních letadel, hledali cestu, jak připomenout průkopníky aviatiky a zároveň si splnit svůj klukovský sen a obletět zeměkouli. Ne na palubě dopravního letadla, ale s lehkým strojem, tak jak podnikali své lety letci v průkopnických dobách aviatiky. Plány začaly dostávat konkrétní podobu před dvěma lety díky spolupráci s výrobcem lehkých letadel, společností Flight Design. Yannick a Francisco poletí se dvěma stroji CTLS, upravenými tak, aby dokázaly překonat i nejdelší etapy dlouhé cesty. Následovaly měsíce tvrdé práce a úmorného papírování, jehož cílem bylo připravit trasu a získat předběžná letová povolení. Stohy papíru rostly do výše švýcarských Alp. Ale 30. dubna přípravy skončily. Na dráze letiště v Sionu stály dva bílé stroje CTLS a dobrodružství mohlo začít. Ale nechme už o něm vyprávět samotné aktéry, kteří nám přiblíží některé úseky své cesty.

30. duben – směr Afrika

„Dobrodružství začalo. Měli jsme dnes přistát v Toulouse, ale počasí nám nepřeje, snad že chce hned na začátku ukázat, že chceme-li uspět, musíme respektovat Matku přírodu. Letíme tedy do Valencie a po zastávce v Gironě přistáváme po osmi hodinách letu v náročných podmínkách již za tmy nakonec v Alicante.

.

         Máme pro vás »

FR 1/2021: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorogie pro piloty »

Dotisk knihy Svět z nebe:

Svět z nebe »

Letecký cestopis pro vás:

První český letecký cestopis » 

Pojišťovna Ergo:

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker NUTS


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 21.01.1970 se stalo...
21.01.1970
První transatlantický komerční let Boeingu B 747. Letoun Boeing 747-121 N736PA, Clipper Young America společnosti Pan American letěl na lince z New Yorku do Londýna.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456