Červenec - srpen 2015

Červenec - srpen 2015

Může nastat mnoho situací v životě, kdy člověk nemá daleko k tomu, aby ho na chvilku přemohl pocit stresu a časové tísně. Jeden takový případ může nastat v okamžiku, kdy se Vám přes veškeré plánování sejde termín, kdy se musíte nutně přestěhovat z jednoho bytu do druhého, s termínem, kdy musíte stejně nutně (no, vlastně ještě nutněji) dotáhnout aktuální číslo časopisu a ve spolupráci s grafikem jej dostat včas do tiskárny. Jeden můj kamarád takové okamžiky popisuje slovy: „To je situace, to je situace!“

Naštěstí existují ještě jiné zážitky, které Vás nadchnou, nabijí energií pro horší časy a prostě přispějí k tomu, že si alespoň na chvilku zase myslíte, že věci kolem Vás dávají smysl. Pro mne se v období, jež uplynulo od vydání minulého čísla, takovým zážitkem stal Slet československých letadel, který se uskutečnil 20. června ve Vysokém Mýtě. Věcí, jež mne nadchly, bylo hodně. Třeba zjištění, že tak chvályhodný čin, jako je připomínání úspěchů a slavných kapitol československého letectví prostřednictvím tohoto sletu, je výsledkem práce party mladých lidí. Nadšené a velmi profesionální práce, nutno dodat. Že neméně nadšeně ke sletu přistoupili i všichni ti, kteří si onen víkend vybojovali v nepříznivém počasí cestu ze svých letišť až na LKVM a pak zase zpět. A to třeba až z daleké Žiliny. A také to, jak do toho všeho zapadl americký akrobat „Tumbling Bear“ Robin Harrison, mimo jiné i nadšený propagátor českých letadel za oceánem. S Robem by se dalo sedět a poslouchat jeho vyprávěné dlouhé hodiny. Ty jsme samozřejmě k dispozici neměli, ale i tak jsme stihli připravit krátký rozhovor, který naleznete v temto čísle.

Takže tímto bych chtěl poděkovat za nádherný den nejen pořadatelskému týmu, ale také všem těm, kteří o tomto víkendu do Vysokého Mýta dorazili. A zároveň bych chtěl popřát takové dobíjecí dny i všem svým kolegům z redakce, bez jejichž práce by časopis nebyl takový, jaký je.

 

A samozřejmě bych je moc rád popřál i Vám, našim čtenářům.

16.7.2015 10-15 Piper M500 Meridian

Naposledy jsme se věnovali Meridianu ve Flying Revue číslo 1/2012, kdy jsme představili řadu vylepšení tehdejšího modelu. V letošním roce však dostala „Třída M“ letounů společnosti Piper Aircraft výrazný nový impuls, současným předvedením trojice strojů nové generace, s označením M350, M500 a M600. Dnes se budeme věnovat prostřednímu modelu této typové řady, který je přímým nástupcem osvědčeného a oblíbeného modelu Meridian. Drakově a motoricky je nový M500 prakticky identický se svým předchůdcem, takže se zde nebudeme opět zabývat technickým popisem, letovými vlastnostmi ani výkonnostními parametry, které jsme představili v čísle 1/2012. V tomto článku se zaměříme a totéž, na co se zaměřil Piper při designu nového modelu – tedy na bezpečnost a komfort. více

Stránkování

<1 2 3
 
 
Flying Revue > Časopis FR > Archiv > Flying Revue 2015 > Červenec - srpen 2015
.

CIDNA 2019: 1. etapa


      » Máme za sebou první etapu ».

Časopis FR 5/2019

 

Soutěž:

Novinka:

Kalendárium:

Dne 16.09.2013 se stalo...
16.09.2013
Na letišti Montréal-Mirabel v provincii Quebec byl uskutečněn první let provedl prototypu dopravního letounu Bombardier Cseries (C-FBCS).
zavřít

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Učebnice pilota 2019:

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Předplatné:

..
12345