Flying Revue 3/2018 - slovo šéfredaktora

27.4.2018

Flying Revue 3/2018 - slovo šéfredaktora
Flying Revue 3/2018 - slovo šéfredaktora

Flying Revue 3/2018    Konec měsíce dubna se každoročně nese ve znamení největší evropské výstavy všeobecného letectví AERO Friedrichshafen. Pro redakci to samozřejmě znamená připravit časopis do tisku včas před odjezdem a po návratu si trochu v klidu přebrat, cože to vlastně letošní již 26. ročník výstavy přinesl.

Zcela nových leteckých konstrukcí bylo přirozeně pomálu, a tak jako už po několik posledních let bylo možno nejdynamičtější pokrok zaznamenat v oblasti avioniky a elektrického pohonu. Zatímco o smyslu neustálého pokroku v oblasti pokročilých avionických systémů, které dnes přináší své výhody a především možnost zvýšení bezpečnosti letu i do oblasti všeobecného letectví (zde se sluší vzpomenout například Garmin G3X a G5) není třeba příliš pochybovat, otázka budoucnosti elektromobility obecně je stále ještě zatížena zodpovězením řady otázek, na které pochopitelně ani AERO nemohlo přinést odpověď.

Zoom gallery

Nicméně nás může těšit, že i v této oblasti jsou české firmy, které se drží na čele vývoje. K tomuto tématu se jistě brzy vrátíme, stejně tak jako k řadě dalších konstrukcí, které nás oslovily. 

Letošním „hitem“ však byla bezesporu diskuze na téma „600 kg“, aneb interpretace nového Základního nařízení a možnost tzv. OPT-OUT, která přináší konečně možnost vyřešit problém realistického užitečného zatížení SLZ. Tedy pokud dojde k smysluplnému dalšímu vývoji v členských zemích EU.

Ukázky z článků FR 3/2108 si budete postupně moci přečíst zde.

A to nás přivádí k obsahu aktuálního čísla, kde si na toto téma můžete přečíst článek z pera Jana Fridricha a vyjádření Odboru civilního letectví Ministerstva dopravy. K výstavě ve Friedrichshafenu se jistým způsobem váže i představení belgické ultralehké repliky Ultralight Concept SV4-RS (replika Stampe et Vertogen SV.4 v měřítku 1:1). Ta byla ve Friedrichshafenu k vidění hned v několika exemplářích a soudě podle zájmu návštěvníků, byla jedním z nejobdivovanějších exponátů. 

Zoom gallery

A co ještě v aktuálním čísle Flying Revue najdete? Navštívíte například choceňskou společnost COMPOSIT AIRPLANES spol. s r.o., čeká vás výlet do minulosti za dopravním Iljušinem Il-18, navštívíte s Jiřím Prušou Nový Zéland a zavzpomínáme na prvních padesát let Leteckého muzea Kbely. 

To vše a mnoho dalšího Vás čeká v novém čísle Flying Revue.

dsc09110-fr-web_2.jpg

Váš Michal Beran, šéfredaktor časopisu FR

logo_fr_transp.jpg

Flying Revue > Časopis FR > Flying Revue 3/2018 > Flying Revue 3/2018 - slovo šéfredaktora
Loading...

Flying Revue 3/2018

Loading...

Flying Revue 3/2018

.

         Máme pro vás »

FR 4/2021: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

Káva o šesté!

Káva o šesté »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

Expedice Island/Grónsko 2021!

Expedice Island/Grónsko 2021! »

Akce na sluchátka BOSE!

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorologie pro piloty »

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Naše cestopisy:

Naše cestopisy »

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »

Kalendárium:

Dne 03.08.1904 se stalo...
03.08.1904
Major Thomas Scott Baldwin předvedl v kalifornském Oaklandu první úspěšnou americkou vzducholoď "California Arrow".
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345