Flying Revue 3/2018

Zoom gallery

První jarní číslo Flying Revue ročníku 2018 je tu. Jaké je?

Jaká je Flying Revue 3/2018? Přinášíme v ní například tato témata.

» "600 kg"   Téma nového Základního nařízení a možnost tzv. OPT-OUT, která přináší konečně možnost vyřešit problém realistického užitečného zatížení SLZ, pojednáváme v článku z pera Jana Fridricha z LAA, přinášíme také vyjádření Odboru civilního letectví Ministerstva dopravy.

 Ukázky článků FR 2/2018 si postupně můžete přečíst zde

» SV4-RS   Představíme vám belgickou ultralehkou repliku Ultralight Concept SV4-RS (replika Stampe et Vertogen SV.4 v měřítku 1:1), která sklízela obdiv návštěvníků na letošním Aeru ve Friedrichshafenu. 

» Nový Zéland 2018   Čarokrásnou krajinu Nového Zélandu vám představíme v reportáži z této "Země dlouhého bílého oblaku".

» Composit Airplanes   Představíme vám choceňskou společnost, která je jedním z předních výrobců kompozitových dílů pro letecký průmysl, vyrábí například pro rakouský Diamond. 

Podívejte se, co jsme pro vás napsali v předchozích číslechNa stáncích je už nekoupíte, ale když nám , pošleme vám je. 

» Iljušin Il-18  Podnikněte spolu s námi výlet do minulosti v článku o dopravním Iljušinu Il-18. 

» Letecké muzeum Kbely    Kbelské muzeum letos slaví už 50 let existence. Zabrousíme tedy společně do jeho historie. 

 


Co si kromě jiného přečtete v letošním třetím čísle Flying Revue:

Zoom gallery

7.5.2018 Země dlouhého bílého oblaku Vulkanický White Island v Zálivu hojnosti

Flying Revue 3/2018   Nový Zéland aneb Země dlouhého bíléh oblaku je čarokrásná země dvou velkých ostrovů, dechberoucí přírody, krásných pláží, fjordů i divokých hor. A také země s leteckou tradicí. Její malou nevýhodou je vzdálenost – na to, abychom doletěli linkou tam, potřebujeme v dopravním letadle sedět nejméně 27 hodin a přibližně to samé nazpět. více

1.5.2018 Abrahámoviny Leteckého muzea ve Kbelích V místě dnešní brány Leteckého muzea VHÚ z ulice Mladoboleslavská se nacházel již počátkem dvacátých let 20. století vchod do Čs. vojenské továrny na letadla, později známé jako firma Letov.

Flying Revue 3/2018    Letecké muzeum Kbely letos oslavuje už padesátou sezónu. To už stojí za exkurzi do jeho historie.  více

30.4.2018 Blaníky v zrcadle Dvojice letounů L-13 A Blaník Františka Bartoně a Alexandra Kubovce při akrobatickém prvku s názvem Zrcadlový let. Letouny při něm letí kabinami k sobě.

Flying Revue 3/2018   Česká akrobatická skupina Alfa Air proslula akrobacií na letounech L-13 A Blaník. Drží také několik rekordů. Kdo ji tvořil a jaké ojedinělé prvky při vystoupeních prováděla? více

27.4.2018 Flying Revue 3/2018 - slovo šéfredaktora

Flying Revue 3/2018    Konec měsíce dubna se každoročně nese ve znamení největší evropské výstavy všeobecného letectví AERO Friedrichshafen. Pro redakci to samozřejmě znamená připravit časopis do tisku včas před odjezdem a po návratu si trochu v klidu přebrat, cože to vlastně letošní již 26. ročník výstavy přinesl. více

Flying Revue > Časopis FR > Flying Revue 3/2018
.

         Máme pro vás »

FR 2/2020: Už máte?

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 
Rozhovor s autorem »
Křest knihy »
Objednejte zde 
»

PilotShop.cz:

Konference:

 

Předplatné jako dárek:

Předplatné:

..
12345

Drony a my:


Létejte s vaším dronem bezpečně

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 06.04.1909 se stalo...
06.04.1909
V Buoy ve Francii vzlétl první letoun zkonstruovaný kompletně Henri Farmanem. Stroj označovaný jako Farman III, nebo někdy též Farman HF1, se stal prvním letounem využívajícím pro příčné řízení křidélek umístěných na odtokové hraně na konci křídla.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345