Flying Revue 6/2019: Slovo šéfredaktora

28.10.2019

Flying Revue 6/2019       Rok 2019 vstoupil do závěrečné čtvrtiny a s ní přichází i poslední číslo Flying Revue, jež má v záhlaví ročník 2019. Co si v něm přečtete a na co se můžete těšit vám řekne šéfredaktor Michal Beran. 

Zoom gallery

Nejnovější číslo Flying Revue je svým způsobem tak trochu zvláštní. A to z toho důvodu, že v něm naleznete nezvykle velké množství článků, které vznikly u zahraničních autorů a našich zahraničních spolupracovníků.

» Co si například přečtete v šestém čísle Flying Revue ročníku 2019.

I když pominu další díl našeho malého seriálu o leteckých záchranných systémech z pera našeho spolupracovníka za Slovenska, stále jich zůstává dost. Hned na začátku na vás čeká článek Stevena Hitchena, šéfredaktora australského časopisu Australian Flying, ve kterém hodnotí český lehký letoun Alto 912 TG společnosti Direct Fly.

Říkali jsme si, že když už je Česká republika velmocí ve výrobě lehkých letadel, neškodilo by zjistit, jak se na ně dívají zahraniční odborná média. A vybrali jsme proto typ, který je podle našeho názoru u nás trochu nespravedlivě nedoceněný.Ze spolupráce s australským periodikem vyplynuly tak trochu nepřímo i další dva články, které v aktuálním čísle najdete. Rozhovor s posledním šampiónem série RBAR Australanem Mattem Hallem a stručné ohlédnutí za touto závodní sérií jako takovou.

S články belgické autorské dvojice Stefana Degraefa a Edwina Borremanse jste se již v minulosti setkali. Tentokráte zamířili do Finska a díky nim se seznámíte s finským cvičným dvouplošníkem VL Viima II, který vznikl ještě před druhou světovou válkou. No a konečně, americký spisovatel, pilot, fotograf a dobrodruh Garrett Fisher vás zavede nad krásy Národního parku Yellowstone. 

V aktuálním čísle na vás ale samozřejmě čeká řada dalších kvalitních článků od českých autorů. Lubomír Čorňák vás zavede v dalším dílu svého seriálu věnovanému problematice práce leteckých instruktorů k tématu zvanému „Minimální bezpečná rychlost“ a jako pomyslnou třešničku na dortu vám v závěru čísla nabídneme článek z unikátního VFR letu do Ruska, který podnikl Jiří Pruša.

To vše a mnoho dalšího Vás čeká v novém čísle Flying Revue. 

Příjemné čtení!

Váš Michal Beran, šéfredaktor

Zoom gallery

logo_fr_transp.jpgzahlavi_fcb_fr_6_2019_optimized.jpg Zoom gallery

Flying Revue > Časopis FR > Flying Revue 6/2019 > Flying Revue 6/2019: Slovo šéfredaktora
.

         Máme pro vás »

SPECIÁL B Meteo:

FR 5/2020: Už máte?

Nová exkluzivní kniha


Svět z nebe » 

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 

Pojišťovna Ergo:

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker NUTS


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 30.10.2013 se stalo...
30.10.2013
Byl definitivně ukončen letecký provoz na jednom z nejstarších letišť na světě, legendárním berlínském letišti Tempelhof. Jako vzletová a přistávací plocha bylo původem vojenské cvičiště Tempelhofer Feld využíváno od samých počátků létání v Německu, status letiště pak Tempelhof získal v říjnu 1923.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456