Flying Revue 6/2019

Flying Revue 6/2019 vychází ve čtvrtek 31. 10. 2019. Letecká sezóna je víceméně u konce a my přicházíme s novým číslem tištěné Flying Revue. Co zajímavého si v ní přečtete?

Zoom gallery

» Horůce kreslo   Čeká vás další, už čtvrtý díl našeho malého seriálu o leteckých záchranných systémech z pera našeho slovenského spolupracovníka Petera Ondrejáka.

 Ukázky článků FR 6/2019 si postupně můžete přečíst zde

» Jak to vidí protinožci  Šéfredaktor australského časopisu Australian Flying Stevena Hitchena hodnotí český lehký letoun Alto 912 TG společnosti Direct Fly. Pohled zahraničního leteckého periodika na českou produkci určitě stojí za to. Vybrali jsme pro tento účel typ, který je podle našeho názoru u nás trochu nespravedlivě nedoceněný.

 Nebo si objednejte předplatné - to je nejjistější, a ještě vám časopis doručíme až domů. 

» Rozhovor s Mattem Hallem  Že Red Bull Air Race, pro Česko tak úspěšná světová letecké závodní série, v létě zazpívala svou labutí píseň, všichni letečtí fandové vědí. Přečtěte si tedy alespoň rozhovor s jejím posledním šampiónem Australanem Mattem Hallem a spolu s námi se za RBAR ohlédněte. 

» I takhle - kromě jiného - vypadá FR 6/2019 uvnitř: 

Zoom gallery  Zoom gallery 

Zoom gallery   Zoom gallery

» Finská vichřice    Čtenářům FR již známá belgická autorské dvojice Stefan Degraef a Edwin Borremans zamířila do Finska za tamním cvičným dvouplošníkem VL Viima II, který vznikl ještě před druhou světovou válkou.

Podívejte se také, co jsme pro vás napsali v předchozích číslechNa stáncích je už nekoupíte, ale když nám , pošleme vám je.   

» Yellowstone ze vzduchu    Americký spisovatel, pilot, fotograf a dobrodruh Garrett Fisher vás zavede nad krásy Národního parku Yellowstone. 

» A mnoho dalšího čtení   To samozřejmě zdaleka není vše, co vám letošní poslední číslo Flying Revue nabízí. Například Lubomír Čorňák vás v dalším dílu svého seriálu věnovanému problematice práce leteckých instruktorů zavede k tématu zvanému „Minimální bezpečná rychlost“ a jako pomyslnou třešničku na dortu vám v závěru čísla nabídneme článek z unikátního VFR letu do Ruska, který podnikl Jiří Pruša, ale ani to stále není všechno. Více se dozvíte, když si FR 6/2019 koupíte na stáncích nebo v našem e-shopu. 

 


Co si kromě jiného přečtete v šestém čísle Flying Revue 2019:

Zoom gallery

5.11.2019 Yellowstone ze vzduchu aneb Scénický let s neplánovaným přistáním v národním parku Yellowstone ze vzduchu aneb Scénický let s neplánovaným přistáním v národním parku.

Flying Revue 6/2019                Yellowstonský národní park skýtá pro sportovního pilota úžasné letecké pohledy, ale také nejednu zapeklitost. Náš spolupracovník Garrett Fisher má s létáním nad touto divukrásnou divočinou zážitků celou řadu. více

1.11.2019 Smoke on! Aneb Martin Šonka s Petrem Kopfsteinem na Aviatické pouti Petr Kopfstein mezi pylony před českými fanoušky na Aviatické pouti 2019.

Flying Revue 6/2019                Bláznivé? Možná. Proveditelné? Snad. Stalo se? Ale jistě! Řeč je o nápadu a realizaci prvního Air Race vystoupení v provedení Martina Šonky a Petra Kopfsteina v Česku na letošní Aviatické pouti. A jak to celé bylo?  více

29.10.2019 Finská Vichřice: VL Viima II Dvoumístný finský cvičný dvouplošník VL Viima II.

Flying Revue 6/2019               Letiště Räyskälä (EFRY), ležící zhruba 100 kilometrů severovýchodně od finského hlavního města Helsinek, je mimo jiné i domovem jednoho z mála originálních letuschopných warbirdů finské (a dá se říci i skandinávské) výroby: cvičného a spojovacího vojenského dvouplošníku VL Viima II (No. VI-3), který dnes nese civilní registraci OH-VIG.  více

28.10.2019 Flying Revue 6/2019: Slovo šéfredaktora

Flying Revue 6/2019       Rok 2019 vstoupil do závěrečné čtvrtiny a s ní přichází i poslední číslo Flying Revue, jež má v záhlaví ročník 2019. Co si v něm přečtete a na co se můžete těšit vám řekne šéfredaktor Michal Beran.  více

Flying Revue > Časopis FR > Flying Revue 6/2019
.

         Máme pro vás »

FR 4/2021: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

Hlasujte pro Jirku Prušu!!!

Hlasujte pro Jirku Prušu »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorologie pro piloty »

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Expedice Island/Grónsko 2021!

Expedice Island/Grónsko 2021! »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

Káva o šesté!

Káva o šesté »

Naše cestopisy:

Naše cestopisy »

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »

Kalendárium:

Dne 29.09.1895 se stalo...
29.09.1895
V městečku Corinth v Mississippy se narodil americký letec, závodník a rekordman Roscoe Turner, trojnásobný vítěz závodu Thompson Trophy.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345