První číslo Flying Revue ročníku 2018 je tu

17.12.2017

Flying Revue 1/2018
Flying Revue 1/2018

Flying Revue 1/2018  Vážení čtenáři, už za necelý týden najdete na stáncích další číslo Flying Revue. Tentokrát to bude první vlaštovka příštího ročníku, nové číslo našeho časopisu je totiž už prvním číslem roku 2018. Co si v něm přečtete?

Po stopách Exupéryho a Aéropostale   Francie je bezesporu evropskou kolébkou letectví a její letečtí průkopníci jsou dodnes součástí francouzské národní hrdosti. Mezi jejich oslavované činy patří i budování leteckého spojení z Francie přes západní Afriku až do Jižní Ameriky.

Díky renomé, které si svými expedicemi vybudoval Jiří Pruša i za našimi hranicemi, dostala česká posádka vydavatelů Flying Revue Jiří Pruša a Miloš Dermišek pozvání zúčastnit se jako vůbec první česká posádka populární vzpomínkové rallye po trase společnosti Aéropostale z Toulouse do Saint Louis v Senegalu. V roce 2017 se letěl již 35. ročník a naši piloti nabízí ve svém článku malé ohlédnutí za tímto skvělým leteckým dobrodružstvím. 

Příběh lidskosti ve válečné vřavě   Propojení mezi historií a současností ale najdete v čísle 1/2018 i jinde, třeba ve vzpomínce na mimořádný příběh lidskosti uprostřed válečných běsů, jehož hlavními aktéry byli piloti Charlie Brown a Franz Stigler a vyprávění o historii provozování létajícího památníku padlým letcům americké 8. letecké armády, kterým je slavná duxfordská B-17 „Sally B“. 

Podívejte se také, co jsme pro vás napsali v předchozích číslech. Na stáncích je už nekoupíte, ale když nám , pošleme vám je. 
Nebo si objednejte předplatné - to je nejjistější, a ještě vám časopis doručíme až domů. 

Bush Flying a další...   Ale dosti historie, pojďme do současnosti. Lákají Vás dobrodružství bush pilotů na americké Aljašce, v Africe nebo Kanadě? Pak bude hornoplošník Savage Cub, který představujeme v úvodním článku časopisu, letadlem právě pro vás. Ti z vás, kteří se zajímáte o moderní leteckou avioniku, jistě čekají na dokončení článku Lubomíra Čorňáka o autopilotech ve všeobecném letectví. Zavedeme vás do jizerského motorářského království otce a syna Šerclových, navštívíme krásné letiště v Chotěboři na západním okraji Vysočiny i alpské Altiporty, které jsou skutečnou pilotní výzvou. Zavítáme na letecké závody kategorie Formula One, jenž se letěly v Thajsku a připomeneme si mimořádnou osobnost děčínského rodáka Juliuse Arigiho a jeho zásluhy na vybudování mezinárodního letiště v Mariánských Lázních. 

To vše a mnoho dalšího Vás čeká v novém čísle Flying Revue. 

Přejeme příjemné čtení!

Za tým Flying Revue váš Michal Beran, vedoucí redaktor FR

Zoom gallery

Tým Flying Revue. Zleva: Miloš Dermišek, Jindřich Ilem, Pavel Valenta, Michal Beran, Jiří Pruša, Jan Dvořák, Jožo Skácal.Zoom gallery
Tým Flying Revue. Zleva: Miloš Dermišek, Jindřich Ilem, Pavel Valenta, Michal Beran, Jiří Pruša, Jan Dvořák, Jožo Skácal.

Flying Revue > Časopis FR > Flying Revue 1/2018 > První číslo Flying Revue ročníku 2018 je tu
.

         Máme pro vás »

FR 4/2020: Už máte?

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 
Rozhovor s autorem »
Křest knihy »
Objednejte zde 
»

Předplatné jako dárek:

Předplatné:

..
12345

Pilotshop:

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Drony a my:


Létejte s vaším dronem bezpečně

Kalendárium:

Dne 07.07.1981 se stalo...
07.07.1981
Kanál La Manche byl poprvé překonán letadlem poháněným sluneční energií. Letoun Solar Challenger konstruktéra MacCreadyho odstartoval z letiště Pontoise – Cormeilles severně od Paříže a po překonání 163 mil přistál na základně RAF Manston.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345