Jak létá Elenka – Bücker (CASA) 1.131 Jungmann

21.12.2014

Bücker (CASA) 1.131 Jungmann je dodnes jedním z nejoblíbenějších cvičných letadel na světě. Mnoho jich létá dodnes po celém světě, překvapivě málo je jich však na prodej. Nabízí se otázka – proč? Je to jasné, jak zpívala plešatá Sinnead O’Connor – Nothing compares to you.

Pokud bych měl odpovědět jedním slovem na otázku, jak Elenka létá, pak NÁDHERNĚ. Pokud jste viděli poslední zpracování Alenky v říši divů, byl tam použit výraz „NÁDHERŇAJZ“, a to je přesně ono. Druhá věc je, že kdo to nezkusil, neví, to je jako se sexem, v pubertě už máme hodně jasno a vše o tom víme, ale teprve když to přijde, je to ONO. Stejně tak s létáním na dvouplošnících a speciálně na Bückeru. Na internetovém fóru Bücker.info mají slogan „Stradivarius of light aircraft“, a tak to je, přesně takhle. Řízení je přesné a dokonale vyvážené. Cítíte síly, ale přesně takové, abyste letadlo vnímali, je třeba ho řídit všemi kormidly, ale proto si takovéhle stroje kupujeme, že? Pilotovat stroj, který reaguje na každý mikropohyb kniplu, to je čistá radost.

Létání

Tak pojďme na to, předletová prohlídka je jiná, motor, potom projít všechny uzly lan na křídlech, namazat ostruhu, která by se měla promazávat před každým letem či po něm, kontrola podvozku a pojďme do kokpitu.

Flying Revue > e-shop > archiv > Archiv > Flying Revue 2011 a starší > LISTOPAD-PROSINEC 2010 > Jak létá Elenka – Bücker (CASA) 1.131 Jungmann
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 19.07.1909 se stalo...
19.07.1909
Hubert Latham se jako první pilot okusil překonat kanál La Manche. Po startu z Calais uletěl 11,2 kilometru, ale pak byl donucen přistát nouzově na hladinu průlivu.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »