Jak létá Elenka – Bücker (CASA) 1.131 Jungmann

21.12.2014

Bücker (CASA) 1.131 Jungmann je dodnes jedním z nejoblíbenějších cvičných letadel na světě. Mnoho jich létá dodnes po celém světě, překvapivě málo je jich však na prodej. Nabízí se otázka – proč? Je to jasné, jak zpívala plešatá Sinnead O’Connor – Nothing compares to you.

Pokud bych měl odpovědět jedním slovem na otázku, jak Elenka létá, pak NÁDHERNĚ. Pokud jste viděli poslední zpracování Alenky v říši divů, byl tam použit výraz „NÁDHERŇAJZ“, a to je přesně ono. Druhá věc je, že kdo to nezkusil, neví, to je jako se sexem, v pubertě už máme hodně jasno a vše o tom víme, ale teprve když to přijde, je to ONO. Stejně tak s létáním na dvouplošnících a speciálně na Bückeru. Na internetovém fóru Bücker.info mají slogan „Stradivarius of light aircraft“, a tak to je, přesně takhle. Řízení je přesné a dokonale vyvážené. Cítíte síly, ale přesně takové, abyste letadlo vnímali, je třeba ho řídit všemi kormidly, ale proto si takovéhle stroje kupujeme, že? Pilotovat stroj, který reaguje na každý mikropohyb kniplu, to je čistá radost.

Létání

Tak pojďme na to, předletová prohlídka je jiná, motor, potom projít všechny uzly lan na křídlech, namazat ostruhu, která by se měla promazávat před každým letem či po něm, kontrola podvozku a pojďme do kokpitu.

Flying Revue > Časopis FR > Archiv > Flying Revue 2011 a starší > LISTOPAD-PROSINEC 2010 > Jak létá Elenka – Bücker (CASA) 1.131 Jungmann
.

         Máme pro vás »

FR 5/2020: Už máte?

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 

Pojišťovna Ergo:

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 26.09.2011 se stalo...
26.09.2011
Boeing slavnostně předal na letišti Paine Field ve Washingtonu první Boeing 787 Dreamliner společnosti All Nippon Airways.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456