Jak létá Elenka – Bücker (CASA) 1.131 Jungmann

21.12.2014

Bücker (CASA) 1.131 Jungmann je dodnes jedním z nejoblíbenějších cvičných letadel na světě. Mnoho jich létá dodnes po celém světě, překvapivě málo je jich však na prodej. Nabízí se otázka – proč? Je to jasné, jak zpívala plešatá Sinnead O’Connor – Nothing compares to you.

Pokud bych měl odpovědět jedním slovem na otázku, jak Elenka létá, pak NÁDHERNĚ. Pokud jste viděli poslední zpracování Alenky v říši divů, byl tam použit výraz „NÁDHERŇAJZ“, a to je přesně ono. Druhá věc je, že kdo to nezkusil, neví, to je jako se sexem, v pubertě už máme hodně jasno a vše o tom víme, ale teprve když to přijde, je to ONO. Stejně tak s létáním na dvouplošnících a speciálně na Bückeru. Na internetovém fóru Bücker.info mají slogan „Stradivarius of light aircraft“, a tak to je, přesně takhle. Řízení je přesné a dokonale vyvážené. Cítíte síly, ale přesně takové, abyste letadlo vnímali, je třeba ho řídit všemi kormidly, ale proto si takovéhle stroje kupujeme, že? Pilotovat stroj, který reaguje na každý mikropohyb kniplu, to je čistá radost.

Létání

Tak pojďme na to, předletová prohlídka je jiná, motor, potom projít všechny uzly lan na křídlech, namazat ostruhu, která by se měla promazávat před každým letem či po něm, kontrola podvozku a pojďme do kokpitu.

Flying Revue > Flying Revue > Časopis FR > Archiv > Flying Revue 2011 a starší > LISTOPAD-PROSINEC 2010 > Jak létá Elenka – Bücker (CASA) 1.131 Jungmann

.
 

Letecká angličtina:


            » Vše o VFR Communication »

CIDNA 2019: Už brzy!

FR 3/2019:

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Exkurze s FR:

Databáze letišť 2019:


» Klasická dtb  » Kompl. dtb  » EN edition

Učebnice pilota 2019:

Aplikace VFR Comm.:


           Kapitola zdarma - test it! »

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Kalendárium:

Dne 19.06.2002 se stalo...
19.06.2002
Steve Fossett odstartoval v balónu Spirit of Freedom ke svému úspěšnému pokusu o sólo oblet světa v balónu. Trasu dlouhou více než 33 000 kilometrů uletěl za 13 dnů, osm hodin a 33 minut.
zavřít

Představujeme:


                 » Letiště Plasy (LKPS) 

Předplatné:

..
12345

Knihy FR:

..
123

Inzerce: 

..
12345

Letecká videa FR:

Legendy čs. letectví:

Práce v letectví:

Inzerce

Reklama

Naši partneři:

..
12345