Muzejní noc v leteckém muzeu Kbely s Flying Revue

13.1.2019

Letecká videa a fotky mezi vámi   Muzejní noc v leteckém muzeu Kbely přinesla svým návštěvníkům letos jako jednu z novinek i výstavu leteckých fotografií z expedic Flying Revue a rovněž komentované promítání videí z těchto expedic. 

Letecké muzeum Kbely, Muzejní noc (11. 6. 2017)

Velký zájem návštěvníků Muzejní noci v leteckém muzeu v pražských Kbelích vzbudily fotografie z leteckých expedic Flying Revue. Příběhy vzniku fotek i letecká videa z cest po atraktivních světových destinacích pro návštěvníky komentoval autor fotografií, letec a publicista Jiří Pruša. Pokud máte chuť se o expedicích dozvědět více včetně on-line mapy, deníkových zápisků, fotek a videí, podívejte se na expediční stránku webu FR. Najdete tu i teprve před dvěma týdny ukončenou expedici Aljaška 2017

Muzejní noc v Leteckém muzeu Kbely navštíví každým rokem tisíce fanoušků letectví.  Foto: Miloš Dermišek, Flying RevueZoom gallery
Muzejní noc v Leteckém muzeu Kbely navštíví každým rokem tisíce fanoušků letectví. Foto: Miloš Dermišek, Flying Revue
Letecké obrazy z expedic Flying Revue jsme ve Kbelích vystavovali v expozici legendy - MiGu-29. Foto: Miloš Dermišek, Flying RevueZoom gallery
Letecké obrazy z expedic Flying Revue jsme ve Kbelích vystavovali v expozici legendy - MiGu-29. Foto: Miloš Dermišek, Flying Revue
Několik sérií promítání leteckých videí komentoval během Muzejní noci ve Kbelích jejich autor Jiří Pruša Foto: Miloš Dermišek, Flying RevueZoom gallery
Několik sérií promítání leteckých videí komentoval během Muzejní noci ve Kbelích jejich autor Jiří Pruša Foto: Miloš Dermišek, Flying Revue

"Mám vždycky radost, když vidím, že fanoušci létání se o naše expedice živě zajímají, a k tomu je osobní kontakt tím nejlepším prostředkem. Prostě, rádi se s našimi čtenáři a příznivci letectví setkáváme a o létání s nimi mluvíme," komentuje (nejen) sobotní akci ve Kbelích pro čtenáře webu FR Jiří Pruša.

Fanouškům létání na webu Flying Revue nabízíme také sadu praktických Plakátů pro piloty nebo trička s "pilotním" potiskem. A samozřejmě naše úspěšné publikace Po Evropě s Flying Revue a Anglická VFR komunikace.  

 

Přednášky a školení Flying Revue
”Flying

Další školení k zahraničním VFR letům se budou konat na podzim letošního roku. Rádi přijedeme i na vaše letiště - napište nám na info@flying-revue.cz nebo volejte +420 727 900 259. Vstupné se nevybírá, místo vstupného slouží předplatné 6 čísel časopisu Flying Revue.
Více o přednáškách a školeních se dozvíte zde a zde.

 

Praha, domov důchodců Prosek (11. 5. 2017)

Nabitá společenská místnost a vřelá atmosféra provázely přednášku Jiřího Pruši v domově důchůdců na pražském Proseku. "Tentokrát jsem samozřejmě vynechal pilotní finesy pro VFR létání mimo Česko, a tak jsem si společně se seniory užil spíše cestopisné odpoledne," říká český pilot, jenž má na kontě přistání na cca 380 letištích světa. "A musím říct, že to byl moc příjemný zážitek i pro mě. Senioř měli z mého povídání a promítání nefalšovanou radost a to byla zase radost pro mě. Jedna z babiček mi dokonce řekla, že být o deset let mladší, letěla by se mnou," směje se. Stojí za pozornost, že dotčené seniorce bylo 97 let a před patnácti lety si s kamarádkou vyrazila do USA, kde si udělaly výlet autem ve dvou. 

Zoom gallery  Zoom gallery 

Lučenec, Slovensko (22. 4. 2017)

lučč.jpg

Navzdory ne právě příjemnému počasí jsme byli velmi rádi, že jsme se nedali odradit a na plánovanou přednášku na letiště do slovenského Lučence v sobotu 22. dubna 2017 letěli. Atmosféra mezi místními piloty byla velmi příjemná. Slovenští kolegové-piloti nám udělali radost - jednak velkým zájmem o přednášku i časopis Flying Revue (36 nových předplatitelů), jednak tím, že díky našim aktivitám na poli mezinárodního VFR létání získala řada z nich odvahu a chuť vyrazit svými letadly za slovenské hranice. Na přednášku přijeli i vedoucí funkcionáři SFUL - Slovenské federace ultralehkého létání. 

 

Nejen piloti v Lučenci, ale i vy si můžete na webu Flying Revue pořídit sadu praktických Plakátů pro piloty nebo tričko s "pilotním" potiskem. A samozřejmě naše úspěšné publikace Po Evropě s Flying Revue a Anglická VFR komunikace

 

Slavnostní večer ŘLP na Žofíně (9. 12. 2016)

Tato přednáška Jiřího Pruši na téma Složitá letiště byla velmi speciální. Byla určena pracovníkům Řízení letového provozu a tento státní podnik ji zařadil do hlavního programu svého slavnostního předvánočního večera, který se konal 9. prosince 2016 na pražském Žofíně.

Jiří Pruša na slavnostním večeru ŘLP na Žofíně 9. prosince 2016. Foto: Jan DvořákZoom gallery
Jiří Pruša na slavnostním večeru ŘLP na Žofíně 9. prosince 2016. Foto: Jan Dvořák
Slavnostní večer ŘLP na Žofíně 9. prosince 2016. Foto: Jan DvořákZoom gallery
Slavnostní večer ŘLP na Žofíně 9. prosince 2016. Foto: Jan Dvořák
Moderátorka Lucie Borhyová oznamuje konání přednášky Jiřího Pruši. Slavnostní večer ŘLP na Žofíně 9. prosince 2016. Foto: Jan DvořákZoom gallery
Moderátorka Lucie Borhyová oznamuje konání přednášky Jiřího Pruši. Slavnostní večer ŘLP na Žofíně 9. prosince 2016. Foto: Jan Dvořák
Jiří Pruša přednáší o svých přistáních na obtížných letištích pracovníkům Řízení letového provozu během slavnostního večera na Žofíně 9. prosince 2016. Foto: Jan DvořákZoom gallery
Jiří Pruša přednáší o svých přistáních na obtížných letištích pracovníkům Řízení letového provozu během slavnostního večera na Žofíně 9. prosince 2016. Foto: Jan Dvořák

"Pilot a dobrodruh Jiří Pruša", jak jej prezentovala moderátorka večera Lucie Borhyová, hovořil o svých zkušenostech z létání na zajímavých světových letištích během večera s názvem Oscarová noc (ŘLP předával ocenění svým pracovníkům) hned dvakrát, a to v Rytiřském sále paláce Žofín na Slovanském ostrově.  

 

Letiště Klatovy (3. 12. 2016)

Zoom gallery

VFR lety do zahraničí 1

Přestože vydařené počasí lákalo k létání, sešli jsme se v sobotu 3. prosince 2016 na tomto letišti v podhůří Šumavy s dvacítkou pilotů a příznivců létání z Pošumavského aeroklubu. Školení kombinovalo jak letecké zážitky, tak doporučení a rady pro piloty, kteří se do zahraničního létání chtějí teprve pustit. Hlavní pozornost se soustředila na zkušenosti z expedic roku 2016 - Irsko, Karibik, Západní Sahara a USA.

Anglická VFR komunikace  I v Klatovech se nám potvrdilo, že vydání praktické příručky Anglická VFR komunikace bylo trefou do černého - účastníci školení bohatě využili příležitosti si ji zakoupit, stejně jako zřídit si předplatné Flying Revue.

Plakáty  Klatovy se také staly prvním letištěm, které převzalo plakáty obsahující doporučení pro bezpečné létání na okruhu, pro přistávání kluzáků v poli, profesionální komunikaci, spolehlivé plánování letu i plakát obsahující všechny základní dráhové znaky, které by měl znát pilot přistávající na dopravním letišti. Plakáty budou během několika dní k diposzici na webu Flying Revue. 

 

Měšice u Prahy, Centrum volného času (23. 11. 2016)

Přednáška VFR dálkové létání v Měšicích u Prahy měla velký úspěch.Zoom gallery
Přednáška VFR dálkové létání v Měšicích u Prahy měla velký úspěch.

VFR dálkové létání 

Ve středu 23. listopadu 2016 proběhla další přednáška na téma VFR dálkového létání, tentokrát v Měšicích u Prahy. Jako obvykle jsme promítali a komentovali fotografie a videa pořízená během expedic kamerami na letadle.

Účastníky zajímalo, co všechno je třeba pro dálkové létání umět, jak se na let připravit a jak zdolávat nečekané nástrahy na zahraničních letištích, jak a kde si cílové letiště nastudovat či jak komunikovat s řídícími letového provozu či službou Info v té které zemi. 

Skvělou atmosféru dokresluje i fakt, že ani po třech hodinách účastníci nechtěli končit a měli další a další dotazy. Pořadatelé nás pak z přednáškového sálu Centra volného času v této sympatické obci museli takřka "vyvést". 

Zoom gallery

Letkov u Plzně, letiště (19. 11. 2016)

VFR dálkové létání

V sobotu 19. listopadu 2016 si nás pozvali piloti z Aeroklubu Plzeň-Letkov, abychom se s nimi podělili o zážitky z letošních expedic flying Revue. "Bylo to moc příjemné. Je radost sdílet se s kolegy piloty na téma, které nás tak baví, a to je létání," hodnotil setkání Jiří Pruša, jehož na Plzeňsko doprovodil i kolega z Flying Revue Miloš Dermišek.

Největší úspěch u letkovských pilotů zaznamenalo video Extrémní letiště. "Tohle video zachycuje moje přistání na celkem šesti letištích ze seznamu Top 10 nejsložitějších letišť světa," vysvětluje Pruša. Na videu můžete shlédnout přistání například na letišti Barra, Madeira, Gibraltar či altiportu Courchevel. 

-fr-

Zoom gallery 

 

Flying Revue > Flying Revue > FR informuje > Muzejní noc v leteckém muzeu Kbely s Flying Revue
.

CIDNA 2019: 2. etapa


» Start 19. 9. z LKKT (» první etapa)

Triko CFRNA/CIDNA:


  Koupí trička podpoříte Vzpomínkový let. 

Časopis FR 5/2019

 

Soutěž:

Novinka:

Kalendárium:

Dne 18.09.1928 se stalo...
18.09.1928
Německá dopravní vzducholoď LZ 127 Graf Zeppelin uskutečnila svůj první let. Během devíti let hladkého provozu provedla 590 letů, urazila přes půldruhého milionu kilometrů, přepravila 34 000 cestujících a 78 tun pošty.
zavřít

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Učebnice pilota 2019:

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Předplatné:

..
12345