Letiště jako puzzle

21.12.2014

Přijíždí větší dodávka, z ní vystupují dva muži. Vyloží náklad sestávající z plastových dílů a během zhruba dvou hodin stojí na dosud prázdné louce heliport 10×10 m. Využité nářadí? Šroubovák. Pokud máte pocit, že je to jenom sci-fi, pletete se.

Revoluční plastové podlahy Rola-Trac nabízejí celou řadu použití v letovém provozu. Plastové díly se vyrábějí v několika provedeních a v různých nosnostech, mohou je tedy využívat sportovní letci, letecké kluby, letiště, majitelé helikoptér či armáda…

Jak to funguje?

Plastové díly se jednoduše sestaví zacvaknutím do sebe a u systémů s větší nosností se pak ještě zajistí zámkem. Vytvoří tak zpevněnou plochu, kdykoliv a kdekoliv si právě vzpomenete. Skvěle se hodí pro dočasné i trvalé navýšení kapacity menších letišť. Rozměry dílů se u jednotlivých typů podlah liší, jejich společnou vlastností však zůstává nízká hmotnost. S ní se pojí snadná manipulace s podlahami a jejich bezproblémová přeprava. Použitý plast odolává velkým teplotním výkyvům, nemusíte se tedy bát, že by v létě nebo v zimě docházelo ke změnám vlastností povrchů vytvořených z podlah. Povrchy mají protiskluzovou a antistatickou úpravu, jsou chemicky odolné a disponují kanálky pro odvod vody. Předchází se tedy celé řadě problémů, které by při jejich používání mohly nastat. Systém oproti jiným řešením zvýhodňuje zejména to, že pro jeho zbudování není třeba stavební povolení. Dalším kladem je, že jej lze jednoduše přemístit, a může tak posloužit i kdekoliv jinde, kde bude třeba zajistit zpevněnou plochu. Tato plocha navíc nemusí nutně sloužit v letovém provozu. Kromě vzletových i přistávacích drah, heliportů a parkovacích ploch tedy může sloužit i jako parkoviště, dočasná vozovka, atd.

.
 

CIDNA 2019: Už brzy!

FR 3/2019:

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Exkurze s FR:

Databáze letišť 2019:


» Klasická dtb  » Kompl. dtb  » EN edition

Učebnice pilota 2019:

Aplikace VFR Comm.:


           Kapitola zdarma - test it! »

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Kalendárium:

Dne 16.06.1909 se stalo...
16.06.1909
Poprvé v historii došlo ke komerčnímu prodeji létajícího aparátu. Glenn Curtiss prodal jeden ze svých letounů zájemci za 5000 dolarů.
zavřít

Představujeme:


                 » Letiště Plasy (LKPS) 

Předplatné:

..
12345

Knihy FR:

..
123

Inzerce: 

..
12345

Letecká videa FR:

Legendy čs. letectví:

Práce v letectví:

Inzerce

Reklama

Naši partneři:

..
12345