MEBA Dubai: Bussines aviation na středním východě

21.12.2014

Čtvrtý ročník leteckého veletrhu MEBA konaný v Dubaji opět přitáhl pozornost klíčových hráčů segmentu bussines aviation k dynamicky se rozvíjejícímu asijskému trhu. Nechyběla mezi nimi ani česká společnost ABS Jets.

Výstava se konala na mezinárodním letišti v Dubaji ve Spojených arabských emirátech (SAE), tentokráte ve dnech 7. až 9. prosince. MEBA (Middle East BusinessAviation Show) přilákala na 6200 návštěvníků ze 77 zemí, což tvořilo nárůst o 13 % oproti minulému ročníku, konanému v roce 2008. Na prestižním blízkovýchodním veletrhu se sešlo celkem 338 vystavovatelů z 33 států a vnitřní výstavní prostory byly rozšířeny z centrální haly směrem do jižního křídla. Ve statické expozici se představilo na 50 obchodních letounů všech hlavních světových výrobců, včetně Boeingu, Airbusu, Gulfstreamu a Embraeru.

Vstup do vystavených exponátů byl samozřejmostí, zájemci tak mohli obdivovat jak exkluzivní interiéry, tak audiovizuální vybavení a další technické novinky v jejich výbavě. Aerosalón přitáhl i pozornost čínských obchodníků a firem převážně z oblasti jihovýchodní Asie, které hodlají participovat na rychle se rozšiřujícím čínském trhu.

ABS Jets v Dubaji

Na leteckém veletrhu se představila rovněž česká společnost ABS Jets, která v předvečer zahájení výstavy obdržela autorizaci k provádění servisní činnosti na letounech Embraer provozovaných v SAE. Získání dů-ležitého kontraktu předcházela série důležitých a náročných auditů a schvalovacích procedur ze strany leteckého úřadu SAE, na jejímž základě obdržela společnost ABS Jets osvědčení CAR145, umožňující nabízet plnou šíři servisních služeb klientům s letouny Embraer Legacy 600, Phenom 100 a Phenom 300.

Flying Revue > Časopis FR > Archiv > Flying Revue 2011 a starší > BŘEZEN – DUBEN 2011 > MEBA Dubai: Bussines aviation na středním východě
.

CIDNA 2019: 1. etapa


      » Máme za sebou první etapu ».

Časopis FR 5/2019

 

Soutěž:

Novinka:

Kalendárium:

Dne 17.09.1976 se stalo...
17.09.1976
Slavnostní rollout prototypu raketoplánu Space Shuttle Enterprise postaveného společností Rockwell International (North American). Byl používán pouze pro zkušební lety v atmosféře.
zavřít

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Učebnice pilota 2019:

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Předplatné:

..
12345