Na cestách s L-410 aneb Třicet roků s Turboletem

3.9.2019

Na cestách s L-410 aneb Třicet roků s Turboletem

Knihy s leteckou tematikou     Albert Orlita má za sebou tři desítky let života s jednou z českých legend leteckého průmyslu, kunovickým letounem L-410. Nyní své vzpomínky shromáždil v knize Na cestách s L-410. 

V kokpitu L-410 toho Albert Orlita zažil hodně, naletáno má přes 5 000 letových hodin nad třemi kontinenty. Dnes, v seniorském období svého života, které tráví v Kunovicím blízkých Buchlovicích, sepsal své zážitky z doby za řízením L-410 v již druhé knize na toto téma. 

Zoom gallery

O své nové knize říká: "Po vlídném přijetí mojí první knížky o létání s L-410 si dovoluji předložit další. Jsou to popisy některých cest, příhod a pobytů, vesměs na zahraničních cestách s tímto letadlem. Věřím, že i tato publikace zaujme tak jako ta první, a proto snad čtenář pochopí, jak toto letadlo výrazně ovlivnilo můj život.

Když jsem bezmála před padesáti lety tento stroj poprvé spatřil, vůbec jsem netušil, kolik letových hodin mi bude souzeno v jeho kokpitu strávit ve vzduchu, mnohdy tisíce kilometrů od domova. Vzpomínky na tuto dobu jsou stále živé a doufám, že snad ještě nějakou stránku napíšu. Fotografie a poznámky za letu jsem si dělal vždycky, ale nikdy by mne nenapadlo, že se najde tolik čtenářů, které to bude zajímat…"

» Knihu můžete zakoupit v e-shopu Flying Revue zde

Albert Orlita pochází ze Slovácka, kde také strávil většinu svého profesního života. V roce 1969 jako jedenadvacetiletý nastupuje do tehdejšího národního podniku Let Kunovice, zatím do konstrukčního oddělení. V kunovickém Slováckém aeroklubu začíná létat jako plachtař, tři roky nato už létá i motorově. V polovině sedmdesátých let přechází na věž kunovického letiště jako řídící letového provozu. V roce 1986 získává kvalifikaci IFR, obchodního pilota a začíná létat L-410, i když ne jen na něm. Na různých typech letadel má nálet přes 5000 hodin. O létání a letectví také píše, například do časopisu Letectví a kosmonautika. Publikoval i ve Flying Revue. 

-fr-01_48_1280x820_-min0.jpg

logo_fr_transp.jpg

Flying Revue > Flying Revue > FR informuje > Na cestách s L-410 aneb Třicet roků s Turboletem
.

CIDNA 2019: 2. etapa


» Start 19. 9. z LKKT (» první etapa)

Triko CFRNA/CIDNA:


  Koupí trička podpoříte Vzpomínkový let. 

Časopis FR 5/2019

 

Soutěž:

Novinka:

Kalendárium:

Dne 19.09.1921 se stalo...
19.09.1921
Kolumbijské aerolinky SCADTA zahájily provoz na první pravidelné lince v Jižní Americe. Plováky vybavené stroje létaly mezi městy Barranquilla and Girandot.
zavřít

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Učebnice pilota 2019:

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Předplatné:

..
12345