Na slovíčko s Lubošem Hájkem

16.12.2014

Na slovíčko s Lubošem Hájkem
Na slovíčko s Lubošem Hájkem

O navigaci, pilotech a navigátorech, a o tom, jak uspět na mistrovství světa.

Největší úspěchy: mistr světa v přesném létání 2002 v Záhřebu a 2008 v Riedu

Jedním z leteckých sportů, kde naši reprezentanti dosahují už po dlouhou dobu vynikajících výsledků v celosvětovém měřítku, jsou obě disciplíny letecké navigace, letecká rallye a přesné létání. Když Luboš Hájek jako malý kluk obdivoval české migy burácející nad jihočeskou Blatnou, asi netušil, že ho život přivede nejen do kokpitu dopravních letadel, ale i na stupně vítězů na světových šampionátech. Ale stalo se a nám se dnes dvojnásobného mistra světa v přesném létání podařilo zastihnout během krátké návštěvy v rodné jihočeské Blatné.

Jak jste se vlastně dostal k letecké navigaci a přesnému létání?

Pro mne je začátek lásky k létání spojen s nedalekým vojenským záložním letištěm ve Tchořovicích. Od doby, kdy jsem začal vnímat, jsem vždycky letadla vnímal jako něco zvláštního, rodiče by možná řekli, že jsem zájem o letadla projevoval odmalička, těžko říci, kde to vzniklo. Ale moje první „letecká“ vzpomínka patří skutečně letadlům z Tchořovic. Když jsem pak byl ve škole a přiletěla letadla, tak pro mne hodina skončila a jen jsem počítal, kolik jich přiletělo, podle zvuku jsem poznal, jestli přiletěly Migy 21 nebo 23. Prostě ta láska byla hluboko ve mně.

.

CIDNA 2019: 2. etapa


» Start 19. 9. z LKKT (» první etapa)

Triko CFRNA/CIDNA:


  Koupí trička podpoříte Vzpomínkový let. 

Časopis FR 5/2019

 

Soutěž:

Novinka:

Kalendárium:

Dne 18.09.1928 se stalo...
18.09.1928
Německá dopravní vzducholoď LZ 127 Graf Zeppelin uskutečnila svůj první let. Během devíti let hladkého provozu provedla 590 letů, urazila přes půldruhého milionu kilometrů, přepravila 34 000 cestujících a 78 tun pošty.
zavřít

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Učebnice pilota 2019:

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Předplatné:

..
12345