Nový Zéland 2018 z letadla I. aneb Z deštivého Nelsonu do slunečné Omaky

6.4.2018

Nový Zéland 2018 z letadla I.      V nejnovější letecké videosérii mapujeme z výšky exoticky krásnou přírodu, pobřeží, majáky i města Nového Zélandu. 


Flying over the New Zealand 2018, Part 1

Nový Zéland je pro Evropany trochu z ruky, a tak vám jej přibližujeme alespoň videi a fotkami na našich stránkách a obsažným článkem v příštím čísle Flying Revue 3/2018, které vyjde 30. dubna. Leteckou expedici Flying Revue na Nový Zéland jsme podnikli v první polovině února 2018, tzn. v plném novozélandském létě.

Videopremiéry
”fr_int”

Každý pátek pro vás máme premiéru leteckého videa. Od 6. dubna 2018 se přesouváme z Islandu na opačný konec Zeměkoule - na Nový Zéland.
Všechna videa z expedice Nový Zéland 2018 můžete sledovat zde.
Šance pro vás: Máte vlastní zajímavé letecké video? Pošlete nám ho, rádi ho zveřejníme! Pište na info@flying-revue.cz.

I přesto ale počasí nebylo příliš spolehlivé a letová byla jen asi polovina z celého času, jenž jsme měli k dispozici. Expedice proto proběhla ve čtyřech nezávislých částech vždy s návratem na stejné výchozí letiště v Nelsonu – na severu Jižního ostrova. Kvůli počasí bylo dokonce nezbytné se do určité míry odchýlit od původně plánované trasy.

» Vše o expedici Nový Zéland 2018 »

První video ukazuje cestu z Nelsonu nejdříve na jihovýchod směrem přes hory. Počasí v horách ale bylo horší, než dávala předpověď (základny mraků níž než vrcholky hor), a tak nezbylo, než se otočit a na letiště Omaka letět severovýchodní cestou, která vede na mořem a nižším terénem. Východní část Jižního ostrova i letiště Omaka byly zalité sluncem. Cesta zpět vedla údolím řeky Wairau. Snaha přistát na travnaté dráze cestou nevyšla, protože na dráze se pásly ovce. Návrat do Nelsonu byl opět ve znamení deštivého počasí. 

Další video zachycující krásu západní části Jižního ostrova uveřejníme přesně za týden, v pátek 13. dubna 2018. 

-fr-

logo_fr_transp.jpg

 

bez_názvu.jpg220pix.jpg

Flying Revue > Letecká videa > Svět z nebe > Nový Zéland 2018 (videosérie) > archiv > Nový Zéland 2018 z letadla I. aneb Z deštivého Nelsonu do slunečné Omaky
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 23.07.1983 se stalo...
23.07.1983
Duchapřítomnost posádky a velká dávka štěstí zachránila před 25 léty, 23. července 1983, život 61 pasažérům a osmi členům posádky Boeingu 767-200 při incidentu, který vešel do historie pod názvem Gimli glider.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »