Letadla

Letadla

S jakými letadly se na svých cestách můžete setkat? Jaký mají dolet a kolik pasažérů se do nich vejde? Létají z Česka nebo ze Slovenska a zpět? Které aerolinky například mají to které letadlo ve flotile? Chcete se dozvědět víc? U většiny letadel vám nabízíme i podrobnosti. Jak na to? Klikněte sem. Seznam postupně doplňujeme.


 

Rodiny letadel Pokud jste zavítali až sem, určitě se chcete dozvědět o letadlech víc. Jak tedy na to? Nad tímto textem vidíte tzv. rodiny letadel, například rodinu B737 nebo rodinu A320. Když si kliknete na baner s obrázkem reprezentanta rodiny, otevře se vám seznam letadel, která do této rodiny patří. U každého letadla v tomto seznamu uvidíte jeho základní parametry, po kliknutí se o letadle dozvíte podrobnosti.

Filtr Možná ale chcete hledat jinak. Například najít všechna letadla podle výrobce, typu pohonu či velikosti (počet sedadel, rozpětí) atd. V tom případě použijte náš filtr nad seznamem letadel. Filtr máte k dispozici na každé stránce sekce Letadla, pro další hledání se tedy nemusíte vracet na začátek. 

Co se dozvíte Způsobů, jak podobný přehled sestavit, je více. My se kvůli snadné orientaci snažíme každé letadlo nejprve "zaškatulkovat" podle jeho základních charakteristik a účelu (i když to s rostoucím tlakem na co největší univerzálnost některých typů letadel není vždy jednoduché). Dále uvádíme hlavní technická data charakterizující velikost a výkony jednotlivých letadel. U technicky příbuzných typů letadel uvádíme zvlášť ty, které se vizuálně zásadně liší (například délkou trupu), a naopak vizuálně téměř shodné verze letadel zařazujeme pod jeden odkaz s uvedením parametrů pro nejvýkonnější či nejrozšířenější verzi, s vysvětlením případných rozdílů dalších verzí v textu. Nechybí ani stručné informace o jejich historii a jako bonus i nějaká ta zajímavost.

Databáze Není naší ambicí vytvořit kompletní encyklopedii dopravních letadel. Chceme vám představit alespoň základní typy letadel, se kterými se můžete běžně setkat na českých a slovenských letištích nebo na většině vašich cest.

Fotografie Letadla jsou nádherné stroje, proto k nim patří i fotografie. Ty budeme doplňovat postupně a pokud budete mít chuť svoji vlastnoručně pořízenou fotku toho kterého typu v naší galerii mít i vy, rádi ji tam s uvedením vašeho autorství přidáme (fotka musí samozřejmě splňovat alespoň základní kvalitativní kritéria).  a domluvíme se. 

Pomozte nám Databázi budeme postupně doplňovat, budeme rádi, když se do ní budete vracet a listovat v ní během vašich cest. Můžete její obsah i ovlivnit. Pokud letadlo, které vás zajímá, v našem přehledu nevidíte, . Budeme se snažit ho v rámci možností do naší letadlové databanky co nejdříve doplnit.  

logo_fr_transp.jpg

Název:
Výrobce letadla:
Typ pohonu:
Primární určení:
Počet sedadel:
Délka letadla:
Rozpětí křídel:
Dolet:
 
.

FR 2/2018 je v prodeji!

Letecké fotografie:

e-Flying Revue:

Legendy čs. letectví:

Inzerce: 

..
12345

Sledujte:

Živě z dráhy 06/24:

Kalendárium:

Dne 24.02.1921 se stalo...
24.02.1921
První vzlet letounu Douglas Cloudster, prvního letadla jehož užitečné zatížení převyšovalo jeho prázdnou hmotnost.
zavřít

Předplatné:

..
1234

Práce v letectví:

Přednášky, kurzy FR:

Inzerce

Reklama

Naši partneři:

..
12345