Příběhy fotek: La Valletta

24.12.2018

Příběhy leteckých fotek VII.       Chápající řídící letového provozu letiště Valletta - Luqa má podíl na vzniku tohoto snímku, z něhož dýchá historie i atmosféra Středomoří. Zveme vás k leteckému pohledu na La Vallettu, hlavní město Malty.

Jak ze země, tak z letadla je vidět, že hlavní město Malty – La Valletta, leží na hranici různých kultur i náboženství. Historie tu sálá ze všech míst. Jak architektura, tak přístav i celý ostrov Malta nabízejí ze vzduchu úchvatné pohledy.

Snímek v kalendáři se mi podařilo udělat díky shovívavému řídícímu na věži letiště Valletta – Luqa, který mi odsouhlasil přelet přes přístav a město Valletta. Nesměl jsem se tam ale kvůli dopravnímu provozu zdržovat kroužením, a tak jsem rád, že se mi podařilo udělat takovýto snímek fotoaparátem vysunutým z okénka s objektivem směřujícím dozadu za letadlo. Dramatické spojení úchvatné geografické polohy i architektury ve Vallettě je z něj patrné…

» Fotografie La Valletty vám projasní měsíc říjen v nástěnném kalendáři Báječný svět létání 2019

Zoom gallery

Malta je od naší části Evropy vzdálená vzduchem jen asi 1600 kilometrů. Pro většinu, i těch menších, létajících strojů se sem proto dá doletět s jedním mezipřistáním. Přistát tu ale můžete jen na letišti Luqa, které slouží jak dopravnímu, tak všeobecnému letectví. 

logo_kul_-_kopie.png

Kalendář Báječný svět létání 2019

Kalendář Báječný svět létání na rok 2019 nabízí letecké pohledy na úchvatnou přírodu, centra měst, majáky, sopky či zajímavá světová letiště, čili na nejzajímavější místa z našich expedic po USA, Aljašce, Austrálii, Novém Zélandě či Evropě. 

» Kalendář Báječný svět létání 2019 si můžete objednat zde (nástěnná varianta) a zde (stolní varianta).

Kalendář vychází ve dvou podobách. Ta nástěnná zachycuje na třinácti fotografiích nejodlehlejší místa světa, členitá mořská pobřeží, štíty velehor i centra velkých měst. Těšit se můžete a Beringovu úžinu, nejvyšší horu severní Ameriky Denali, pobřeží s majáky v Austrálii, First Flight Airport čili letiště, kde poprvé vzlétl člověk na stroji těžším vzduchu, New York, Sydney, malebnou La Valettu na Maltě, Alpy a další místa.

Stolní varianta nabízí ve dvoutýdenní podobě kromě fotografií i krátké příběhy jejich vzniku a do jednotlivých dní pak implementuje i letecké kalendárium. 

Na titulní straně nástěnného kalendáře Báječný svět létání 2019 je nejvyšší hora Severní Ameriky Denali na Aljašce. Zoom gallery
Na titulní straně nástěnného kalendáře Báječný svět létání 2019 je nejvyšší hora Severní Ameriky Denali na Aljašce.
  Nástěnný kalendář nabízí celkem třináct fotografií. Zoom gallery
Nástěnný kalendář nabízí celkem třináct fotografií.

Kalendáře 2019
”Flying

» Letecké fotky z USA, Austrálie, Aljašky i Evropy v kalendáři na příští rok.
» Přečtěte si o kalendáři více.
» Kalendář v nástěnné i stolní verzi můžete zakoupit v e-shopu FR.

-fr- & Jiří Pruša

logo_fr_transp.jpg

ziuhoijpo.jpg

Zoom galleryiejgnofkpdc.jpg

Flying Revue > Série & speciály > Příběhy leteckých fotek > Příběhy fotek: La Valletta
.

         Máme pro vás »

FR 6/2020: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

SPECIÁL B Meteo:

Praktická letecká Meteorogie pro piloty »

Nová exkluzivní kniha

Svět z nebe » 

Letecký cestopis pro vás:

První český letecký cestopis » 

Pojišťovna Ergo:

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker NUTS


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 27.11.1939 se stalo...
27.11.1939
Posádka kanadského letounu Junkers W-34 patřícího Canadian Airways uskutečnila nejdelší záchranný let v kanadské historii z Winnipegu do Repulse Bay a zpět.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456