Příběhy leteckých fotek: Cape Canaveral

4.3.2019

Příběhy (leteckých) fotek 9.            Každá fotka má svůj příběh. Obzvlášť ta, kterou pořídíte z letadla, které zároveň řídíte. Druhá série speciálu Příběhy (leteckých) fotek nás zavede nad USA, které jsme obletěli v roce 2016. Dnes nám svůj příběh prozradí fotografie přistávací dráhy raketoplánů na Mysu Canaveral. 

02_usa_1.jpg

Vidět v Kennedyho vesmírném středisku na Mysu Canaveral na Floridě start raketoplánu mířícího do vesmíru bylo snem mnoha z nás. Proletět se nad dráhou, na niž o pár dní později raketoplán při návratu z vesmíru dosedl, patří mezi mé velmi silné pilotní zážitky, byť to vlastně původně vůbec nevypadalo nadějně.

Příběhy fotek

Udělat letmé přistání, nebo alespoň přeletět přistávací dráhu pro raketoplány na Floridě bylo jedním z mých pilotních snů. Povolení jsme se snažili získat dlouhou dobu před naší expedicí „USA 2016“, ale nepodařilo se nám to, a tak jsem to už vlastně vzdal.

Jenže když jsme pak po vzletu z Orlando North Airpark mířili právě sem, nedalo mi to a učinil jsem poslední pokus. Požádali jsme o povolení nízkého průletu nad dráhou a - podařilo se! Byla totiž sobota a ani americká armáda stejně jako i jiné armády v sobotu zkrátka neválčí.

Dostali jsme povolení udělat nad dráhou nízký průlet v minimální výšce 100 stop a zákaz na dráze udělat i jen letmé přistání. Jednu z nejdelších přistávacích drah na světě jsme ale přeletěli, nafilmovali, vyfotili a já jsem si mohl odškrtnout splnění jednoho z mých mnoha leteckých snů.

hjiokp.png

Po více než dvacet pondělků vám budeme přinášet příběhy vzniku fotek pořízených z letounu Cessna 182 N24658 během obletu USA v roce 2016. Budou to fotografie malých i velkých letišť, přírodních útvarů, majáků, pobřeží i center velkých měst. 

Věříme, že vás tento seriál potěší. 

Jiří Pruša

logo_fr_transp.jpg

Flying Revue > Série & speciály > Příběhy leteckých fotek > Příběhy leteckých fotek: Cape Canaveral
.

         Máme pro vás »

FR 6/2020: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorogie pro piloty »

Svět z nebe a Exkluzivně!

Svět z nebe » 

Pilot Shop:

Pilot Shop »

Letecký cestopis pro vás:

První český letecký cestopis » 

Pojišťovna Ergo:

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker NUTS


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 02.12.1939 se stalo...
02.12.1939
Slavnostní otevření letiště New York La Guardia.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456