RBAR 2010 – Déšť v Brazílii, drama nad hladinou v Kanadě

21.12.2014

Finálový závod TOP 12 musel být v kvůli počasí Brazílii odvolán, o to více dramatických momentů však přinesl podnik ve Windsoru. I zde se povětrnostní podmínky postaraly o komplikace, do problémů se však dostali především sami piloti, kteří létali na samé hranici možností.

První dva závody na americkém kontinentu přinesly vzrušení rozdílného druhu. Zatímco v brazilském Rio de Janeiru čekali piloti s napětím, zda počasí dovolí vůbec odlétnout hlavní závod, průběh závodu v kanadském Windsoru přinesl díky dvěma nebezpečným situacím zjištění, že piloti se v honbě za body do hodnocení šampionátu pohybují skutečně na absolutní hranici bezpečného letu a někdy se dostanou i za ni.

Rio de Janeiro: Závod spláchnutý deštěm

Podruhé ve své historii zavítala série Red Bull Air Race World Championship do brazilského Rio de Janeira. Od závodu se hodně očekávalo, a přestože bylo již dlouho zřejmé, že domácí pilot Adilson Kindlemann se po havárii v Perthu postaví na start dalšího závodu zřejmě až v Evropě, očekával se příliv nadšených brazilských fanoušků. Do brazilských národních barev navíc oblékl svůj letoun Američan Michael Goulian. Pozitivní zprávy přišly i ze strany brazilské vlády a vedení brazilské televize, a tak by se závod v Riu před známou pláží Flamengo mohl stát každoroční záležitostí.

Flying Revue > Časopis FR > Archiv > Flying Revue 2011 a starší > ČERVENEC-SRPEN 2010 > RBAR 2010 – Déšť v Brazílii, drama nad hladinou v Kanadě
.

         Máme pro vás »

FR 3/2021: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

Káva o šesté!

Káva o šesté »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

9. ročník Firmových Oscarů

9. ročník Firmových Oscarů »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorogie pro piloty »

Unikátní videobanka!

Unikátní videobanka »

Naše cestopisy:

Naše cestopisy »

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »

Kalendárium:

Dne 13.06.1912 se stalo...
13.06.1912
US NAVY provedla první operační test zařízení LORAN (long range navigation). Zkušební přijímač byl umístěn na vzducholodi K-2, která odstartovala z námořní základny v Lakehurstu.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456