RBAR 2010 – Déšť v Brazílii, drama nad hladinou v Kanadě

21.12.2014

Finálový závod TOP 12 musel být v kvůli počasí Brazílii odvolán, o to více dramatických momentů však přinesl podnik ve Windsoru. I zde se povětrnostní podmínky postaraly o komplikace, do problémů se však dostali především sami piloti, kteří létali na samé hranici možností.

První dva závody na americkém kontinentu přinesly vzrušení rozdílného druhu. Zatímco v brazilském Rio de Janeiru čekali piloti s napětím, zda počasí dovolí vůbec odlétnout hlavní závod, průběh závodu v kanadském Windsoru přinesl díky dvěma nebezpečným situacím zjištění, že piloti se v honbě za body do hodnocení šampionátu pohybují skutečně na absolutní hranici bezpečného letu a někdy se dostanou i za ni.

Rio de Janeiro: Závod spláchnutý deštěm

Podruhé ve své historii zavítala série Red Bull Air Race World Championship do brazilského Rio de Janeira. Od závodu se hodně očekávalo, a přestože bylo již dlouho zřejmé, že domácí pilot Adilson Kindlemann se po havárii v Perthu postaví na start dalšího závodu zřejmě až v Evropě, očekával se příliv nadšených brazilských fanoušků. Do brazilských národních barev navíc oblékl svůj letoun Američan Michael Goulian. Pozitivní zprávy přišly i ze strany brazilské vlády a vedení brazilské televize, a tak by se závod v Riu před známou pláží Flamengo mohl stát každoroční záležitostí.

Flying Revue > Časopis FR > Archiv > Flying Revue 2011 a starší > ČERVENEC-SRPEN 2010 > RBAR 2010 – Déšť v Brazílii, drama nad hladinou v Kanadě
.

Časopis FR 4/2019CIDNA 2019: Už brzy!

Kalendárium:

Dne 25.08.1955 se stalo...
25.08.1955
První let letounu HPR.3 Herald, čtyřmotorového prototypu pozdějšího britského turbovrtulového dopravního letounu Handley Page Dart Herald.
zavřít

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Učebnice pilota 2019:

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Předplatné:

..
12345

Knihy FR:

..
1234

Inzerce: 

..
12345

Letecká videa FR:

Legendy čs. letectví:

Exkurze s FR:

Inzerce

Reklama

Naši partneři:

..
12345