RBAR 2010 – Déšť v Brazílii, drama nad hladinou v Kanadě

21.12.2014

Finálový závod TOP 12 musel být v kvůli počasí Brazílii odvolán, o to více dramatických momentů však přinesl podnik ve Windsoru. I zde se povětrnostní podmínky postaraly o komplikace, do problémů se však dostali především sami piloti, kteří létali na samé hranici možností.

První dva závody na americkém kontinentu přinesly vzrušení rozdílného druhu. Zatímco v brazilském Rio de Janeiru čekali piloti s napětím, zda počasí dovolí vůbec odlétnout hlavní závod, průběh závodu v kanadském Windsoru přinesl díky dvěma nebezpečným situacím zjištění, že piloti se v honbě za body do hodnocení šampionátu pohybují skutečně na absolutní hranici bezpečného letu a někdy se dostanou i za ni.

Rio de Janeiro: Závod spláchnutý deštěm

Podruhé ve své historii zavítala série Red Bull Air Race World Championship do brazilského Rio de Janeira. Od závodu se hodně očekávalo, a přestože bylo již dlouho zřejmé, že domácí pilot Adilson Kindlemann se po havárii v Perthu postaví na start dalšího závodu zřejmě až v Evropě, očekával se příliv nadšených brazilských fanoušků. Do brazilských národních barev navíc oblékl svůj letoun Američan Michael Goulian. Pozitivní zprávy přišly i ze strany brazilské vlády a vedení brazilské televize, a tak by se závod v Riu před známou pláží Flamengo mohl stát každoroční záležitostí.

Flying Revue > Časopis FR > Archiv > Flying Revue 2011 a starší > ČERVENEC-SRPEN 2010 > RBAR 2010 – Déšť v Brazílii, drama nad hladinou v Kanadě
.

         Máme pro vás »

FR 1/2020: Už máte?

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 
Rozhovor s autorem »
Křest knihy »
Objednejte zde 
»

PilotShop.cz:

Konference:

Předplatné jako dárek:

Předplatné:

..
12345

Drony a my:


Létejte s vaším dronem bezpečně

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 25.02.1965 se stalo...
25.02.1965
První vzlet dopravního letounu Douglas DC-9.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345