TL2000 STING S4

21.12.2014

Úžasný výhled z kabiny a perfektní letové vlastnosti, kvalitní zpracování i příjemný handling. To jsou velké přednosti letadel Sting od ryze českého výrobce z Hradce Králové. Nová verze S4, uvedená na trh letos v létě, posunula kvality tohoto letadla ještě dále.

Sting a jeho předchůdce Star jsou již dlouhá léta nejen na českém nebi téměř legendou. S předcházejícím modelem Stinga mám nalétáno několik set hodin a jeho kvality jsem měl možnost vyzkoušet a ocenit i ve velmi extrémních podmínkách v průběhu letecké expedice okolo Evropy. Proto jsem byl velmi zvědav na nový model S4 a zajímalo mne, jak vcelku zásadní konstrukční novinky ovlivní nejen jeho letové vlastnosti, ale také užitnost a komfort. Úžasný výhled z kabiny je první věc, která překvapí pilota, když se posadí do Stinga poprvé. Z dolnoplošníků je většinou lépe vidět, avšak mnoho konstruktérů moderních letadel se v honbě za aerodynamikou a především rychlostí snaží zmenšit čelní průřez letadla tím, že schovají posádku za motor. Pak vám nezbude než z utopené sedačky za nízkou kabinou natahovat krk, abyste vůbec něco viděli. Posádka ve Stingu sedí relativně vysoko nad motorem a okraj prosklené části kabiny zasahuje až pod loket pilota a cestujícího. Díky tomu je z letounu perfektní výhled do všech stran i přímo před sebe přes motor a vzhledem k bohatému prosklení celé kabiny také dozadu.

.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 19.07.1909 se stalo...
19.07.1909
Hubert Latham se jako první pilot okusil překonat kanál La Manche. Po startu z Calais uletěl 11,2 kilometru, ale pak byl donucen přistát nouzově na hladinu průlivu.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »