TL2000 STING S4

21.12.2014

Úžasný výhled z kabiny a perfektní letové vlastnosti, kvalitní zpracování i příjemný handling. To jsou velké přednosti letadel Sting od ryze českého výrobce z Hradce Králové. Nová verze S4, uvedená na trh letos v létě, posunula kvality tohoto letadla ještě dále.

Sting a jeho předchůdce Star jsou již dlouhá léta nejen na českém nebi téměř legendou. S předcházejícím modelem Stinga mám nalétáno několik set hodin a jeho kvality jsem měl možnost vyzkoušet a ocenit i ve velmi extrémních podmínkách v průběhu letecké expedice okolo Evropy. Proto jsem byl velmi zvědav na nový model S4 a zajímalo mne, jak vcelku zásadní konstrukční novinky ovlivní nejen jeho letové vlastnosti, ale také užitnost a komfort. Úžasný výhled z kabiny je první věc, která překvapí pilota, když se posadí do Stinga poprvé. Z dolnoplošníků je většinou lépe vidět, avšak mnoho konstruktérů moderních letadel se v honbě za aerodynamikou a především rychlostí snaží zmenšit čelní průřez letadla tím, že schovají posádku za motor. Pak vám nezbude než z utopené sedačky za nízkou kabinou natahovat krk, abyste vůbec něco viděli. Posádka ve Stingu sedí relativně vysoko nad motorem a okraj prosklené části kabiny zasahuje až pod loket pilota a cestujícího. Díky tomu je z letounu perfektní výhled do všech stran i přímo před sebe přes motor a vzhledem k bohatému prosklení celé kabiny také dozadu.

.

CIDNA 2019: 2. etapa


» Start 19. 9. z LKKT (» první etapa)

Triko CFRNA/CIDNA:


  Koupí trička podpoříte Vzpomínkový let. 

Časopis FR 5/2019

 

Soutěž:

Novinka:

Kalendárium:

Dne 18.09.1928 se stalo...
18.09.1928
Německá dopravní vzducholoď LZ 127 Graf Zeppelin uskutečnila svůj první let. Během devíti let hladkého provozu provedla 590 letů, urazila přes půldruhého milionu kilometrů, přepravila 34 000 cestujících a 78 tun pošty.
zavřít

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Učebnice pilota 2019:

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Předplatné:

..
12345