TL2000 STING S4

21.12.2014

Úžasný výhled z kabiny a perfektní letové vlastnosti, kvalitní zpracování i příjemný handling. To jsou velké přednosti letadel Sting od ryze českého výrobce z Hradce Králové. Nová verze S4, uvedená na trh letos v létě, posunula kvality tohoto letadla ještě dále.

Sting a jeho předchůdce Star jsou již dlouhá léta nejen na českém nebi téměř legendou. S předcházejícím modelem Stinga mám nalétáno několik set hodin a jeho kvality jsem měl možnost vyzkoušet a ocenit i ve velmi extrémních podmínkách v průběhu letecké expedice okolo Evropy. Proto jsem byl velmi zvědav na nový model S4 a zajímalo mne, jak vcelku zásadní konstrukční novinky ovlivní nejen jeho letové vlastnosti, ale také užitnost a komfort. Úžasný výhled z kabiny je první věc, která překvapí pilota, když se posadí do Stinga poprvé. Z dolnoplošníků je většinou lépe vidět, avšak mnoho konstruktérů moderních letadel se v honbě za aerodynamikou a především rychlostí snaží zmenšit čelní průřez letadla tím, že schovají posádku za motor. Pak vám nezbude než z utopené sedačky za nízkou kabinou natahovat krk, abyste vůbec něco viděli. Posádka ve Stingu sedí relativně vysoko nad motorem a okraj prosklené části kabiny zasahuje až pod loket pilota a cestujícího. Díky tomu je z letounu perfektní výhled do všech stran i přímo před sebe přes motor a vzhledem k bohatému prosklení celé kabiny také dozadu.

.

         Máme pro vás »

SPECIÁL B Meteo:

FR 5/2020: Už máte?

Nová exkluzivní kniha


Svět z nebe » 

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 

Pojišťovna Ergo:

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker NUTS


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 28.10.1972 se stalo...
28.10.1972
Z letiště Toulouse–Blagnac International Airport vzlétl k prvnímu letu prototyp dopravního letounu Airbus A300. Posádku tvořili kapitán Max Fischl a první důstojník Bernard Ziegler.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456