Zkoušky z letecké angličtiny nově z pohodlí domova!

1.1.2022

Přezkoušení z letecké angličtiny byl pro mnohé piloty složitý organizační proces.

Zvláště pro ty, kteří nemají bydliště v blízkosti Prahy. Ze zkoušky a následného zapsání do průkazu se tak mohl stát i dvoudenní proces.

Letecká škola FlyCzechpřišla nedávno s horkou novinkou, a to s možností přezkoušení z letecké angličtiny ICAO online!

S leteckou angličtinou se nekonečně otevře svět k objevování nových destinací
S leteckou angličtinou se nekonečně otevře svět k objevování nových destinací

Redakce FR, proto v této souvislosti, oslovila Roberta Skribuckého, který společně se svým kolegou Josefem Pavlíčkem organizaci FlyCzech založil, k zodpovězení několika otázek.

FR: Roberte, můžeš nejdříve neleteckým čtenářům a začínajícím pilotům přiblížit, co to je vlastně přezkoušení z letecké angličtiny ICAO?

Robert:   Každý pilot, který chce létat do zahraničí a nebo v radiotelekomunikaci používat anglický jazyk, musí úspěšně složit zkoušku znalostí letecké angličtiny. Od roku 2008 je stanovena ICAO stupnice 0 až 6 (0 - bez znalosti, 6 - odpovídá rodilému mluvčímu). Minimální požadovaná úroveň znalostí pro pilota je 4. Zkouška se zapisuje do průkazu způsobilosti a má časově omezenou platnost, podle úrovně prokázaných znalostí: 4 roky pro úroveň 4, 6 let pro úroveň 5 a neomezeně (doživotně) pro úroveň 6.

banner_pristani_na_lkpr_640x200_12_2021.jpg

FR: Z čeho se přezkoušení skládá?

Robert: Zkouška, online i prezenční, se skládá ze 7 částí a doba trvání zkoušky je 25–45 minut.

Součástí přezkoušení je mluvená interakce (představení uchazeče komisi) v angličtině, poslech ATISu a následné přeložení zprávy, čtení NOTAMu, poslech komunikace mezi ATC a pilotem a jeho překladu, překlad odborného textu, popis obrázku a simulovaný let s anglickou komunikací.

Vidět moře z vlastního letadla je nezapomenutelný zážitek
Vidět moře z vlastního letadla je nezapomenutelný zážitek

FR: Jakým způsobem se uchazeč dozví výsledek?

Robert:  Výsledek se uchazeč dozví ihned po absolvování zkoušky. Vše je mu při následném briefingu pečlivě vysvětleno a následně komise vystaví certifikát, který je nutné zanést společně s pilotním průkazem na letecký rejstřík buď ÚCL, nebo LAA, kde pilotovi následně zapíší dosaženou úroveň přímo do pilotního průkazu.

FR:  A tohle vše jde nyní zařídit online?

Robert:    Ano. Přezkoušeli jsme již několik desítek pilotů a s každým pilotem komunikujeme o jeho potřebách a přáních, jak mu jeho koníček či zaměstnání ulehčit. Na přezkoušení k nám na Ruzyň jezdilo i hodně pilotů z druhého konce republiky, kteří pak museli řešit i zapsání do průkazu a tak například strávili 2 dny ve vlaku.

Napadla nás tedy myšlenka to celé zjednodušit, stejně jako získání průkazu radiotelefonisty, a nabídnout pilotům další novodobou a ojedinělou službu. Online zkouškou to u nás nekončí. Pokud to má uchazeč do Prahy daleko a nebo nemá čas zajít na Úřad, vyřídíme za něj i přímo zápis na úřadě. Celé získání jazykové způsobilosti se dá tak absolvovat opravdu z pohodlí domova, tedy kromě návštěvy pošty či jiné kurýrní služby při zaslání průkazu.

banner_300x100_predplatne_fr_2020.jpg

Navíc, pro členy klubu Flying Revue zápis do průkazu zařídíme jen za správní poplatek ÚCL! (pozn. pro redakci, je to 500 Kč sleva)

FR: A je nutné absolvovat i tzv. refresh kurz?

Robert:Není. Avšak pokud si uchazeč není jistý, zda zkoušku zvládne a nebo chce vypilovat svoje znalosti třeba k získání ICAO 6, je vhodné kurz absolvovat, a to buď prezenčně nebo online. A navíc, pokud uchazeč absolvuje refresh kurz vč. zkoušky, získá jako dárek roční předplatné Flying Revue zdarma.


FR: Děkuji Roberte za rozhovor a věřím, že celá řada pilotů, vaší nabídku k získání ICAO letecké angličtiny online, ráda využije!

Zdroj:  Robert Skribuckij,

email: 

Web: FlyCzech

banner_fr_300x300_videobanka_cz_fin.jpg

Flying Revue > Články > Všeobecné letectví > Zkoušky z letecké angličtiny nově z pohodlí domova!
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 15.07.1933 se stalo...
15.07.1933
Willey Post odstartoval z newyorského letiště Floyd Bennet Field s hornoplošníkem Lockheed Vega k sólo obletu Zeměkoule.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »